Sisältöön
Etusivu - Euroopan komissio
suomi
fi
Dialog
Valitse kieli
български
español
čeština
dansk
Deutsch
eesti
Ελληνικά
English
français
Gaeilge
hrvatski
italiano
latviešu
lietuvių
magyar
Malti
Nederlands
polski
português
română
slovenčina
slovenščina
suomi
svenska
Sulje
Search on Europa websites
Haku
You are here:
Euroopan komissio
Valtameret ja kalastus
Sustainable fisheries
Markets and trade
Seafood markets
Kauppanimitykset
Kansalliset luettelot
Belgia - Kauppanimitykset
Kauppanimitykset
Valikko
Etusivu
Kauppanimitykset
Tarkennettu haku
Kansalliset luettelot
Avoimen datan
Yhteystiedot ja ohje
Yhteydenotot
Usein kysyttyä
Tietoa sivustosta
Belgia
Kauppanimitykset
Kauppanimitys
Tieteelliset nimet
Clovisse
Ruditapes (3)
Suku
Ruditapes decussatus
Ruditapes largillierti
Ruditapes philippinarum
Tapes (11)
Suku
Tapes adspersa
Tapes araneosa
Tapes belcheri
Tapes deshayesi
Tapes dorsatus
Tapes literatus
Tapes platyptycha
Tapes rhomboides
Tapes semidecussata
Tapes sericeus
Tapes sulcarius
Venerupis (8)
Suku
Venerupis aspera
Venerupis corrugata
Venerupis dura
Venerupis lucens
Venerupis philippinarum
Venerupis pullastra
Venerupis rhomboides
Venerupis senegalensis
Colin
Pollachius virens
Colin d'Alaska
Theragra chalcogramma
Colin jaune
Pollachius pollachius
Colin lieu
Pollachius virens
Congre
Conger (15)
Suku
Conger cinereus
Conger conger
Conger erebennus
Conger esculentus
Conger japonicus
Conger macrocephalus
Conger marginatus
Conger myriaster
Conger oceanicus
Conger oligoporus
Conger orbignianus
Conger philippinus
Conger triporiceps
Conger verreauxi
Conger wilsoni
Coque
Cerastoderma (5)
Suku
Cerastoderma edule
Cerastoderma elegantulum
Cerastoderma glaucum
Cerastoderma lamarcki
Cerastoderma pinnulatum
Coquille Saint-Jacques
Pecten (18)
Suku
Pecten albicans
Pecten caurinus
Pecten chazaliei
Pecten diegensis
Pecten eucymatus
Pecten excavatus
Pecten fumatus
Pecten jacobaeus
Pecten jocobaeus
Pecten maximus
Pecten meridionalis
Pecten novaezelandiae
Pecten raoulensis
Pecten raveneli
Pecten sinensis
Pecten sulcicostatus
Pecten tricarinatus
Pecten ziczac
Couteau
Solenidae (3)
Heimo
Ensiculus (2)
Suku
Ensiculus cultellus
Ensiculus marmoratus
Pharella (2)
Suku
Pharella acutidens
Pharella javanica
Solen (30)
Suku
Solen arcuatus
Solen aureomaculatus
Solen canaliculatus
Solen capensis
Solen corneus
Solen delesserti
Solen dunkerianus
Solen exiguus
Solen gordonis
Solen grandis
Solen guinensis
Solen kajiyamai
Solen kurodai
Solen lamarckii
Solen lappeanus
Solen linearis
Solen luzonicus
Solen marginatus
Solen obliquus
Solen roseomaculatus
Solen rosewateri
Solen rostriformis
Solen sicarius
Solen sloani
Solen strictus
Solen tairona
Solen tehuelcha
Solen vagina
Solen viridis
Solen xishana
Crabe
Brachyura (96)
Infraorder
Acidopsidae (2)
Heimo
Acidops (2)
Suku
Acidops cessacii
Acidops fimbriatus
Parapilumnus (4)
Suku
Parapilumnus cristimanus
Parapilumnus oryctos
Parapilumnus pisifer
Parapilumnus quadridentatus
Aethridae (7)
Heimo
Actaeomorpha (3)
Suku
Actaeomorpha alvae
Actaeomorpha erosa
Actaeomorpha punctata
Aethra (4)
Suku
Aethra edentata
Aethra scruposa
Aethra scutata
Aethra seychellensis
Drachiella (6)
Suku
Drachiella aglypha
Drachiella angulata
Drachiella caelata
Drachiella lapillula
Drachiella morum
Drachiella sculpta
Hepatella (2)
Suku
Hepatella amica
Hepatella peruviana
Hepatus (7)
Suku
Hepatus chiliensis
Hepatus epheliticus
Hepatus gronovii
Hepatus kossmanni
Hepatus lineatus
Hepatus pudibundus
Hepatus scaber
Osachila (11)
Suku
Osachila acuta
Osachila antillensis
Osachila expansa
Osachila galapagensis
Osachila kaiserae
Osachila lata
Osachila levis
Osachila semilevis
Osachila sona
Osachila stimpsonii
Osachila tuberosa
Sakaila (4)
Suku
Sakaila africana
Sakaila imperialis
Sakaila japonica
Sakaila wanawana
Aphanodactylidae (3)
Heimo
Aphanodactylus (4)
Suku
Aphanodactylus edmondsoni
Aphanodactylus loimiae
Aphanodactylus panglao
Aphanodactylus sibogae
Gandoa (2)
Suku
Gandoa brevipes
Gandoa zanzibarensis
Gustavus (1)
Suku
Gustavus mecognathus
Atelecyclidae (2)
Heimo
Atelecyclus (2)
Suku
Atelecyclus rotundatus
Atelecyclus undecimdentatus
Pseudocorystes (1)
Suku
Pseudocorystes sicarius
Belliidae (4)
Heimo
Acanthocyclus (3)
Suku
Acanthocyclus albatrossis
Acanthocyclus gayi
Acanthocyclus hassleri
Bellia (1)
Suku
Bellia picta
Corystoides (2)
Suku
Corystoides abbreviatus
Corystoides chilensis
Heterozius (1)
Suku
Heterozius rotundifrons
Bythograeidae (6)
Heimo
Allograea (1)
Suku
Allograea tomentosa
Austinograea (3)
Suku
Austinograea alayseae
Austinograea rodriguezensis
Austinograea williamsi
Bythograea (6)
Suku
Bythograea galapagensis
Bythograea intermedia
Bythograea laubieri
Bythograea microps
Bythograea thermydron
Bythograea vrijenhoeki
Cyanagraea (1)
Suku
Cyanagraea praedator
Gandalfus (2)
Suku
Gandalfus puia
Gandalfus yunohana
Segonzacia (1)
Suku
Segonzacia mesatlantica
Calappidae (10)
Heimo
Acanthocarpus (5)
Suku
Acanthocarpus alexandri
Acanthocarpus bispinosus
Acanthocarpus brevispinis
Acanthocarpus delsolari
Acanthocarpus meridionalis
Ashtoret (8)
Suku
Ashtoret granulosa
Ashtoret lunaris
Ashtoret maculata
Ashtoret miersii
Ashtoret obtusifrons
Ashtoret picta
Ashtoret sangiannulata
Ashtoret shengmuae
Calappa (41)
Suku
Calappa acutispina
Calappa africana
Calappa bicornis
Calappa bilineata
Calappa calappa
Calappa capellonis
Calappa cinerea
Calappa clypeata
Calappa conifera
Calappa convexa
Calappa dumortieri
Calappa flammea
Calappa galloides
Calappa gallus
Calappa granulata
Calappa guerini
Calappa hepatica
Calappa japonica
Calappa liaoi
Calappa lophos
Calappa monilicanthus
Calappa nitida
Calappa ocellata
Calappa ocularia
Calappa pelii
Calappa philargius
Calappa pokipoki
Calappa pustulosa
Calappa quadrimaculata
Calappa rosea
Calappa rubroguttata
Calappa sebastieni
Calappa springeri
Calappa sulcata
Calappa tortugae
Calappa torulosa
Calappa tuberculata
Calappa tuerkayana
Calappa undulata
Calappa woodmasoni
Calappa yamasitae
Calappula (1)
Suku
Calappula saussurei
Cryptosoma (4)
Suku
Cryptosoma bairdii
Cryptosoma balguerii
Cryptosoma cristatum
Cryptosoma garthi
Cycloes (2)
Suku
Cycloes granulosa
Cycloes marisrubri
Cyclozodion (2)
Suku
Cyclozodion angustum
Cyclozodion tuberatum
Mursia (28)
Suku
Mursia africana
Mursia armata
Mursia aspera
Mursia aurorae
Mursia australiensis
Mursia baconaua
Mursia bicristimana
Mursia buwaya
Mursia coseli
Mursia cristiata
Mursia curtispina
Mursia danigoi
Mursia diwata
Mursia flamma
Mursia hawaiiensis
Mursia longispina
Mursia mameleu
Mursia mcdowelli
Mursia microspina
Mursia minuta
Mursia musorstomia
Mursia orientalia
Mursia poupini
Mursia spinimanus
Mursia steinhardti
Mursia trispinosa
Mursia xianshengi
Mursia zarenkovi
Paracyclois (2)
Suku
Paracyclois atlantis
Paracyclois milneedwardsii
Platymera (1)
Suku
Platymera gaudichaudii
Camptandriidae (23)
Heimo
Baruna (4)
Suku
Baruna minuta
Baruna sinensis
Baruna socialis
Baruna trigranulum
Calabarium (1)
Suku
Calabarium crinodytes
Calabrium (1)
Suku
Calabrium crinodytes
Camptandrium (1)
Suku
Camptandrium sexdentatum
Cleistostoma (3)
Suku
Cleistostoma dilatatum
Cleistostoma leachii
Cleistostoma mcneilli
Danielita (1)
Suku
Danielita edwardsii
Deiratonotus (2)
Suku
Deiratonotus cristatum
Deiratonotus kaoriae
Ecphantor (1)
Suku
Ecphantor modestus
Ilyogynnis (1)
Suku
Ilyogynnis microcheirum
Leptochryseus (1)
Suku
Leptochryseus kuwaitense
Lillyanella (1)
Suku
Lillyanella plumipes
Manningis (1)
Suku
Manningis arabicum
Moguai (3)
Suku
Moguai aloutos
Moguai elongatum
Moguai pyriforme
Mortensenella (1)
Suku
Mortensenella forceps
Nanusia (1)
Suku
Nanusia starmuehlneri
Nasima (1)
Suku
Nasima dotilliformis
Opusia (1)
Suku
Opusia indica
Paracleistostoma (10)
Suku
Paracleistostoma crassipilum
Paracleistostoma depressum
Paracleistostoma eriophorum
Paracleistostoma fossulum
Paracleistostoma japonicum
Paracleistostoma laciniatum
Paracleistostoma longimanum
Paracleistostoma quadratum
Paracleistostoma tomentosum
Paracleistostoma wardi
Paratylodiplax (3)
Suku
Paratylodiplax algoensis
Paratylodiplax blephariskios
Paratylodiplax derijardi
Serenella (1)
Suku
Serenella leachii
Takedellus (1)
Suku
Takedellus ambonense
Telmatothrix (1)
Suku
Telmatothrix powelli
Tylodiplax (2)
Suku
Tylodiplax blephariskios
Tylodiplax tetratylophora
Cancridae (6)
Heimo
Anatolikos (2)
Suku
Anatolikos japonicus
Anatolikos tumifrons
Cancer (22)
Suku
Cancer amphioetus
Cancer antennarius
Cancer anthonyi
Cancer bellianus
Cancer bispinosus
Cancer borealis
Cancer branneri
Cancer gibbosulus
Cancer gibbulosus
Cancer gracilis
Cancer irroratus
Cancer johngarthi
Cancer jordani
Cancer laevis
Cancer macrophthalmus
Cancer mytilorum
Cancer mytulorum
Cancer novaezealandiae
Cancer pagurus
Cancer plebejus
Cancer porteri
Cancer productus
Glebocarcinus (2)
Suku
Glebocarcinus amphioetus
Glebocarcinus oregonensis
Metacarcinus (5)
Suku
Metacarcinus anthonyi
Metacarcinus edwardsii
Metacarcinus gracilis
Metacarcinus magister
Metacarcinus novaezelandiae
Platepistoma (7)
Suku
Platepistoma anaglyptum
Platepistoma balssii
Platepistoma guezei
Platepistoma kiribatiense
Platepistoma macrophthalmus
Platepistoma nanum
Platepistoma seychellense
Romaleon (7)
Suku
Romaleon antennarium
Romaleon branneri
Romaleon gibbosulum
Romaleon jordani
Romaleon luzonense
Romaleon nadaense
Romaleon setosum
Carpiliidae (1)
Heimo
Carpilius (3)
Suku
Carpilius convexus
Carpilius corallinus
Carpilius maculatus
Chasmocarcinidae (9)
Heimo
Australocarcinus (3)
Suku
Australocarcinus kanaka
Australocarcinus palauensis
Australocarcinus riparius
Camatopsis (1)
Suku
Camatopsis rubida
Chasmocarcinops (1)
Suku
Chasmocarcinops gelasimoides
Chasmocarcinus (14)
Suku
Chasmocarcinus arcuatus
Chasmocarcinus chacei
Chasmocarcinus cylindricus
Chasmocarcinus ferrugineus
Chasmocarcinus hirsutipes
Chasmocarcinus latipes
Chasmocarcinus meloi
Chasmocarcinus mississipiensis
Chasmocarcinus obliquus
Chasmocarcinus panamensis
Chasmocarcinus peresi
Chasmocarcinus rathbuni
Chasmocarcinus superbus
Chasmocarcinus typicus
Hephthopelta (10)
Suku
Hephthopelta apta
Hephthopelta aurita
Hephthopelta bruuni
Hephthopelta cavimana
Hephthopelta cribrorum
Hephthopelta knudseni
Hephthopelta littoralis
Hephthopelta lugubris
Hephthopelta mortenseni
Hephthopelta pubescens
Megaesthesius (2)
Suku
Megaesthesius sagedae
Megaesthesius yokoyai
Raoulia (1)
Suku
Raoulia limosa
Trogloplax (1)
Suku
Trogloplax joliveti
Typhlocarcinodes (3)
Suku
Typhlocarcinodes integifrons
Typhlocarcinodes integrifrons
Typhlocarcinodes piroculatus
Cheiragonidae (2)
Heimo
Erimacrus (1)
Suku
Erimacrus isenbeckii
Telmessus (2)
Suku
Telmessus acutidens
Telmessus cheiragonus
Conleyidae (1)
Heimo
Conleyus (1)
Suku
Conleyus defodio
Corystidae (3)
Heimo
Corystes (1)
Suku
Corystes cassivelaunus
Gomeza (2)
Suku
Gomeza bicornis
Gomeza serrata
Jonas (6)
Suku
Jonas choprai
Jonas distinctus
Jonas formosae
Jonas indicus
Jonas leuteanus
Jonas macrophthalmus
Crossotonotidae (2)
Heimo
Crossotonotus (4)
Suku
Crossotonotus ceramensis
Crossotonotus compressipes
Crossotonotus lophocheir
Crossotonotus spinipes
Pleurophricus (2)
Suku
Pleurophricus cristatipes
Pleurophricus longirostris
Cryptochiridae (21)
Heimo
Cecidocarcinus (2)
Suku
Cecidocarcinus brychius
Cecidocarcinus zibrowii
Cryptochirus (2)
Suku
Cryptochirus coralliodytes
Cryptochirus planus
Dacryomaia (2)
Suku
Dacryomaia edmonsoni
Dacryomaia japonica
Detocarcinus (1)
Suku
Detocarcinus balssi
Fizesereneia (7)
Suku
Fizesereneia daidai
Fizesereneia heimi
Fizesereneia ishikawai
Fizesereneia latisella
Fizesereneia panda
Fizesereneia stimpsoni
Fizesereneia tholia
Fungicola (3)
Suku
Fungicola fagei
Fungicola syzygia
Fungicola utinomi
Hapalocarcinus (1)
Suku
Hapalocarcinus marsupialis
Hiroia (1)
Suku
Hiroia krempfi
Kroppcarcinus (1)
Suku
Kroppcarcinus siderastreicola
Lithoscaptus (9)
Suku
Lithoscaptus grandis
Lithoscaptus helleri
Lithoscaptus nami
Lithoscaptus pacificus
Lithoscaptus paradoxus
Lithoscaptus pardalotus
Lithoscaptus prionotus
Lithoscaptus semperi
Lithoscaptus tri
Luciades (1)
Suku
Luciades agana
Neotroglocarcinus (2)
Suku
Neotroglocarcinus dawydoffi
Neotroglocarcinus hongkongensis
Opecarcinus (9)
Suku
Opecarcinus aurantius
Opecarcinus cathyae
Opecarcinus crescentus
Opecarcinus granulatus
Opecarcinus hypostegus
Opecarcinus lobifrons
Opecarcinus peliops
Opecarcinus pholeter
Opecarcinus sierra
Pelycomaia (1)
Suku
Pelycomaia minuta
Pseudocryptochirus (1)
Suku
Pseudocryptochirus viridis
Pseudohapalocarcinus (1)
Suku
Pseudohapalocarcinus ransoni
Sphenomaia (1)
Suku
Sphenomaia pyriformis
Troglocarcinus (2)
Suku
Troglocarcinus corallicola
Troglocarcinus hirsutus
Utinomiella (1)
Suku
Utinomiella dimorpha
Xynomaia (3)
Suku
Xynomaia boissoni
Xynomaia sheni
Xynomaia verrilli
Zibrovia (1)
Suku
Zibrovia galea
Cyclodorippidae (10)
Heimo
Clythrocerus (6)
Suku
Clythrocerus bidentatus
Clythrocerus carinatus
Clythrocerus edentatus
Clythrocerus granulatus
Clythrocerus moreirai
Clythrocerus nitidus
Corycodus (5)
Suku
Corycodus bouvieri
Corycodus bullatus
Corycodus decorus
Corycodus disjunctipes
Corycodus merweae
Cyclodorippe (8)
Suku
Cyclodorippe agassizii
Cyclodorippe angulata
Cyclodorippe antennaria
Cyclodorippe bouvieri
Cyclodorippe longifrons
Cyclodorippe manningi
Cyclodorippe ornata
Cyclodorippe uncifera
Deilocerus (8)
Suku
Deilocerus analogus
Deilocerus captabilis
Deilocerus coelhoi
Deilocerus decorus
Deilocerus hendrickxi
Deilocerus laminatus
Deilocerus perpusillus
Deilocerus planus
Ketamia (4)
Suku
Ketamia depressa
Ketamia handokoi
Ketamia limatula
Ketamia proxima
Krangalangia (3)
Suku
Krangalangia orstom
Krangalangia rostrata
Krangalangia spinosa
Neocorycodus (1)
Suku
Neocorycodus stimpsoni
Simodorippe (1)
Suku
Simodorippe tylota
Tymolus (10)
Suku
Tymolus brucei
Tymolus daviei
Tymolus dromioides
Tymolus glaucommus
Tymolus globosus
Tymolus hirtipes
Tymolus japonicus
Tymolus similis
Tymolus truncatus
Tymolus uncifer
Xeinostoma (4)
Suku
Xeinostoma eucheir
Xeinostoma inopinatum
Xeinostoma richeri
Xeinostoma sakaii
Cymonomidae (5)
Heimo
Curupironomus (1)
Suku
Curupironomus agassizi
Cymonomoides (4)
Suku
Cymonomoides cubensis
Cymonomoides fitoi
Cymonomoides guinotae
Cymonomoides valdiviae
Cymonomus (30)
Suku
Cymonomus aequilonius
Cymonomus andamanicus
Cymonomus bathamae
Cymonomus caecus
Cymonomus clarki
Cymonomus curvirostris
Cymonomus deforgesi
Cymonomus delli
Cymonomus diogenes
Cymonomus gracilipes
Cymonomus granulatus
Cymonomus guillei
Cymonomus hakuhoae
Cymonomus indicus
Cymonomus japonicus
Cymonomus kapala
Cymonomus leblondi
Cymonomus magnirostris
Cymonomus mariveneae
Cymonomus meloi
Cymonomus menziesi
Cymonomus normani
Cymonomus oyakawai
Cymonomus quadratus
Cymonomus rostratus
Cymonomus sagamiensis
Cymonomus soela
Cymonomus tavaresi
Cymonomus trifurcus
Cymonomus umitakae
Cymopolus (1)
Suku
Cymopolus asper
Elassopodus (1)
Suku
Elassopodus stellatus
Dacryopilumnidae (1)
Heimo
Dacryopilumnus (2)
Suku
Dacryopilumnus eremita
Dacryopilumnus rathbunae
Dairidae (1)
Heimo
Daira (2)
Suku
Daira americana
Daira perlata
Dairoididae (1)
Heimo
Dairoides (3)
Suku
Dairoides kusei
Dairoides margaritatus
Dairoides seafdeci
Domeciidae (4)
Heimo
Domecia (5)
Suku
Domecia acanthophora
Domecia acanthophora africana
Domecia africana
Domecia glabra
Domecia hispida
Jonesius (1)
Suku
Jonesius triunguiculatus
Maldivia (1)
Suku
Maldivia symbiotica
Palmyria (1)
Suku
Palmyria palmyrensis
Dorippidae (9)
Heimo
Dorippe (7)
Suku
Dorippe frascone
Dorippe glabra
Dorippe irrorata
Dorippe quadridens
Dorippe sinica
Dorippe tenuipes
Dorippe trilobata
Dorippoides (2)
Suku
Dorippoides facchino
Dorippoides nudipes
Heikeopsis (2)
Suku
Heikeopsis arachnoides
Heikeopsis japonica
Medorippe (2)
Suku
Medorippe crosnieri
Medorippe lanata
Neodorippe (3)
Suku
Neodorippe (Neodorippe) japonicum
Neodorippe callida
Neodorippe simplex
Nobilum (1)
Suku
Nobilum histrio
Paradorippe (4)
Suku
Paradorippe australiensis
Paradorippe cathayana
Paradorippe granulata
Paradorippe polita
Philippidorippe (1)
Suku
Philippidorippe philippinensis
Phyllodorippe (1)
Suku
Phyllodorippe armata
Dotillidae (9)
Heimo
Dotilla (8)
Suku
Dotilla blanfordi
Dotilla fenestrata
Dotilla intermedia
Dotilla malabarica
Dotilla myctiroides
Dotilla pertinax
Dotilla sulcata
Dotilla wichmanni
Dotilloplax (1)
Suku
Dotilloplax kempi
Dotillopsis (2)
Suku
Dotillopsis brevitarsis
Dotillopsis profuga
Ilyoplax (27)
Suku
Ilyoplax danielae
Ilyoplax delsmani
Ilyoplax dentata
Ilyoplax dentimerosa
Ilyoplax deschampsi
Ilyoplax formosensis
Ilyoplax frater
Ilyoplax gangetica
Ilyoplax integra
Ilyoplax lingulata
Ilyoplax longicarpa
Ilyoplax ningpoensis
Ilyoplax obliqua
Ilyoplax orientalis
Ilyoplax pacifica
Ilyoplax philippinensis
Ilyoplax pingi
Ilyoplax punctata
Ilyoplax pusilla
Ilyoplax serrata
Ilyoplax spinimera
Ilyoplax stapletoni
Ilyoplax stevensi
Ilyoplax strigicarpus
Ilyoplax tansuiensis
Ilyoplax tenella
Ilyoplax yuhana
Potamocypoda (2)
Suku
Potamocypoda parapugil
Potamocypoda pugil
Pseudogelasimus (2)
Suku
Pseudogelasimus loii
Pseudogelasimus plectodactylus
Scopimera (16)
Suku
Scopimera bitympana
Scopimera crabicauda
Scopimera curtelsoma
Scopimera globosa
Scopimera gordonae
Scopimera inflata
Scopimera intermedia
Scopimera investigatoris
Scopimera kochi
Scopimera longidactyla
Scopimera philippiensis
Scopimera pilula
Scopimera proxima
Scopimera ryukyuensis
Scopimera sheni
Scopimera sigillorum
Shenius (1)
Suku
Shenius anomalus
Tmethypocoelis (4)
Suku
Tmethypocoelis ceratophora
Tmethypocoelis choreutes
Tmethypocoelis koelbeli
Tmethypocoelis odontodactylus
Dromiidae (42)
Heimo
Alainodromia (1)
Suku
Alainodromia timorensis
Ascidiophilus (1)
Suku
Ascidiophilus caphyraeformis
Austrodromidia (5)
Suku
Austrodromidia aegagropila
Austrodromidia australis
Austrodromidia incisa
Austrodromidia insignis
Austrodromidia octodentata
Barnardromia (2)
Suku
Barnardromia bituberculata
Barnardromia hirsutimana
Conchoecetes (3)
Suku
Conchoecetes andamanicus
Conchoecetes artificiosus
Conchoecetes intermedius
Cryptodromia (23)
Suku
Cryptodromia amboinensis
Cryptodromia bispinosa
Cryptodromia bullifera
Cryptodromia coronata
Cryptodromia erioxylon
Cryptodromia fallax
Cryptodromia fukuii
Cryptodromia gilesi
Cryptodromia hilgendorfi
Cryptodromia incisa
Cryptodromia laevis
Cryptodromia longipes
Cryptodromia mariae
Cryptodromia marquesas
Cryptodromia nierstraszi
Cryptodromia pentagonalis
Cryptodromia pileifera
Cryptodromia pitiensis
Cryptodromia protubera
Cryptodromia trispinosa
Cryptodromia trituberculata
Cryptodromia tuberculata
Cryptodromia tumida
Cryptodromiopsis (3)
Suku
Cryptodromiopsis dubia
Cryptodromiopsis planaria
Cryptodromiopsis tridens
Desmodromia (2)
Suku
Desmodromia griffini
Desmodromia tranterae
Dromia (6)
Suku
Dromia bollorei
Dromia dormia
Dromia erythropus
Dromia marmorea
Dromia nodosa
Dromia personata
Dromidia (6)
Suku
Dromidia aegibotus
Dromidia cornuta
Dromidia dissothrix
Dromidia hirsutissima
Dromidia lepidota
Dromidia unidentata
Dromidiopsis (7)
Suku
Dromidiopsis australiensis
Dromidiopsis dormia
Dromidiopsis edwardsi
Dromidiopsis indica
Dromidiopsis lethrinusae
Dromidiopsis richeri
Dromidiopsis tridentata
Eodromia (1)
Suku
Eodromia denticulata
Epigodromia (10)
Suku
Epigodromia acutidens
Epigodromia areolata
Epigodromia ebalioides
Epigodromia gilesii
Epigodromia globosa
Epigodromia granulata
Epigodromia nodosa
Epigodromia rotunda
Epigodromia rugosa
Epigodromia sculpta
Epipedodromia (1)
Suku
Epipedodromia thomsoni
Eudromidia (2)
Suku
Eudromidia frontalis
Eudromidia hendersoni
Exodromia (2)
Suku
Exodromia bicornis
Exodromia spinosa
Exodromidia (2)
Suku
Exodromidia spinosa
Exodromidia spinosissima
Foredromia (1)
Suku
Foredromia rostrata
Frodromia (2)
Suku
Frodromia atypica
Frodromia reticulata
Fultodromia (2)
Suku
Fultodromia nodipes
Fultodromia spinifera
Haledromia (1)
Suku
Haledromia bicavernosa
Hemisphaerodromia (1)
Suku
Hemisphaerodromia monodus
Homalodromia (1)
Suku
Homalodromia coppingeri
Hypoconcha (6)
Suku
Hypoconcha arcuata
Hypoconcha californiensis
Hypoconcha lowei
Hypoconcha panamensis
Hypoconcha parasitica
Hypoconcha spinosissima
Lamarckdromia (1)
Suku
Lamarckdromia globosa
Lauridromia (2)
Suku
Lauridromia dehaani
Lauridromia intermedia
Lewindromia (1)
Suku
Lewindromia unidentata
Mclaydromia (2)
Suku
Mclaydromia colini
Mclaydromia dubia
Metadromia (1)
Suku
Metadromia wilsoni
Moreiradromia (2)
Suku
Moreiradromia antillensis
Moreiradromia sarraburei
Paradromia (2)
Suku
Paradromia japonica
Paradromia sheni
Petalomera (3)
Suku
Petalomera granulata
Petalomera longipes
Petalomera pulchra
Platydromia (1)
Suku
Platydromia spongiosa
Pseudodromia (5)
Suku
Pseudodromia cacuminis
Pseudodromia caphyraeformis
Pseudodromia latens
Pseudodromia rotunda
Pseudodromia trepida
Speodromia (1)
Suku
Speodromia platyarthrodes
Sphaerodromia (5)
Suku
Sphaerodromia brizops
Sphaerodromia ducoussoi
Sphaerodromia kendalli
Sphaerodromia lamellata
Sphaerodromia nux
Stebbingdromia (1)
Suku
Stebbingdromia plumosa
Sternodromia (2)
Suku
Sternodromia monodi
Sternodromia spinirostris
Stimdromia (6)
Suku
Stimdromia angulata
Stimdromia foresti
Stimdromia kosugei
Stimdromia lamellata
Stimdromia lateralis
Stimdromia longipedalis
Takedromia (5)
Suku
Takedromia cristatipes
Takedromia longispina
Takedromia nipponensis
Takedromia ornata
Takedromia yoshidai
Tumidodromia (1)
Suku
Tumidodromia dormia
Tunedromia (1)
Suku
Tunedromia yamashitai
Dynomenidae (5)
Heimo
Acanthodromia (2)
Suku
Acanthodromia erinacea
Acanthodromia margarita
Dynomene (7)
Suku
Dynomene filholi
Dynomene guamensis
Dynomene hispida
Dynomene kroppi
Dynomene pilumnoides
Dynomene praedator
Dynomene pugnatrix
Hirsutodynomene (3)
Suku
Hirsutodynomene spinosa
Hirsutodynomene ursula
Hirsutodynomene vespertilio
Metadynomene (4)
Suku
Metadynomene crosnieri
Metadynomene devaneyi
Metadynomene tanensis
Metadynomene tuamotu
Paradynomene (6)
Suku
Paradynomene demon
Paradynomene diablos
Paradynomene quasimodo
Paradynomene rotunda
Paradynomene teufel
Paradynomene tuberculata
Epialtidae (80)
Heimo
Acanthonyx (19)
Suku
Acanthonyx brevifrons
Acanthonyx consobrinus
Acanthonyx dentatus
Acanthonyx depressifrons
Acanthonyx dissimulatus
Acanthonyx elongatus
Acanthonyx euryseroche
Acanthonyx formosa
Acanthonyx inglei
Acanthonyx limbatus
Acanthonyx lunulatus
Acanthonyx minor
Acanthonyx nodulosa
Acanthonyx petiverii
Acanthonyx quadridentatus
Acanthonyx sanctaehelenae
Acanthonyx scutellatus
Acanthonyx scutiformis
Acanthonyx undulatus
Acanthophrys (4)
Suku
Acanthophrys bocki
Acanthophrys costatus
Acanthophrys cristimanus
Acanthophrys paucispina
Alcockia (1)
Suku
Alcockia malabarica
Anamathia (1)
Suku
Anamathia rissoana
Antilibinia (1)
Suku
Antilibinia smithii
Apias (1)
Suku
Apias pubescens
Apiomithrax (2)
Suku
Apiomithrax bocagei
Apiomithrax violaceus
Austrolibinia (4)
Suku
Austrolibinia andamanica
Austrolibinia capricornensis
Austrolibinia gracilipes
Austrolibinia pincerna
Chorilia (3)
Suku
Chorilia japonica
Chorilia longipes
Chorilia turgida
Chorilibinia (1)
Suku
Chorilibinia angusta
Chorinus (2)
Suku
Chorinus armatus
Chorinus heros
Criocarcinus (1)
Suku
Criocarcinus superciliosus
Cyclonyx (1)
Suku
Cyclonyx frontalis
Delsolaria (1)
Suku
Delsolaria enriquei
Doclea (11)
Suku
Doclea aduncus
Doclea alcocki
Doclea armata
Doclea brachyrhynchos
Doclea canalifera
Doclea canaliformis
Doclea macracanthus
Doclea muricata
Doclea ovis
Doclea rissoni
Doclea unidentata
Epialtoides (5)
Suku
Epialtoides hiltoni
Epialtoides kingsleyi
Epialtoides murphyi
Epialtoides paradigmus
Epialtoides rostratus
Epialtus (11)
Suku
Epialtus bituberculatus
Epialtus brasiliensis
Epialtus dilatatus
Epialtus elongatus
Epialtus hiltoni
Epialtus kingsleyi
Epialtus longirostris
Epialtus minimus
Epialtus peruvianus
Epialtus portoricensis
Epialtus sulcirostris
Esopus (1)
Suku
Esopus crassus
Eupleurodon (3)
Suku
Eupleurodon peruvianus
Eupleurodon rathbunae
Eupleurodon trifurcatus
Garthinia (1)
Suku
Garthinia disica
Giranauria (3)
Suku
Giranauria gracilirostris
Giranauria tinaktensis
Giranauria verrucosipes
Goniopugettia (2)
Suku
Goniopugettia sagamiensis
Goniopugettia tanakae
Goniothorax (1)
Suku
Goniothorax ruber
Griffinia (3)
Suku
Griffinia gilloloensis
Griffinia lappacea
Griffinia polita
Guinotinia (2)
Suku
Guinotinia cordis
Guinotinia lehouarnoi
Herbstia (11)
Suku
Herbstia camptacantha
Herbstia condyliata
Herbstia crassipes
Herbstia depressa
Herbstia edwardsii
Herbstia nitida
Herbstia parvifrons
Herbstia pubescens
Herbstia pyriformis
Herbstia rubra
Herbstia tumida
Holoplites (1)
Suku
Holoplites armata
Hoplophrys (1)
Suku
Hoplophrys oatesi
Hoploplites (1)
Suku
Hoploplites armatus
Huenia (10)
Suku
Huenia australis
Huenia bifurcata
Huenia brevifrons
Huenia grandidierii
Huenia halei
Huenia heraldica
Huenia keelingensis
Huenia nagaii
Huenia pacifica
Huenia toyoshioae
Lahaina (5)
Suku
Lahaina agassizi
Lahaina incerta
Lahaina mauritiana
Lahaina ovata
Lahaina tenuirostris
Laubierinia (2)
Suku
Laubierinia carinata
Laubierinia nodosa
Lepidonaxia (1)
Suku
Lepidonaxia defilippii
Lepteces (1)
Suku
Lepteces ornatus
Leptomaia (1)
Suku
Leptomaia tuberculata
Leucippa (1)
Suku
Leucippa pentagona
Libidoclaea (2)
Suku
Libidoclaea granaria
Libidoclaea smithii
Libinia (12)
Suku
Libinia bellicosa
Libinia cavirostris
Libinia dubia
Libinia emarginata
Libinia erinacea
Libinia ferreirae
Libinia mexicana
Libinia peruana
Libinia rhomboidea
Libinia rostrata
Libinia setosa
Libinia spinosa
Lissa (1)
Suku
Lissa chiragra
Lophorochinia (1)
Suku
Lophorochinia parabranchia
Loxorhynchus (3)
Suku
Loxorhynchus crispatus
Loxorhynchus grandis
Loxorhynchus guinotae
Lyramaia (1)
Suku
Lyramaia elegans
Menaethiops (15)
Suku
Menaethiops acutifrons
Menaethiops bicornis
Menaethiops brevicornis
Menaethiops contiguicornis
Menaethiops delagoae
Menaethiops dubius
Menaethiops fascicularis
Menaethiops gadaniensis
Menaethiops moebii
Menaethiops natalensis
Menaethiops ninii
Menaethiops nodulosus
Menaethiops okai
Menaethiops portoricensis
Menaethiops xiphias
Menaethius (2)
Suku
Menaethius monoceros
Menaethius orientalis
Micippoides (1)
Suku
Micippoides angustifrons
Microlissa (5)
Suku
Microlissa aurivilliusi
Microlissa bicarinata
Microlissa brasiliensis
Microlissa longirostris
Microlissa tuberosa
Micropisa (1)
Suku
Micropisa ovata
Mocosoa (1)
Suku
Mocosoa crebripunctata
Nasutocarcinus (2)
Suku
Nasutocarcinus cuneus
Nasutocarcinus pinocchio
Naxioides (10)
Suku
Naxioides carnarvon
Naxioides cerastes
Naxioides hirtus
Naxioides inermis
Naxioides investigatoris
Naxioides robillardi
Naxioides taurus
Naxioides teatui
Naxioides tenuirostris
Naxioides vaitahu
Neodoclea (1)
Suku
Neodoclea boneti
Nibilia (1)
Suku
Nibilia antilocarpa
Nicoya (1)
Suku
Nicoya tuberculata
Notolopas (3)
Suku
Notolopas brasiliensis
Notolopas lamellatus
Notolopas mexicanus
Oplopisa (1)
Suku
Oplopisa spinipes
Oxypleurodon (28)
Suku
Oxypleurodon alaini
Oxypleurodon annulatum
Oxypleurodon auritum
Oxypleurodon aurorae
Oxypleurodon barazeri
Oxypleurodon bidens
Oxypleurodon bipartitum
Oxypleurodon boholense
Oxypleurodon carbunculum
Oxypleurodon coralliophilum
Oxypleurodon cuneus
Oxypleurodon difficilis
Oxypleurodon holthuisi
Oxypleurodon karubar
Oxypleurodon lowryi
Oxypleurodon luzonicum
Oxypleurodon mammatum
Oxypleurodon orbiculatum
Oxypleurodon parallelum
Oxypleurodon pinocchio
Oxypleurodon sanctaeclausi
Oxypleurodon sphenocarcinoides
Oxypleurodon stimpsoni
Oxypleurodon stuckiae
Oxypleurodon tavaresi
Oxypleurodon velutinum
Oxypleurodon wanganella
Oxypleurodon wilsoni
Pelia (6)
Suku
Pelia deflecta
Pelia mutica
Pelia pacifica
Pelia pulchella
Pelia rotunda
Pelia tumida
Perinia (2)
Suku
Perinia laevisima
Perinia tumida
Phalangipus (9)
Suku
Phalangipus australiensis
Phalangipus filiformis
Phalangipus hystrix
Phalangipus indicus
Phalangipus longipes
Phalangipus malakkensis
Phalangipus persicus
Phalangipus retusus
Phalangipus trachysternus
Picrocerus (1)
Suku
Picrocerus armatus
Pisa (10)
Suku
Pisa armata
Pisa calva
Pisa carinimana
Pisa hirticornis
Pisa lanata
Pisa muscosa
Pisa nodipes
Pisa sanctaehelenae
Pisa santaehelenae
Pisa tetraodon
Pisoides (4)
Suku
Pisoides bidentatus
Pisoides edwardsii
Pisoides ortmanni
Pisoides profundus
Pitho (10)
Suku
Pitho aculeata
Pitho anisodon
Pitho dispar
Pitho laevigata
Pitho lherminieri
Pitho mirabilis
Pitho picteti
Pitho quadridentata
Pitho quinquedentata
Pitho sexdentata
Pliosoma (1)
Suku
Pliosoma parvifrons
Pugettia (20)
Suku
Pugettia dalli
Pugettia elongata
Pugettia foliatus
Pugettia gracilis
Pugettia hubbsi
Pugettia incisa
Pugettia intermedia
Pugettia kagoshimensis
Pugettia leytensis
Pugettia marissinica
Pugettia mindanaoensis
Pugettia minor
Pugettia nipponensis
Pugettia pellucens
Pugettia producta
Pugettia quadridens
Pugettia richii
Pugettia similis
Pugettia tasmanensis
Pugettia venetiae
Rhinocarcinus (1)
Suku
Rhinocarcinus agassizi
Rochinia (37)
Suku
Rochinia ahyongi
Rochinia annae
Rochinia beauchampi
Rochinia brevirostris
Rochinia carpenteri
Rochinia confusa
Rochinia cornuta
Rochinia crassa
Rochinia crosnieri
Rochinia daiyuae
Rochinia debilis
Rochinia decipiata
Rochinia fultoni
Rochinia galathea
Rochinia globulifera
Rochinia gracilipes
Rochinia griffini
Rochinia hertwigi
Rochinia hystrix
Rochinia kotakae
Rochinia makassar
Rochinia moluccensis
Rochinia mosaica
Rochinia natalensis
Rochinia occidentalis
Rochinia paulayi
Rochinia planirostris
Rochinia pulchra
Rochinia riversandersoni
Rochinia sibogae
Rochinia soela
Rochinia strangeri
Rochinia suluensis
Rochinia tanneri
Rochinia tomentosa
Rochinia umbonata
Rochinia vesicularis
Sargassocarcinus (1)
Suku
Sargassocarcinus sublimis
Scyra (3)
Suku
Scyra acutifrons
Scyra compressipes
Scyra tuberculata
Simocarcinus (9)
Suku
Simocarcinus camelus
Simocarcinus depressus
Simocarcinus longirostris
Simocarcinus obtusirostris
Simocarcinus pusillus
Simocarcinus pyramidatus
Simocarcinus rostratus
Simocarcinus samoaensis
Simocarcinus simplex
Sphenocarcinus (1)
Suku
Sphenocarcinus corrosus
Stegopleurodon (1)
Suku
Stegopleurodon planirostrum
Stilbognathus (7)
Suku
Stilbognathus cervicornis
Stilbognathus curvirostris
Stilbognathus erythraeus
Stilbognathus longispinus
Stilbognathus martensii
Stilbognathus soikai
Stilbognathus tycheformis
Stilbomastax (1)
Suku
Stilbomastax margaritifera
Taliepus (3)
Suku
Taliepus dentatus
Taliepus marginatus
Taliepus nuttallii
Thusaenys (5)
Suku
Thusaenys calvarius
Thusaenys irami
Thusaenys minimus
Thusaenys orbis
Thusaenys pehlevi
Trachymaia (1)
Suku
Trachymaia cornuta
Tyche (6)
Suku
Tyche clarionensis
Tyche emarginata
Tyche galapagensis
Tyche lamellifrons
Tyche potiguara
Tyche sulae
Tylocarcinus (5)
Suku
Tylocarcinus dumerilii
Tylocarcinus meijensis
Tylocarcinus nanshensis
Tylocarcinus sinensis
Tylocarcinus styx
Xenocarcinus (6)
Suku
Xenocarcinus conicus
Xenocarcinus depressus
Xenocarcinus longicornis
Xenocarcinus monoceros
Xenocarcinus truncatifrons
Xenocarcinus tuberculatus
Eriphiidae (3)
Heimo
Eriphia (8)
Suku
Eriphia ferox
Eriphia gonagra
Eriphia granulosa
Eriphia scabricula
Eriphia sebana
Eriphia smithii
Eriphia squamata
Eriphia verrucosa
Eriphides (1)
Suku
Eriphides hispida
Pseudocarcinus (1)
Suku
Pseudocarcinus gigas
Ethusidae (4)
Heimo
Ethusa (45)
Suku
Ethusa abbreviata
Ethusa americana
Ethusa andamanica
Ethusa barbata
Ethusa brevidentata
Ethusa ciliatifrons
Ethusa crassipodia
Ethusa crosnieri
Ethusa curvipes
Ethusa dilatidens
Ethusa foresti
Ethusa furca
Ethusa gracilipes
Ethusa granulosa
Ethusa hawaiiensis
Ethusa hirsuta
Ethusa indica
Ethusa indonesiensis
Ethusa izuensis
Ethusa lata
Ethusa latidactylus
Ethusa longidentata
Ethusa machaera
Ethusa magnipalmata
Ethusa makasarica
Ethusa mascarone
Ethusa microphthalma
Ethusa minuta
Ethusa obliquedens
Ethusa orientalis
Ethusa panamensis
Ethusa parapygmaea
Ethusa philippinensis
Ethusa pygmaea
Ethusa quadrata
Ethusa rosacea
Ethusa rugulosa
Ethusa sexdentata
Ethusa sinespina
Ethusa steyaerti
Ethusa tenuipes
Ethusa thieli
Ethusa truncata
Ethusa vossi
Ethusa zurstrasseni
Ethusina (35)
Suku
Ethusina abyssicola
Ethusina alba
Ethusina alcocki
Ethusina beninia
Ethusina bicornuta
Ethusina brevidentata
Ethusina castro
Ethusina challengeri
Ethusina chenae
Ethusina ciliacirrata
Ethusina coronata
Ethusina crenulata
Ethusina desciscens
Ethusina dilobotus
Ethusina dofleini
Ethusina exophthalma
Ethusina faxonii
Ethusina gracilipes
Ethusina huilianae
Ethusina insolita
Ethusina isolata
Ethusina longipes
Ethusina macrospina
Ethusina microspina
Ethusina ocellata
Ethusina paralongipes
Ethusina pubescens
Ethusina robusta
Ethusina rowdeni
Ethusina smithiana
Ethusina somalica
Ethusina stenommata
Ethusina taiwanensis
Ethusina talismani
Ethusina vanuatuensis
Parethusa (2)
Suku
Parethusa glabra
Parethusa hylophora
Serpenthusa (1)
Suku
Serpenthusa brucei
Euryplacidae (13)
Heimo
Eucrate (11)
Suku
Eucrate alcocki
Eucrate crenata
Eucrate dorsalis
Eucrate formosensis
Eucrate indica
Eucrate laevimanus
Eucrate laevis
Eucrate sexdentata
Eucrate solaris
Eucrate sulcatifrons
Eucrate tripunctata
Euryplax (2)
Suku
Euryplax nitida
Euryplax polita
Frevillea (3)
Suku
Frevillea barbata
Frevillea hirsuta
Frevillea rosaea
Henicoplax (5)
Suku
Henicoplax eriochir
Henicoplax maldivensis
Henicoplax nitida
Henicoplax pilimeles
Henicoplax trachydactylus
Heteroplax (2)
Suku
Heteroplax dentata
Heteroplax transversa
Machaerus (4)
Suku
Machaerus atlanticus
Machaerus elata
Machaerus oxyacantha
Machaerus oxyacanthus
Nancyplax (1)
Suku
Nancyplax vossi
Psopheticoides (1)
Suku
Psopheticoides sanguineus
Systroplax (1)
Suku
Systroplax angusta
Trissoplax (2)
Suku
Trissoplax dentata
Trissoplax tuberosa
Trizocarcinus (2)
Suku
Trizocarcinus dentatus
Trizocarcinus tacitus
Villoplax (1)
Suku
Villoplax peruvianus
Xenocrate (1)
Suku
Xenocrate peculiaris
Galenidae (4)
Heimo
Dentoxanthus (1)
Suku
Dentoxanthus iranicus
Galene (1)
Suku
Galene bispinosa
Halimede (4)
Suku
Halimede coppingeri
Halimede fragifer
Halimede ochtodes
Halimede tyche
Parapanope (6)
Suku
Parapanope cultripes
Parapanope euagora
Parapanope hexacarapas
Parapanope pagenstecheri
Parapanope serenei
Parapanope siamensis
Gecarcinidae (6)
Heimo
Cardisoma (4)
Suku
Cardisoma armatum
Cardisoma carnifex
Cardisoma crassum
Cardisoma guanhumi
Discoplax (4)
Suku
Discoplax gracilipes
Discoplax hirtipes
Discoplax longipes
Discoplax rotunda
Epigrapsus (4)
Suku
Epigrapsus (Grapsodes) notatus
Epigrapsus notatus
Epigrapsus politus
Epigrapsus villosus
Gecarcinus (3)
Suku
Gecarcinus lateralis
Gecarcinus quadratus
Gecarcinus ruricola
Gecarcoidea (2)
Suku
Gecarcoidea lalandii
Gecarcoidea natalis
Johngarthia (4)
Suku
Johngarthia lagostoma
Johngarthia malpilensis
Johngarthia planata
Johngarthia weileri
Gecarcinucidae (59)
Heimo
Adeleana (3)
Suku
Adeleana chapmani
Adeleana forcarti
Adeleana sumatrensis
Arachnothelphusa (4)
Suku
Arachnothelphusa kadamaiana
Arachnothelphusa melanippe
Arachnothelphusa rhadamanthysi
Arachnothelphusa terrapes
Austrothelphusa (8)
Suku
Austrothelphusa agassizi
Austrothelphusa angustifrons
Austrothelphusa insularis
Austrothelphusa raceki
Austrothelphusa tigrina
Austrothelphusa transversa
Austrothelphusa valentula
Austrothelphusa wasselli
Bakousa (3)
Suku
Bakousa hendersoniana
Bakousa kenepai
Bakousa sarawakensis
Balssiathelphusa (3)
Suku
Balssiathelphusa cursor
Balssiathelphusa natunaensis
Balssiathelphusa sucki
Baratha (2)
Suku
Baratha peena
Baratha pushta
Barytelphusa (4)
Suku
Barytelphusa cunicularis
Barytelphusa guerini
Barytelphusa jacquemontii
Barytelphusa pulvinata
Ceylonthelphusa (18)
Suku
Ceylonthelphusa alpina
Ceylonthelphusa armata
Ceylonthelphusa austrina
Ceylonthelphusa callista
Ceylonthelphusa cavatrix
Ceylonthelphusa diva
Ceylonthelphusa durrelli
Ceylonthelphusa kandambyi
Ceylonthelphusa kotagama
Ceylonthelphusa nana
Ceylonthelphusa nata
Ceylonthelphusa orthos
Ceylonthelphusa rugosa
Ceylonthelphusa sanguinea
Ceylonthelphusa savitriae
Ceylonthelphusa sentosa
Ceylonthelphusa soror
Ceylonthelphusa venusta
Clinothelphusa (1)
Suku
Clinothelphusa kakoota
Coccusa (3)
Suku
Coccusa adipis
Coccusa cristicervix
Coccusa isophallus
Currothelphusa (1)
Suku
Currothelphusa asserpes
Cylindrotelphusa (2)
Suku
Cylindrotelphusa granulata
Cylindrotelphusa steniops
Esanthelphusa (8)
Suku
Esanthelphusa chiangmai
Esanthelphusa denchaii
Esanthelphusa dugasti
Esanthelphusa fangensis
Esanthelphusa nani
Esanthelphusa nimoafi
Esanthelphusa phetchaburi
Esanthelphusa prolatus
Gecarcinucus (2)
Suku
Gecarcinucus edwardsi
Gecarcinucus jacquemontii
Geelvinkia (4)
Suku
Geelvinkia ambaiana
Geelvinkia calmani
Geelvinkia darnei
Geelvinkia holthuisi
Geithusa (2)
Suku
Geithusa lentiginosa
Geithusa pulchra
Globitelphusa (4)
Suku
Globitelphusa bakeri
Globitelphusa cylindra
Globitelphusa pistorica
Globitelphusa planifrons
Gubernatoriana (2)
Suku
Gubernatoriana gubernatoris
Gubernatoriana pilosipes
Guinothusa (3)
Suku
Guinothusa beauvoisi
Guinothusa harmandi
Guinothusa phimaiensis
Heterothelphusa (2)
Suku
Heterothelphusa fatum
Heterothelphusa insolita
Holthuisana (12)
Suku
Holthuisana alba
Holthuisana beauforti
Holthuisana biroi
Holthuisana boesemani
Holthuisana briggsi
Holthuisana festiva
Holthuisana lipkei
Holthuisana loriae
Holthuisana subconvexa
Holthuisana tikus
Holthuisana vanheurni
Holthuisana wollastoni
Inglethelphusa (1)
Suku
Inglethelphusa fronto
Irmengardia (4)
Suku
Irmengardia didacta
Irmengardia johnsoni
Irmengardia nemestrinus
Irmengardia pilosimana
Lamella (1)
Suku
Lamella lamellifrons
Lepidothelphusa (1)
Suku
Lepidothelphusa cognetti
Liotelphusa (5)
Suku
Liotelphusa campestris
Liotelphusa gageii
Liotelphusa laevis
Liotelphusa quadrata
Liotelphusa wuermlii
Mahatha (6)
Suku
Mahatha adonis
Mahatha helaya
Mahatha iora
Mahatha lacuna
Mahatha ornatipes
Mahatha regina
Mainitia (1)
Suku
Mainitia mainitensis
Maydelliathelphusa (5)
Suku
Maydelliathelphusa edentula
Maydelliathelphusa falcidigitis
Maydelliathelphusa harpax
Maydelliathelphusa lugubris
Maydelliathelphusa masoniana
Mekhongthelphusa (4)
Suku
Mekhongthelphusa brandti
Mekhongthelphusa kengsaphu
Mekhongthelphusa neisi
Mekhongthelphusa tetragona
Migmathelphusa (1)
Suku
Migmathelphusa olivacea
Nautilothelphusa (1)
Suku
Nautilothelphusa zimmeri
Niasathelphusa (1)
Suku
Niasathelphusa wirzi
Oziotelphusa (16)
Suku
Oziotelphusa aurantia
Oziotelphusa biloba
Oziotelphusa bouvieri
Oziotelphusa ceylonensis
Oziotelphusa dakuna
Oziotelphusa gallicola
Oziotelphusa hippocastanum
Oziotelphusa intuta
Oziotelphusa kerala
Oziotelphusa kodagoda
Oziotelphusa minneriyaensis
Oziotelphusa populosa
Oziotelphusa ritigala
Oziotelphusa senex
Oziotelphusa stricta
Oziotelphusa wagrakarowensis
Parathelphusa (47)
Suku
Parathelphusa balabac
Parathelphusa batamensis
Parathelphusa baweanensis
Parathelphusa bogorensis
Parathelphusa cabayugan
Parathelphusa celebensis
Parathelphusa ceophallus
Parathelphusa convexa
Parathelphusa crocea
Parathelphusa ferruginea
Parathelphusa linduensis
Parathelphusa lokaensis
Parathelphusa lombokensis
Parathelphusa maculata
Parathelphusa maindroni
Parathelphusa malaysiana
Parathelphusa manguao
Parathelphusa mindoro
Parathelphusa modiglianii
Parathelphusa nagasakti
Parathelphusa nana
Parathelphusa nitida
Parathelphusa obtusa
Parathelphusa ovum
Parathelphusa oxygona
Parathelphusa palawanensis
Parathelphusa pallida
Parathelphusa pantherina
Parathelphusa pareparensis
Parathelphusa parma
Parathelphusa possoensis
Parathelphusa pulcherrima
Parathelphusa quadrata
Parathelphusa rasilis
Parathelphusa reticulata
Parathelphusa sabari
Parathelphusa saginata
Parathelphusa sarasinorum
Parathelphusa sarawakensis
Parathelphusa shelfordi
Parathelphusa sorella
Parathelphusa tenuipes
Parathelphusa tera
Parathelphusa torta
Parathelphusa tridentata
Parathelphusa undulata
Parathelphusa valida
Pastilla (1)
Suku
Pastilla dacuna
Perbrinckia (14)
Suku
Perbrinckia cracens
Perbrinckia enodis
Perbrinckia fenestra
Perbrinckia fido
Perbrinckia gabadagei
Perbrinckia glabra
Perbrinckia integra
Perbrinckia morayensis
Perbrinckia punctata
Perbrinckia quadratus
Perbrinckia rosae
Perbrinckia scansor
Perbrinckia scitula
Perbrinckia uva
Perithelphusa (4)
Suku
Perithelphusa borneensis
Perithelphusa buettikoferi
Perithelphusa lehi
Perithelphusa rouxi
Phricotelphusa (11)
Suku
Phricotelphusa aedes
Phricotelphusa amnicola
Phricotelphusa callianira
Phricotelphusa carinifera
Phricotelphusa deharvengi
Phricotelphusa elegans
Phricotelphusa gracilipes
Phricotelphusa hockpingi
Phricotelphusa limula
Phricotelphusa ranongi
Phricotelphusa sirindhorn
Pilarta (1)
Suku
Pilarta anuka
Rouxana (8)
Suku
Rouxana ingrami
Rouxana minima
Rouxana papuana
Rouxana phreatica
Rouxana plana
Rouxana roushdyi
Rouxana wakipensis
Rouxana wichmanii
Salangathelphusa (2)
Suku
Salangathelphusa anophrys
Salangathelphusa brevicarinata
Sartoriana (5)
Suku
Sartoriana afghaniensis
Sartoriana blanfordi
Sartoriana rokitanskyi
Sartoriana spinigera
Sartoriana trilobata
Sayamia (5)
Suku
Sayamia bangkokensis
Sayamia germaini
Sayamia maehongsonensis
Sayamia melanodactylus
Sayamia sexpunctata
Sendleria (4)
Suku
Sendleria genuitei
Sendleria gjellerupi
Sendleria gloriosa
Sendleria salomonis
Siamthelphusa (9)
Suku
Siamthelphusa acutidens
Siamthelphusa faxoni
Siamthelphusa holthuisi
Siamthelphusa improvisa
Siamthelphusa nan
Siamthelphusa paviei
Siamthelphusa retimanus
Siamthelphusa transversa
Siamthelphusa variegata
Snaha (2)
Suku
Snaha aruna
Snaha escheri
Somanniathelphusa (33)
Suku
Somanniathelphusa amoyensis
Somanniathelphusa araeochela
Somanniathelphusa bawangensis
Somanniathelphusa boyangensis
Somanniathelphusa brevipodum
Somanniathelphusa dangi
Somanniathelphusa falx
Somanniathelphusa gaoyunensis
Somanniathelphusa grayi
Somanniathelphusa guilinensis
Somanniathelphusa hainanensis
Somanniathelphusa huaanensis
Somanniathelphusa huanglungensis
Somanniathelphusa kyphuensis
Somanniathelphusa lacuvita
Somanniathelphusa linchuanensis
Somanniathelphusa longicaudus
Somanniathelphusa megachela
Somanniathelphusa nanningensis
Somanniathelphusa pax
Somanniathelphusa plicatus
Somanniathelphusa qiongshanensis
Somanniathelphusa ruijinensis
Somanniathelphusa sinensis
Somanniathelphusa taiwanensis
Somanniathelphusa tongzhaensis
Somanniathelphusa triangularis
Somanniathelphusa yangshanensis
Somanniathelphusa yuilinensis
Somanniathelphusa zanklon
Somanniathelphusa zhangpuensis
Somanniathelphusa zhapoensis
Somanniathelphusa zhongshiensis
Spiralothelphusa (4)
Suku
Spiralothelphusa fernandoi
Spiralothelphusa hydrodroma
Spiralothelphusa parvula
Spiralothelphusa wuellerstorfi
Stygothelphusa (2)
Suku
Stygothelphusa bidiensis
Stygothelphusa nobilii
Sundathelphusa (30)
Suku
Sundathelphusa antipoloensis
Sundathelphusa aruana
Sundathelphusa aspera
Sundathelphusa boex
Sundathelphusa cagayana
Sundathelphusa cassiope
Sundathelphusa cavernicola
Sundathelphusa celer
Sundathelphusa grapsoides
Sundathelphusa hades
Sundathelphusa halmaherensis
Sundathelphusa jagori
Sundathelphusa lobo
Sundathelphusa longipes
Sundathelphusa minahassae
Sundathelphusa mistio
Sundathelphusa molluscivora
Sundathelphusa montana
Sundathelphusa montanoanus
Sundathelphusa philippina
Sundathelphusa picta
Sundathelphusa rubra
Sundathelphusa sottoae
Sundathelphusa subquadratus
Sundathelphusa sutteri
Sundathelphusa tenebrosa
Sundathelphusa urichi
Sundathelphusa vedeniki
Sundathelphusa waray
Sundathelphusa wolterecki
Syntripsa (2)
Suku
Syntripsa flavichela
Syntripsa matannensis
Terrathelphusa (6)
Suku
Terrathelphusa chilensis
Terrathelphusa kuchingensis
Terrathelphusa kuhli
Terrathelphusa loxophthalma
Terrathelphusa ovis
Terrathelphusa telur
Thaksinthelphusa (1)
Suku
Thaksinthelphusa yongchindaratae
Thelphusula (9)
Suku
Thelphusula baramensis
Thelphusula buergeri
Thelphusula dicerophilus
Thelphusula granosa
Thelphusula hulu
Thelphusula luidana
Thelphusula sabana
Thelphusula styx
Thelphusula tawauensis
Torhusa (1)
Suku
Torhusa niewenhuisi
Travancoriana (6)
Suku
Travancoriana charu
Travancoriana convexa
Travancoriana kuleera
Travancoriana napaea
Travancoriana pollicaris
Travancoriana schirnerae
Vanni (7)
Suku
Vanni ashini
Vanni deepta
Vanni giri
Vanni malabarica
Vanni nilgiriensis
Vanni pusilla
Vanni travancorica
Vela (2)
Suku
Vela carli
Vela virupa
Geryonidae (3)
Heimo
Chaceon (34)
Suku
Chaceon affinis
Chaceon albus
Chaceon alcocki
Chaceon atopus
Chaceon australis
Chaceon bicolor
Chaceon chilensis
Chaceon chuni
Chaceon collettei
Chaceon crosnieri
Chaceon eldorado
Chaceon erytheiae
Chaceon fenneri
Chaceon gordonae
Chaceon goreni
Chaceon granulatus
Chaceon imperialis
Chaceon inghami
Chaceon inglei
Chaceon karubar
Chaceon macphersoni
Chaceon manningi
Chaceon maritae
Chaceon mediterraneus
Chaceon micronesicus
Chaceon notialis
Chaceon paulensis
Chaceon poupini
Chaceon quinquedens
Chaceon ramosae
Chaceon sanctaehelenae
Chaceon sanctahelenae
Chaceon somaliensis
Chaceon yaldwyni
Geryon (4)
Suku
Geryon fenneri
Geryon longipes
Geryon maritae
Geryon trispinosus
Zariquieyon (1)
Suku
Zariquieyon inflatus
Glyptograpsidae (2)
Heimo
Glyptograpsus (2)
Suku
Glyptograpsus impressus
Glyptograpsus jamaicensis
Platychirograpsus (1)
Suku
Platychirograpsus spectabilis
Goneplacidae (20)
Heimo
Bathyplax (1)
Suku
Bathyplax typhla
Carcinoplax (20)
Suku
Carcinoplax abyssicola
Carcinoplax confragosa
Carcinoplax cracens
Carcinoplax eburnea
Carcinoplax inaequalis
Carcinoplax indica
Carcinoplax ischurodous
Carcinoplax longimana
Carcinoplax longipes
Carcinoplax monodi
Carcinoplax nana
Carcinoplax purpurea
Carcinoplax sinica
Carcinoplax specularis
Carcinoplax spinosissima
Carcinoplax tenuidentata
Carcinoplax tomentosa
Carcinoplax tuberosa
Carcinoplax uncinata
Carcinoplax velutina
Entricoplax (1)
Suku
Entricoplax vestita
Exopheticus (2)
Suku
Exopheticus hughi
Exopheticus insignis
Goneplacoides (1)
Suku
Goneplacoides marivenae
Goneplax (4)
Suku
Goneplax barnardi
Goneplax clevai
Goneplax rhomboides
Goneplax sigsbei
Guinoplax (1)
Suku
Guinoplax apheles
Hadroplax (2)
Suku
Hadroplax nipponensis
Hadroplax sinuatifrons
Litochira (1)
Suku
Litochira integra
Menoplax (1)
Suku
Menoplax longispinosa
Microgoneplax (7)
Suku
Microgoneplax caenis
Microgoneplax cope
Microgoneplax danieleae
Microgoneplax elegans
Microgoneplax guinotae
Microgoneplax pelecis
Microgoneplax prion
Neogoneplax (3)
Suku
Neogoneplax costata
Neogoneplax renoculis
Neogoneplax serratipes
Neommatocarcinus (1)
Suku
Neommatocarcinus huttoni
Notonyx (10)
Suku
Notonyx angulatus
Notonyx castroi
Notonyx gigacarcinicus
Notonyx guinotae
Notonyx kumi
Notonyx latus
Notonyx nitidus
Notonyx rayneri
Notonyx sagittifer
Notonyx vitreus
Ommatocarcinus (4)
Suku
Ommatocarcinus fibriophthalmus
Ommatocarcinus granulatus
Ommatocarcinus macgillivrayi
Ommatocarcinus pulcher
Paragoneplax (1)
Suku
Paragoneplax serenei
Psopheticus (4)
Suku
Psopheticus crepitans
Psopheticus crosnieri
Psopheticus musicus
Psopheticus vocans
Pycnoplax (6)
Suku
Pycnoplax aspera
Pycnoplax bispinosa
Pycnoplax latifolia
Pycnoplax meridionalis
Pycnoplax suruguensis
Pycnoplax victoriensis
Singhaplax (10)
Suku
Singhaplax danielae
Singhaplax dichotoma
Singhaplax holthuisi
Singhaplax lipkei
Singhaplax ockelmanni
Singhaplax orientalis
Singhaplax platypoda
Singhaplax rhamphe
Singhaplax styrax
Singhaplax wolffi
Thyraplax (5)
Suku
Thyraplax cooki
Thyraplax cristata
Thyraplax crosnieri
Thyraplax digitodentata
Thyraplax truncata
Grapsidae (10)
Heimo
Episesarma (7)
Suku
Episesarma chentongense
Episesarma crebrestriatum
Episesarma lafondii
Episesarma mederi
Episesarma palawanense
Episesarma singaporense
Episesarma versicolor
Geograpsus (6)
Suku
Geograpsus crinipes
Geograpsus depressus
Geograpsus grayi
Geograpsus lividus
Geograpsus longitarsis
Geograpsus stormi
Goniopsis (3)
Suku
Goniopsis cruentata
Goniopsis pelii
Goniopsis pulchra
Grapsus (11)
Suku
Grapsus (Pachysoma) intermedius
Grapsus adscencionis
Grapsus adscensionis
Grapsus albolineatus
Grapsus fourmanoiri
Grapsus granulosus
Grapsus grapsus
Grapsus huzardi
Grapsus intermedius
Grapsus longitarsis
Grapsus tenuicrustatus
Leptograpsodes (1)
Suku
Leptograpsodes octodentatus
Leptograpsus (1)
Suku
Leptograpsus variegatus
Metopograpsus (6)
Suku
Metopograpsus frontalis
Metopograpsus latifrons
Metopograpsus messor
Metopograpsus oceanicus
Metopograpsus quadridentatus
Metopograpsus thukuhar
Pachygrapsus (14)
Suku
Pachygrapsus corrugatus
Pachygrapsus crassipes
Pachygrapsus fakaravensis
Pachygrapsus gracilis
Pachygrapsus laevimanus
Pachygrapsus loveridgei
Pachygrapsus marmoratus
Pachygrapsus maurus
Pachygrapsus minutus
Pachygrapsus planifrons
Pachygrapsus plicatus
Pachygrapsus propinquus
Pachygrapsus socius
Pachygrapsus transversus
Planes (3)
Suku
Planes major
Planes marinus
Planes minutus
Varuna (2)
Suku
Varuna litterata
Varuna yui
Heloeciidae (1)
Heimo
Heloecius (1)
Suku
Heloecius cordiformis
Hexapodidae (13)
Heimo
Hexalaughlia (2)
Suku
Hexalaughlia chuenensis
Hexalaughlia orientalis
Hexapinus (3)
Suku
Hexapinus buchanani
Hexapinus granuliferus
Hexapinus latipes
Hexaplax (1)
Suku
Hexaplax megalops
Hexapus (5)
Suku
Hexapus anfractus
Hexapus edwardsi
Hexapus estuarinus
Hexapus sexpes
Hexapus stebbingi
Lambdophallus (1)
Suku
Lambdophallus sexpes
Latohexapus (1)
Suku
Latohexapus granosus
Paeduma (1)
Suku
Paeduma cylindraceum
Parahexapus (1)
Suku
Parahexapus africanus
Pseudohexapus (1)
Suku
Pseudohexapus platydactylus
Spiroplax (1)
Suku
Spiroplax spiralis
Stevea (1)
Suku
Stevea williamsi
Thaumastoplax (1)
Suku
Thaumastoplax anomalipes
Tritoplax (2)
Suku
Tritoplax stebbingi
Tritoplax stephenseni
Homolidae (13)
Heimo
Dagnaudus (1)
Suku
Dagnaudus petterdi
Gordonopsis (1)
Suku
Gordonopsis profundorum
Homola (11)
Suku
Homola barbata
Homola coriolisi
Homola dickinsoni
Homola eldredgei
Homola ikedai
Homola mieensis
Homola minima
Homola orientalis
Homola poupini
Homola ranunculus
Homola vigil
Homolax (1)
Suku
Homolax megalops
Homolochunia (4)
Suku
Homolochunia gadaletae
Homolochunia kullar
Homolochunia menezi
Homolochunia valdiviae
Homologenus (10)
Suku
Homologenus asper
Homologenus boucheti
Homologenus braueri
Homologenus broussei
Homologenus donghaiensis
Homologenus levii
Homologenus malayensis
Homologenus orientalis
Homologenus rostratus
Homologenus wallis
Homolomannia (2)
Suku
Homolomannia occlusa
Homolomannia sibogae
Ihlopsis (3)
Suku
Ihlopsis danieleae
Ihlopsis multispinosa
Ihlopsis tirardi
Lamoha (9)
Suku
Lamoha hystrix
Lamoha inflata
Lamoha longipes
Lamoha longirostris
Lamoha murotoensis
Lamoha noar
Lamoha personata
Lamoha superciliosa
Lamoha williamsi
Latreillopsis (9)
Suku
Latreillopsis antennata
Latreillopsis bispinosa
Latreillopsis cornuta
Latreillopsis daviei
Latreillopsis gracilipes
Latreillopsis laciniata
Latreillopsis mariveneae
Latreillopsis tetraspinosa
Latreillopsis trispinosa
Moloha (6)
Suku
Moloha acutispina
Moloha alcocki
Moloha alisae
Moloha faxoni
Moloha grandperrini
Moloha majora
Paromola (7)
Suku
Paromola alcocki
Paromola bathyalis
Paromola crosnieri
Paromola cuvieri
Paromola japonica
Paromola macrochira
Paromola rathbunae
Yaldwynopsis (3)
Suku
Yaldwynopsis guinotae
Yaldwynopsis saguili
Yaldwynopsis spinimanus
Homolodromiidae (2)
Heimo
Dicranodromia (19)
Suku
Dicranodromia alphonsei
Dicranodromia baffini
Dicranodromia chacei
Dicranodromia chenae
Dicranodromia crosnieri
Dicranodromia danielae
Dicranodromia delli
Dicranodromia doederleini
Dicranodromia felderi
Dicranodromia foersteri
Dicranodromia karubar
Dicranodromia mahieuxii
Dicranodromia martini
Dicranodromia nagaii
Dicranodromia ovata
Dicranodromia pequegnati
Dicranodromia simplicia
Dicranodromia spinosa
Dicranodromia spinulata
Homolodromia (5)
Suku
Homolodromia bouvieri
Homolodromia kai
Homolodromia monstrosa
Homolodromia paradoxa
Homolodromia robertsi
Hymenosomatidae (19)
Heimo
Amarinus (11)
Suku
Amarinus abatan
Amarinus angelicus
Amarinus crenulatus
Amarinus lacustris
Amarinus laevis
Amarinus latinasus
Amarinus lutarius
Amarinus paralacustris
Amarinus pristes
Amarinus pumilus
Amarinus wolterecki
Apechocinus (1)
Suku
Apechocinus streptophallus
Cancrocaeca (1)
Suku
Cancrocaeca xenomorpha
Crustaenia (1)
Suku
Crustaenia palawanensis
Elamena (27)
Suku
Elamena (Trigonoplax) gordonae
Elamena abrolhensis
Elamena castanea
Elamena cimex
Elamena cristatipes
Elamena globosa
Elamena gordonae
Elamena gracilis
Elamena longidactylis
Elamena longisrostris
Elamena magnum
Elamena mathoei
Elamena mendosa
Elamena mexicana
Elamena momona
Elamena panglao
Elamena producta
Elamena quoyi
Elamena rostrata
Elamena simplidenta
Elamena sindensis
Elamena soonthronkitti
Elamena sundaica
Elamena truncata
Elamena umerata
Elamena vesca
Elamena xavieri
Elamenopsis (5)
Suku
Elamenopsis ariakensis
Elamenopsis comosa
Elamenopsis guinotae
Elamenopsis lineata
Elamenopsis rotunda
Guaplax (1)
Suku
Guaplax denticulata
Halicarcinides (1)
Suku
Halicarcinides nuytsi
Halicarcinus (22)
Suku
Halicarcinus afecundus
Halicarcinus bedfordi
Halicarcinus cookii
Halicarcinus coralicola
Halicarcinus filholi
Halicarcinus ginowan
Halicarcinus hondai
Halicarcinus innominatus
Halicarcinus keijibabai
Halicarcinus krefftii
Halicarcinus longipes
Halicarcinus lucasi
Halicarcinus messor
Halicarcinus orientalis
Halicarcinus ovatus
Halicarcinus planatus
Halicarcinus rostratus
Halicarcinus setirostris
Halicarcinus tongi
Halicarcinus unidentatus
Halicarcinus varius
Halicarcinus whitei
Halimena (1)
Suku
Halimena aotearoa
Hymenicoides (2)
Suku
Hymenicoides carteri
Hymenicoides robertsi
Hymenosoma (5)
Suku
Hymenosoma depressum
Hymenosoma gaudichaudii
Hymenosoma geometricum
Hymenosoma hodgkini
Hymenosoma orbiculare
Limnopilos (3)
Suku
Limnopilos microrhynchus
Limnopilos naiyanetri
Limnopilos sumatranus
Micas (2)
Suku
Micas falcipes
Micas minutus
Neohymenicus (1)
Suku
Neohymenicus pubescens
Neorhynchoplax (30)
Suku
Neorhynchoplax alcocki
Neorhynchoplax aspinifera
Neorhynchoplax attenuipes
Neorhynchoplax bai
Neorhynchoplax bovis
Neorhynchoplax demeloi
Neorhynchoplax dentata
Neorhynchoplax elongata
Neorhynchoplax euryrostris
Neorhynchoplax exigua
Neorhynchoplax falcifera
Neorhynchoplax frontalis
Neorhynchoplax hirtirostris
Neorhynchoplax inachoides
Neorhynchoplax inermis
Neorhynchoplax introversa
Neorhynchoplax kempi
Neorhynchoplax mangalis
Neorhynchoplax minima
Neorhynchoplax nasalis
Neorhynchoplax octagonalis
Neorhynchoplax okinawaensis
Neorhynchoplax pageti
Neorhynchoplax prima
Neorhynchoplax sinensis
Neorhynchoplax thorsborneorum
Neorhynchoplax torrensica
Neorhynchoplax tuberculata
Neorhynchoplax woodmasoni
Neorhynchoplax yaeyamaensis
Odiomaris (2)
Suku
Odiomaris estuarius
Odiomaris pilosus
Sulaplax (1)
Suku
Sulaplax ensifer
Trigonoplax (3)
Suku
Trigonoplax longirostris
Trigonoplax spathulifera
Trigonoplax unguiformis
Hypothalassiidae (1)
Heimo
Hypothalassia (2)
Suku
Hypothalassia acerba
Hypothalassia armata
Inachidae (39)
Heimo
Achaeopsis (1)
Suku
Achaeopsis spinulosa
Achaeus (40)
Suku
Achaeus affinis
Achaeus akanensis
Achaeus anauchen
Achaeus barnardi
Achaeus boninensis
Achaeus brevidactylus
Achaeus brevifalcatus
Achaeus brevirostris
Achaeus brevis
Achaeus buderes
Achaeus cadelli
Achaeus cranchii
Achaeus curvirostris
Achaeus dubia
Achaeus erythraeus
Achaeus foresti
Achaeus gracilis
Achaeus inimicus
Achaeus japonicus
Achaeus kermadecensis
Achaeus lacertosus
Achaeus laevioculis
Achaeus lorina
Achaeus monodi
Achaeus paradicei
Achaeus podocheloides
Achaeus powelli
Achaeus pugnax
Achaeus robustus
Achaeus serenei
Achaeus spinosissimus
Achaeus spinossisimus
Achaeus spinosus
Achaeus superciliaris
Achaeus trifalcatus
Achaeus trituberculatus
Achaeus tuberculatus
Achaeus turbator
Achaeus varians
Achaeus villosus
Anisonotus (2)
Suku
Anisonotus atlanticus
Anisonotus curvirostris
Anomalothir (3)
Suku
Anomalothir frontalis
Anomalothir furcillatus
Anomalothir hoodensis
Bothromaia (1)
Suku
Bothromaia griffini
Calypsachaeus (1)
Suku
Calypsachaeus calypso
Camposcia (1)
Suku
Camposcia retusa
Capartiella (1)
Suku
Capartiella longipes
Chalaroachaeus (1)
Suku
Chalaroachaeus curvipes
Chorinachus (1)
Suku
Chorinachus dolichorhynchus
Coryrhynchus (7)
Suku
Coryrhynchus algicola
Coryrhynchus lamelligerus
Coryrhynchus lobifrons
Coryrhynchus margaritarius
Coryrhynchus riisei
Coryrhynchus sidneyi
Coryrhynchus vestitus
Cyrtomaia (29)
Suku
Cyrtomaia balssi
Cyrtomaia bicornis
Cyrtomaia coriolisi
Cyrtomaia cornuta
Cyrtomaia danielae
Cyrtomaia echinata
Cyrtomaia ericina
Cyrtomaia furici
Cyrtomaia gaillardi
Cyrtomaia goodridgei
Cyrtomaia granulosa
Cyrtomaia griffini
Cyrtomaia guillei
Cyrtomaia hispida
Cyrtomaia horrida
Cyrtomaia ihlei
Cyrtomaia intermedia
Cyrtomaia lamellata
Cyrtomaia largoi
Cyrtomaia maccullochi
Cyrtomaia micronesica
Cyrtomaia murrayi
Cyrtomaia owstoni
Cyrtomaia platyceros
Cyrtomaia platypes
Cyrtomaia polynesica
Cyrtomaia smithi
Cyrtomaia suhmii
Cyrtomaia tenuipedunculata
Dorhynchus (5)
Suku
Dorhynchus basi
Dorhynchus furcatus
Dorhynchus ramusculus
Dorhynchus rostratus
Dorhynchus thomsoni
Dumea (2)
Suku
Dumea latipes
Dumea taiwanicus
Encephaloides (1)
Suku
Encephaloides armstrongi
Ephippias (1)
Suku
Ephippias endeavouri
Ergasticus (1)
Suku
Ergasticus clouei
Ericerodes (9)
Suku
Ericerodes angulatus
Ericerodes botti
Ericerodes casoae
Ericerodes gracilipes
Ericerodes hemphillii
Ericerodes latimanus
Ericerodes minusculus
Ericerodes schmitti
Ericerodes veleronis
Erileptus (1)
Suku
Erileptus spinosus
Eucinetops (4)
Suku
Eucinetops blakianus
Eucinetops lucasii
Eucinetops panamensis
Eucinetops rubellulus
Eurypodius (2)
Suku
Eurypodius latreillii
Eurypodius longirostris
Grypachaeus (2)
Suku
Grypachaeus hyalinus
Grypachaeus tenuicollis
Inachus (13)
Suku
Inachus aguiarii
Inachus angolensis
Inachus biceps
Inachus communissimus
Inachus complectens
Inachus dorsettensis
Inachus grallator
Inachus guentheri
Inachus leptochirus
Inachus nanus
Inachus parvirostris
Inachus phalangium
Inachus thoracicus
Litosus (2)
Suku
Litosus giraffus
Litosus sexspinosus
Macrocheira (1)
Suku
Macrocheira kaempferi
Macropodia (20)
Suku
Macropodia cirripilus
Macropodia czernjawskii
Macropodia deflexa
Macropodia doracis
Macropodia falcifera
Macropodia formosa
Macropodia gilsoni
Macropodia hesperiae
Macropodia intermedia
Macropodia linaresi
Macropodia longicornis
Macropodia longipes
Macropodia longirostris
Macropodia macrocheles
Macropodia parva
Macropodia rostrata
Macropodia spinulosa
Macropodia straeleni
Macropodia tenuirostris
Macropodia trigonus
Metoporhaphis (1)
Suku
Metoporhaphis calcarata
Oncinopus (5)
Suku
Oncinopus angustifrons
Oncinopus araneus
Oncinopus neptunus
Oncinopus postillonensis
Oncinopus subpellucidus
Paratymolus (9)
Suku
Paratymolus barnardi
Paratymolus bituberculatus
Paratymolus coccus
Paratymolus cygnus
Paratymolus griffini
Paratymolus hastatus
Paratymolus prolatus
Paratymolus pubescens
Paratymolus vannus
Physachaeus (2)
Suku
Physachaeus ctenurus
Physachaeus tonsor
Platymaia (10)
Suku
Platymaia alcocki
Platymaia bartschi
Platymaia fimbriata
Platymaia longimana
Platymaia maoria
Platymaia mindirra
Platymaia rebierei
Platymaia remifera
Platymaia turbynei
Platymaia wyvillethomsoni
Pleistacantha (14)
Suku
Pleistacantha cervicornis
Pleistacantha exophthalmus
Pleistacantha griffini
Pleistacantha japonica
Pleistacantha maxima
Pleistacantha moseleyi
Pleistacantha naresii
Pleistacantha ori
Pleistacantha oryx
Pleistacantha pungens
Pleistacantha rubida
Pleistacantha sanctijohannis
Pleistacantha simplex
Pleistacantha stilipes
Podochela (7)
Suku
Podochela brasiliensis
Podochela curvirostris
Podochela grossipes
Podochela lamelligera
Podochela macrodera
Podochela riisei
Podochela ziesenhennei
Prosphorachaeus (4)
Suku
Prosphorachaeus galatheae
Prosphorachaeus multispina
Prosphorachaeus suluensis
Prosphorachaeus sumbawa
Rhinospinosa (1)
Suku
Rhinospinosa demani
Stenorhynchus (4)
Suku
Stenorhynchus debilis
Stenorhynchus lanceolatus
Stenorhynchus seticornis
Stenorhynchus yangi
Sunipea (1)
Suku
Sunipea indicus
Trichoplatus (1)
Suku
Trichoplatus huttoni
Vitjazmaia (1)
Suku
Vitjazmaia latidactyla
Inachoididae (10)
Heimo
Aepinus (2)
Suku
Aepinus indicus
Aepinus septemspinosus
Anasimus (2)
Suku
Anasimus fugax
Anasimus latus
Arachnopsis (1)
Suku
Arachnopsis filipes
Batrachonotus (1)
Suku
Batrachonotus fragosus
Collodes (14)
Suku
Collodes armatus
Collodes gibbosus
Collodes granosus
Collodes inermis
Collodes leptocheles
Collodes levis
Collodes nudus
Collodes obesus
Collodes robsonae
Collodes robustus
Collodes rostratus
Collodes tenuirostris
Collodes trispinosus
Collodes tumidus
Euprognatha (6)
Suku
Euprognatha acuta
Euprognatha bifida
Euprognatha gracilipes
Euprognatha granulata
Euprognatha limatula
Euprognatha rastellifera
Inachoides (4)
Suku
Inachoides forceps
Inachoides laevis
Inachoides lambriformis
Inachoides meloi
Leurocyclus (2)
Suku
Leurocyclus gracilipes
Leurocyclus tuberculosus
Paradasygyius (2)
Suku
Paradasygyius depressus
Paradasygyius tuberculatus
Pyromaia (7)
Suku
Pyromaia acanthina
Pyromaia arachna
Pyromaia cuspidata
Pyromaia mexicana
Pyromaia propinqua
Pyromaia tuberculata
Pyromaia vogelsangi
Iphiculidae (2)
Heimo
Iphiculus (2)
Suku
Iphiculus convexus
Iphiculus spongiosus
Pariphiculus (3)
Suku
Pariphiculus agariciferus
Pariphiculus coronatus
Pariphiculus mariannae
Latreilliidae (2)
Heimo
Eplumula (2)
Suku
Eplumula australiensis
Eplumula phalangium
Latreillia (5)
Suku
Latreillia elegans
Latreillia metanesa
Latreillia pennifera
Latreillia valida
Latreillia williamsi
Leucosiidae (69)
Heimo
Acanthilia (1)
Suku
Acanthilia intermedia
Afrophila (1)
Suku
Afrophila punctata
Alox (12)
Suku
Alox antheos
Alox bothros
Alox chaunos
Alox glene
Alox latusoides
Alox ornatum
Alox patella
Alox rugosum
Alox somphos
Alox tormos
Alox uru
Alox zalion
Ancylodactyla (3)
Suku
Ancylodactyla elata
Ancylodactyla elongata
Ancylodactyla nana
Arcania (20)
Suku
Arcania aspera
Arcania brevifrons
Arcania cornuta
Arcania echinata
Arcania elongata
Arcania erinacea
Arcania foliolata
Arcania fungilifera
Arcania globata
Arcania gracilis
Arcania granulipes
Arcania heptacantha
Arcania marinduquensis
Arcania muricata
Arcania novemspinosa
Arcania orientalis
Arcania sagamiensis
Arcania septemspinosa
Arcania tuberculata
Arcania undecimspinosa
Atlantolocia (1)
Suku
Atlantolocia laevidorsalis
Atlantophila (1)
Suku
Atlantophila cristata
Atlantotlos (1)
Suku
Atlantotlos rhombifer
Bellidilia (3)
Suku
Bellidilia cheesmani
Bellidilia laevis
Bellidilia undecimspinosa
Callidactylus (1)
Suku
Callidactylus asper
Cateios (1)
Suku
Cateios frontalis
Coleusia (5)
Suku
Coleusia biannulata
Coleusia magna
Coleusia rangita
Coleusia signata
Coleusia urania
Cryptocnemus (21)
Suku
Cryptocnemus aberrans
Cryptocnemus calmani
Cryptocnemus chinensis
Cryptocnemus crenulatus
Cryptocnemus grandidieri
Cryptocnemus haddoni
Cryptocnemus hemispheroides
Cryptocnemus holdsworthi
Cryptocnemus kamekii
Cryptocnemus macrognathus
Cryptocnemus marginatus
Cryptocnemus mortenseni
Cryptocnemus obolus
Cryptocnemus pentagonus
Cryptocnemus planus
Cryptocnemus siamensis
Cryptocnemus stimpsoni
Cryptocnemus trapezoides
Cryptocnemus trigonus
Cryptocnemus tuberosus
Cryptocnemus vincentianus
Dolos (1)
Suku
Dolos petraeus
Ebalia (72)
Suku
Ebalia abdominalis
Ebalia affinis
Ebalia agglomus
Ebalia barnardi
Ebalia bituberculata
Ebalia braminae
Ebalia brevimana
Ebalia cariosa
Ebalia clarionensis
Ebalia conifera
Ebalia cranchii
Ebalia crassipes
Ebalia cristata
Ebalia cryptocnemoides
Ebalia dentifrons
Ebalia deshayesi
Ebalia diadumena
Ebalia dimorphoides
Ebalia discrepans
Ebalia edwardsii
Ebalia fragifera
Ebalia glans
Ebalia glomus
Ebalia granulata
Ebalia granulosa
Ebalia hancocki
Ebalia hayamaensis
Ebalia heterochalaza
Ebalia humilis
Ebalia intermedia
Ebalia jordani
Ebalia lacertosa
Ebalia laevis
Ebalia lambriformis
Ebalia longimana
Ebalia longispinosa
Ebalia magdalenensis
Ebalia maldivensis
Ebalia nana
Ebalia nobilii
Ebalia nudipes
Ebalia nux
Ebalia orientalis
Ebalia paratuberculosa
Ebalia philippinensis
Ebalia pondoensis
Ebalia postulans
Ebalia punctulata
Ebalia quadrata
Ebalia quadridentata
Ebalia ramsayi
Ebalia rhomboidalis
Ebalia rotundata
Ebalia sakaii
Ebalia salamensis
Ebalia scabriuscula
Ebalia scandens
Ebalia sculpta
Ebalia serenei
Ebalia spinifera
Ebalia spinosa
Ebalia stellaris
Ebalia stimpsoni
Ebalia tosaensis
Ebalia tuberculata
Ebalia tuberculosa
Ebalia tuberosa
Ebalia tumefacta
Ebalia webberi
Ebalia woodmasoni
Ebalia yokoyai
Ebalia ypsilon
Ebaliopsis (2)
Suku
Ebaliopsis erosa
Ebaliopsis viadieri
Euclosiana (11)
Suku
Euclosiana concinna
Euclosiana crosnieri
Euclosiana exquisita
Euclosiana guinotae
Euclosiana nitida
Euclosiana obtusifrons
Euclosiana rotundifrons
Euclosiana scitula
Euclosiana tornatilia
Euclosiana unidentata
Euclosiana vella
Favus (1)
Suku
Favus granulatus
Galilia (1)
Suku
Galilia narusei
Heterolithadia (1)
Suku
Heterolithadia fallax
Heteronucia (17)
Suku
Heteronucia angulata
Heteronucia elegans
Heteronucia globata
Heteronucia granulata
Heteronucia laminata
Heteronucia margaritata
Heteronucia mesanensis
Heteronucia minuta
Heteronucia obfastigiatus
Heteronucia oeschi
Heteronucia perlata
Heteronucia spinifera
Heteronucia toyoshioae
Heteronucia tuberculata
Heteronucia venusta
Heteronucia vesiculosa
Heteronucia xincunensis
Hiplyra (6)
Suku
Hiplyra elegans
Hiplyra longimana
Hiplyra michellinae
Hiplyra platycheir
Hiplyra sagitta
Hiplyra variegata
Ihleus (2)
Suku
Ihleus lanatus
Ihleus villosus
Ilia (2)
Suku
Ilia nucleus
Ilia spinosa
Iliacantha (5)
Suku
Iliacantha hancocki
Iliacantha liodactylus
Iliacantha schmitti
Iliacantha sparsa
Iliacantha subglobosa
Ixa (10)
Suku
Ixa acuta
Ixa cylindrus
Ixa edwardsii
Ixa holthuisi
Ixa inermis
Ixa investigatoris
Ixa megaspis
Ixa monodi
Ixa profundus
Ixa pulcherrima
Leucisca (3)
Suku
Leucisca levigena
Leucisca rubifera
Leucisca squalina
Leucosia (26)
Suku
Leucosia affinis
Leucosia anatum
Leucosia brevimana
Leucosia brevior
Leucosia compressa
Leucosia corallicola
Leucosia craniolaris
Leucosia formosensis
Leucosia haswelli
Leucosia jecusculum
Leucosia laevimana
Leucosia leslii
Leucosia longibrachia
Leucosia longimaculata
Leucosia margaritacea
Leucosia moresbiensis
Leucosia ocellata
Leucosia pacifica
Leucosia phyllocheira
Leucosia pulcherrima
Leucosia punctata
Leucosia reticulata
Leucosia rubripalma
Leucosia sima
Leucosia tetraodon
Leucosia whitmeei
Leucosilia (2)
Suku
Leucosilia jurinii
Leucosilia maldivensis
Lissomorpha (1)
Suku
Lissomorpha haswelli
Lithadia (8)
Suku
Lithadia barnardi
Lithadia brasiliensis
Lithadia cadaverosa
Lithadia conica
Lithadia cumingii
Lithadia granulosa
Lithadia obliqua
Lithadia vertiginosa
Lyphira (4)
Suku
Lyphira heterograna
Lyphira natalensis
Lyphira ovata
Lyphira perplexa
Merocryptoides (3)
Suku
Merocryptoides frontalis
Merocryptoides ohtsukai
Merocryptoides peteri
Merocryptus (4)
Suku
Merocryptus boletifer
Merocryptus durandi
Merocryptus lambriformis
Merocryptus obsoletus
Myra (18)
Suku
Myra affinis
Myra australis
Myra biconica
Myra brevimana
Myra celeris
Myra currax
Myra curtimana
Myra digitata
Myra elegans
Myra eudactylus
Myra fugax
Myra grandis
Myra hainanica
Myra intermedia
Myra mammilaris
Myra pernix
Myra subgranulata
Myra tumidospina
Myrine (2)
Suku
Myrine acutidens
Myrine kessleri
Myropsis (1)
Suku
Myropsis quinquespinosa
Nobiliella (2)
Suku
Nobiliella cornigera
Nobiliella jousseaumei
Nucia (7)
Suku
Nucia bouvieri
Nucia ingens
Nucia miliaris
Nucia pulchella
Nucia rosea
Nucia speciosa
Nucia tuberculosa
Nuciops (1)
Suku
Nuciops modestus
Nursia (20)
Suku
Nursia alata
Nursia blandfordi
Nursia dimorpha
Nursia elegans
Nursia guinotae
Nursia hamipleopoda
Nursia japonica
Nursia lamellata
Nursia lar
Nursia mimetica
Nursia minor
Nursia nasuta
Nursia persica
Nursia phylloides
Nursia plicata
Nursia rhomboidalis
Nursia sexangulata
Nursia sinuata
Nursia trilobata
Nursia weberi
Nursilia (3)
Suku
Nursilia dentata
Nursilia sinica
Nursilia tonsor
Onychomorpha (1)
Suku
Onychomorpha lamelligera
Oreophorus (6)
Suku
Oreophorus alcicornis
Oreophorus crosnieri
Oreophorus fenestrus
Oreophorus holthuisi
Oreophorus horridus
Oreophorus reticulatus
Oreotlos (12)
Suku
Oreotlos angulatus
Oreotlos bertrandi
Oreotlos encymus
Oreotlos etor
Oreotlos havelocki
Oreotlos heuretos
Oreotlos lagarodes
Oreotlos latus
Oreotlos pala
Oreotlos pax
Oreotlos potanus
Oreotlos speciosus
Orientotlos (1)
Suku
Orientotlos iishibai
Paranursia (1)
Suku
Paranursia abbreviata
Parilia (4)
Suku
Parilia alcocki
Parilia major
Parilia ovata
Parilia tuberculata
Persephona (10)
Suku
Persephona aquilonaris
Persephona crinita
Persephona edwardsii
Persephona finneganae
Persephona lichtensteinii
Persephona mediterranea
Persephona orbicularis
Persephona punctata
Persephona subovata
Persephona townsendi
Philyra (32)
Suku
Philyra adamsii
Philyra alcocki
Philyra angularis
Philyra bicornis
Philyra cancella
Philyra concinnus
Philyra corallicola
Philyra fuliginosa
Philyra globus
Philyra granigera
Philyra granulosa
Philyra iriomotensis
Philyra kanekoi
Philyra macrophthalma
Philyra malefactrix
Philyra marginata
Philyra misagoana
Philyra nishihirai
Philyra olivacea
Philyra orbicularis
Philyra porcellanea
Philyra rectangularis
Philyra rudis
Philyra sagittifera
Philyra samia
Philyra scabra
Philyra scabriuscula
Philyra sexangula
Philyra syndactyla
Philyra taekoae
Philyra unidentata
Philyra zhoushanensis
Praebebalia (14)
Suku
Praebebalia dondonae
Praebebalia extensiva
Praebebalia fasciata
Praebebalia fujianensis
Praebebalia kumanoensis
Praebebalia longidactyla
Praebebalia madagascariensis
Praebebalia magna
Praebebalia mosakiana
Praebebalia nanhaiensis
Praebebalia pisiformis
Praebebalia septemspinosa
Praebebalia sikokuensis
Praebebalia taeniata
Praosia (1)
Suku
Praosia punctata
Pseudomyra (1)
Suku
Pseudomyra mbizi
Pseudophilyra (14)
Suku
Pseudophilyra albimaculata
Pseudophilyra blandfordi
Pseudophilyra burmensis
Pseudophilyra deficiens
Pseudophilyra intermedia
Pseudophilyra melita
Pseudophilyra nanshaensis
Pseudophilyra perryi
Pseudophilyra polita
Pseudophilyra punctulata
Pseudophilyra pusilla
Pseudophilyra tenuipes
Pseudophilyra tridentata
Pseudophilyra woodmasoni
Pyrhila (3)
Suku
Pyrhila biprotubera
Pyrhila carinata
Pyrhila pisum
Randallia (9)
Suku
Randallia agaricias
Randallia americana
Randallia bulligera
Randallia curacaoensis
Randallia gilberti
Randallia granulata
Randallia laevis
Randallia minuta
Randallia ornata
Raylilia (5)
Suku
Raylilia coniculifera
Raylilia gracilipes
Raylilia intermedia
Raylilia mirabilis
Raylilia uenoi
Ryphila (2)
Suku
Ryphila cancellus
Ryphila verrucosa
Seulocia (10)
Suku
Seulocia anahita
Seulocia crepuscula
Seulocia cristata
Seulocia laevimana
Seulocia latirostrata
Seulocia pubescens
Seulocia pulchra
Seulocia rhomboidalis
Seulocia truncata
Seulocia vittata
Soceulia (4)
Suku
Soceulia alainia
Soceulia brunnea
Soceulia major
Soceulia marmorea
Speloeophoroides (1)
Suku
Speloeophoroides capixaba
Speloeophorus (9)
Suku
Speloeophorus brasiliensis
Speloeophorus callapoides
Speloeophorus digueti
Speloeophorus elevatus
Speloeophorus inflatus
Speloeophorus microspeos
Speloeophorus nodosus
Speloeophorus pontifer
Speloeophorus schmitti
Tanaoa (7)
Suku
Tanaoa distinctus
Tanaoa granulatus
Tanaoa nanus
Tanaoa pustulilabris
Tanaoa pustulosus
Tanaoa serenei
Tanaoa speciosus
Tlos (1)
Suku
Tlos muriger
Tokoyo (2)
Suku
Tokoyo cirrata
Tokoyo eburnea
Toru (5)
Suku
Toru granuloides
Toru mesjatzevi
Toru pilus
Toru septimus
Toru trituberculatus
Uhlias (2)
Suku
Uhlias ellipticus
Uhlias limbatus
Urashima (2)
Suku
Urashima lamellidentatus
Urashima pustuloides
Urnalana (19)
Suku
Urnalana angulata
Urnalana chevretii
Urnalana cristata
Urnalana cumingii
Urnalana elata
Urnalana elatoides
Urnalana elatula
Urnalana foresti
Urnalana granulimera
Urnalana haematosticta
Urnalana hilaris
Urnalana insularis
Urnalana margaritata
Urnalana minuta
Urnalana parahaematostica
Urnalana pulchella
Urnalana purarensis
Urnalana thysanotus
Urnalana whitei
Litocheiridae (2)
Heimo
Georgeoplax (1)
Suku
Georgeoplax glabra
Litocheira (2)
Suku
Litocheira bispinosa
Litocheira perpusilla
Macrophthalmidae (10)
Heimo
Apograpsus (1)
Suku
Apograpsus paantu
Australoplax (1)
Suku
Australoplax tridentata
Enigmaplax (1)
Suku
Enigmaplax littoralis
Hemiplax (1)
Suku
Hemiplax hirtipes
Ilyograpsus (5)
Suku
Ilyograpsus daviei
Ilyograpsus nodulosus
Ilyograpsus paludicola
Ilyograpsus rhizophorae
Ilyograpsus vanninii
Lutogemma (1)
Suku
Lutogemma sandybrucei
Macrophthalmus (49)
Suku
Macrophthalmus (Macrophthalmus) abbreviatus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) brevis
Macrophthalmus (Macrophthalmus) ceratophorus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) consobrinus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) convexus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) crassipes
Macrophthalmus (Macrophthalmus) dentatus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) gallardoi
Macrophthalmus (Macrophthalmus) graeffei
Macrophthalmus (Macrophthalmus) grandidieri
Macrophthalmus (Macrophthalmus) hilgendorfi
Macrophthalmus (Macrophthalmus) indicus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) laevimanus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) latipes
Macrophthalmus (Macrophthalmus) malaccensis
Macrophthalmus (Macrophthalmus) microfylacas
Macrophthalmus (Macrophthalmus) milloti
Macrophthalmus (Macrophthalmus) parvimanus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) pentaodon
Macrophthalmus (Macrophthalmus) philippinensis
Macrophthalmus (Macrophthalmus) sandakani
Macrophthalmus (Macrophthalmus) serenei
Macrophthalmus (Macrophthalmus) sulcatus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) telescopicus
Macrophthalmus (Macrophthalmus) transversus
Macrophthalmus (Mareotis) abercrombiei
Macrophthalmus (Mareotis) banzai
Macrophthalmus (Mareotis) crinitus
Macrophthalmus (Mareotis) darwinensis
Macrophthalmus (Mareotis) definitus
Macrophthalmus (Mareotis) depressus
Macrophthalmus (Mareotis) frequens
Macrophthalmus (Mareotis) fusculatus
Macrophthalmus (Mareotis) japonicus
Macrophthalmus (Mareotis) laevis
Macrophthalmus (Mareotis) pacificus
Macrophthalmus (Mareotis) pistrosinus
Macrophthalmus (Mareotis) setosus
Macrophthalmus (Mareotis) teschi
Macrophthalmus (Mareotis) tjiljapensis
Macrophthalmus (Mareotis) tomentosus
Macrophthalmus (Paramareotis) boteltobagoe
Macrophthalmus (Paramareotis) erato
Macrophthalmus (Paramareotis) holthuisi
Macrophthalmus (Paramareotis) quadratus
Macrophthalmus dilatatus
Macrophthalmus dilatatus sulcatus
Macrophthalmus hirsutissima
Macrophthalmus parvimanus
Tasmanoplax (1)
Suku
Tasmanoplax latifrons
Tritodynamia (11)
Suku
Tritodynamia bidentata
Tritodynamia dilatata
Tritodynamia fujianensis
Tritodynamia hainanensis
Tritodynamia horvathi
Tritodynamia intermedia
Tritodynamia japonica
Tritodynamia longipropoda
Tritodynamia rathbunae
Tritodynamia serratipes
Tritodynamia yeoi
Venitus (5)
Suku
Venitus barnesi
Venitus dentipes
Venitus latreillei
Venitus serratus
Venitus vietnamensis
Majidae (35)
Heimo
Ageitomaia (1)
Suku
Ageitomaia baeckstroemi
Anacinetops (1)
Suku
Anacinetops stimpsoni
Choniognathus (4)
Suku
Choniognathus elegans
Choniognathus granulosus
Choniognathus reini
Choniognathus verhoeffei
Cyclax (2)
Suku
Cyclax spinicinctus
Cyclax suborbicularis
Entomonyx (1)
Suku
Entomonyx spinosus
Eurynolambrus (1)
Suku
Eurynolambrus australis
Eurynome (5)
Suku
Eurynome aspera
Eurynome bituberculata
Eurynome erosa
Eurynome parvirostris
Eurynome spinosa
Hemus (3)
Suku
Hemus analogus
Hemus cristulipes
Hemus finneganae
Jacquinotia (1)
Suku
Jacquinotia edwardsi
Kasagia (1)
Suku
Kasagia arbastoi
Kimbla (2)
Suku
Kimbla franklini
Kimbla neocaledonica
Leptomithrax (15)
Suku
Leptomithrax australis
Leptomithrax bifidus
Leptomithrax depressus
Leptomithrax edwardsii
Leptomithrax gaimardii
Leptomithrax garricki
Leptomithrax globifer
Leptomithrax kiiensis
Leptomithrax longimanus
Leptomithrax longipes
Leptomithrax sinensis
Leptomithrax sternocostulatus
Leptomithrax tuberculatus
Leptomithrax tuberculatus mortenseni
Leptomithrax waitei
Maia (1)
Suku
Maia squinado
Maiopsis (1)
Suku
Maiopsis panamensis
Maja (22)
Suku
Maja africana
Maja bisarmata
Maja brachydactyla
Maja capensis
Maja compressipes
Maja confragosa
Maja crispata
Maja erinacea
Maja gibba
Maja goltziana
Maja gracilipes
Maja japonica
Maja komatoensis
Maja kominatoensis
Maja linapacanensis
Maja miersii
Maja nagashimaensis
Maja sakaii
Maja spinigera
Maja squinado
Maja suluensis
Maja tuberculata
Majella (1)
Suku
Majella brevipes
Microhalimus (1)
Suku
Microhalimus deflexifrons
Mithraculus (9)
Suku
Mithraculus cancasensis
Mithraculus cinctimanus
Mithraculus coryphe
Mithraculus denticulatus
Mithraculus forceps
Mithraculus nodosus
Mithraculus rostratus
Mithraculus ruber
Mithraculus sculptus
Mithrax (21)
Suku
Mithrax (Schizophrys) triangularis
Mithrax aculeatus
Mithrax armatus
Mithrax bellii
Mithrax besnardi
Mithrax braziliensis
Mithrax caboverdianus
Mithrax caribbaeus
Mithrax clarionensis
Mithrax hemphilli
Mithrax hispidus
Mithrax holderi
Mithrax leucomelas
Mithrax pilosus
Mithrax pleuracanthus
Mithrax pygmaeus
Mithrax sinensis
Mithrax spinosissimus
Mithrax tortugae
Mithrax tuberculatus
Mithrax verrucosus
Naxia (4)
Suku
Naxia aries
Naxia aurita
Naxia spinosa
Naxia tumida
Nemausa (4)
Suku
Nemausa acuticornis
Nemausa cornuta
Nemausa cornutus
Nemausa spinipes
Notomithrax (4)
Suku
Notomithrax minor
Notomithrax peronii
Notomithrax spinosus
Notomithrax ursus
Paraentomonyx (1)
Suku
Paraentomonyx depressus
Paramithrax (3)
Suku
Paramithrax (Chlorinoides) aculeatus
Paramithrax (Chlorinoides) longispinus
Paramithrax barbicornis
Pippacirama (1)
Suku
Pippacirama tuberculosa
Planotergum (1)
Suku
Planotergum mirabile
Prismatopus (12)
Suku
Prismatopus acanthonotus
Prismatopus aculeatus
Prismatopus albanyensis
Prismatopus brevispinosus
Prismatopus filholi
Prismatopus goldsboroughi
Prismatopus halimoides
Prismatopus harmandi
Prismatopus longispinus
Prismatopus occidentalis
Prismatopus spatulifer
Prismatopus tosaensis
Pseudomicippe (14)
Suku
Pseudomicippe algatecta
Pseudomicippe banfieldi
Pseudomicippe eldredgei
Pseudomicippe griffini
Pseudomicippe indonesica
Pseudomicippe maccullochi
Pseudomicippe maldivensis
Pseudomicippe nipponica
Pseudomicippe nodosa
Pseudomicippe okamotoi
Pseudomicippe philippinensis
Pseudomicippe rosselii
Pseudomicippe tenuipes
Pseudomicippe varians
Schizophroida (2)
Suku
Schizophroida hilensis
Schizophroida simodaensis
Schizophrys (6)
Suku
Schizophrys aspera
Schizophrys dahlak
Schizophrys dama
Schizophrys dichotomus
Schizophrys pakistanensis
Schizophrys rufescens
Seiitaoides (2)
Suku
Seiitaoides orientalis
Seiitaoides stimpsonii
Temnonotus (2)
Suku
Temnonotus granulosus
Temnonotus simplex
Teratomaia (1)
Suku
Teratomaia richardsoni
Thersandrus (1)
Suku
Thersandrus compressus
Tumulosternum (3)
Suku
Tumulosternum longimanus
Tumulosternum parvispinosus
Tumulosternum wardi
Mathildellidae (5)
Heimo
Beuroisia (3)
Suku
Beuroisia duhameli
Beuroisia major
Beuroisia manquenei
Intesius (4)
Suku
Intesius crosnieri
Intesius lucius
Intesius pilosus
Intesius richeri
Mathildella (5)
Suku
Mathildella kyushupalauensis
Mathildella maxima
Mathildella mclayi
Mathildella rubra
Mathildella serrata
Neopilumnoplax (7)
Suku
Neopilumnoplax americana
Neopilumnoplax gervaini
Neopilumnoplax heterochir
Neopilumnoplax incerta
Neopilumnoplax lipkeholthuisi
Neopilumnoplax nieli
Neopilumnoplax sinclairi
Platypilumnus (4)
Suku
Platypilumnus gracilipes
Platypilumnus inermis
Platypilumnus jamiesoni
Platypilumnus soelae
Matutidae (3)
Heimo
Izanami (2)
Suku
Izanami curtispina
Izanami inermis
Matuta (5)
Suku
Matuta circulifera
Matuta planipes
Matuta purnama
Matuta victor
Matuta victrix
Mebeli (1)
Suku
Mebeli michaelseni
Menippidae (4)
Heimo
Menippe (7)
Suku
Menippe adina
Menippe frontalis
Menippe hirtipes
Menippe mercenaria
Menippe nodifrons
Menippe obtusa
Menippe rumphii
Myomenippe (2)
Suku
Myomenippe fornasinii
Myomenippe hardwickii
Ruppellioides (2)
Suku
Ruppellioides convexus
Ruppellioides philippinensis
Sphaerozius (3)
Suku
Sphaerozius fornasinii
Sphaerozius nitidus
Sphaerozius scaber
Mictyridae (1)
Heimo
Mictyris (6)
Suku
Mictyris brevidactylus
Mictyris guinotae
Mictyris livingstonei
Mictyris longicarpus
Mictyris occidentalis
Mictyris platycheles
Mithracidae (15)
Heimo
Ala (1)
Suku
Ala cornuta
Coelocerus (1)
Suku
Coelocerus spinosus
Cyclocoeloma (1)
Suku
Cyclocoeloma tuberculata
Cyphocarcinus (6)
Suku
Cyphocarcinus alcocki
Cyphocarcinus capreolus
Cyphocarcinus minutus
Cyphocarcinus rathbunae
Cyphocarcinus sargassumi
Cyphocarcinus suspensus
Damithrax (4)
Suku
Damithrax hispidus
Damithrax pleuracanthus
Damithrax spinosissimus
Damithrax tortugae
Leptopisa (3)
Suku
Leptopisa australis
Leptopisa nipponensis
Leptopisa setirostris
Macrocoeloma (14)
Suku
Macrocoeloma camptocerum
Macrocoeloma concavum
Macrocoeloma diplacanthum
Macrocoeloma eutheca
Macrocoeloma heptacanthum
Macrocoeloma intermedium
Macrocoeloma laevigatum
Macrocoeloma maccullochae
Macrocoeloma nodipes
Macrocoeloma septemspinosum
Macrocoeloma subparellelum
Macrocoeloma trigona
Macrocoeloma trispinosum
Macrocoeloma villosum
Micippa (11)
Suku
Micippa cristata
Micippa curtispina
Micippa excavata
Micippa margaritifera
Micippa mascarenica
Micippa parca
Micippa philyra
Micippa platipes
Micippa spinosa
Micippa thalia
Micippa xishaensis
Microphrys (9)
Suku
Microphrys aculeatus
Microphrys antillensis
Microphrys bicornutus
Microphrys branchialis
Microphrys garthi
Microphrys interruptus
Microphrys platysoma
Microphrys triangulatus
Microphrys weddelli
Paranaxia (1)
Suku
Paranaxia serpulifera
Picroceroides (1)
Suku
Picroceroides tubularis
Stenocionops (8)
Suku
Stenocionops angustus
Stenocionops beebei
Stenocionops coelatus
Stenocionops contiguus
Stenocionops furcatus
Stenocionops ovatus
Stenocionops spinimanus
Stenocionops spinosissimus
Teleophrys (4)
Suku
Teleophrys cristulipes
Teleophrys ornatus
Teleophrys pococki
Teleophrys tumidus
Thoe (5)
Suku
Thoe aspera
Thoe erosa
Thoe panamensis
Thoe puella
Thoe sulcata
Tiarinia (14)
Suku
Tiarinia alidae
Tiarinia angusta
Tiarinia cornigera
Tiarinia dana
Tiarinia depressa
Tiarinia garthi
Tiarinia gracilis
Tiarinia laevis
Tiarinia macrospinosa
Tiarinia mooloolah
Tiarinia spinigera
Tiarinia takedai
Tiarinia tiarata
Tiarinia verrucosa
Ocypodidae (3)
Heimo
Ocypode (26)
Suku
Ocypode africana
Ocypode brevicornis
Ocypode ceratophthalmus
Ocypode convexa
Ocypode cordimanus
Ocypode cursor
Ocypode fabricii
Ocypode gaudichaudii
Ocypode jousseaumei
Ocypode kuhlii
Ocypode longicornuta
Ocypode macrocera
Ocypode madagascariensis
Ocypode mortoni
Ocypode nobilii
Ocypode occidentalis
Ocypode pallidula
Ocypode pauliani
Ocypode platytarsis
Ocypode pygoides
Ocypode quadrata
Ocypode rotundata
Ocypode ryderi
Ocypode saratan
Ocypode sinensis
Ocypode stimpsoni
Uca (102)
Suku
Uca (Australuca) bellator
Uca (Australuca) elegans
Uca (Australuca) hirsutimanus
Uca (Australuca) longidigitum
Uca (Australuca) polita
Uca (Australuca) seismella
Uca (Australuca) signata
Uca (Austruca) albimana
Uca (Austruca) annulipes
Uca (Austruca) cryptica
Uca (Austruca) iranica
Uca (Austruca) lactea
Uca (Austruca) mjoebergi
Uca (Austruca) perplexa
Uca (Cranuca) inversa
Uca (Gelasimus) borealis
Uca (Gelasimus) dampieri
Uca (Gelasimus) hesperiae
Uca (Gelasimus) jocelynae
Uca (Gelasimus) neocultrimana
Uca (Gelasimus) tetragonon
Uca (Gelasimus) vocans
Uca (Gelasimus) vomeris
Uca (Leptuca) batuenta
Uca (Leptuca) beebei
Uca (Leptuca) coloradensis
Uca (Leptuca) crenulata
Uca (Leptuca) cumulanta
Uca (Leptuca) deichmanni
Uca (Leptuca) dorotheae
Uca (Leptuca) festae
Uca (Leptuca) helleri
Uca (Leptuca) inaequalis
Uca (Leptuca) latimanus
Uca (Leptuca) leptodactyla
Uca (Leptuca) limicola
Uca (Leptuca) musica
Uca (Leptuca) oerstedi
Uca (Leptuca) panacea
Uca (Leptuca) panamensis
Uca (Leptuca) pugilator
Uca (Leptuca) pygmaea
Uca (Leptuca) saltitanta
Uca (Leptuca) speciosa
Uca (Leptuca) spinicarpus
Uca (Leptuca) stenodactylus
Uca (Leptuca) subcylindrica
Uca (Leptuca) tallanica
Uca (Leptuca) tenuipedis
Uca (Leptuca) terpsichores
Uca (Leptuca) tomentosa
Uca (Leptuca) uruguayensis
Uca (Minuca) argillicola
Uca (Minuca) brevifrons
Uca (Minuca) burgersi
Uca (Minuca) ecuadoriensis
Uca (Minuca) galapagensis
Uca (Minuca) herradurensis
Uca (Minuca) longisignalis
Uca (Minuca) marguerita
Uca (Minuca) minax
Uca (Minuca) mordax
Uca (Minuca) osa
Uca (Minuca) pugnax
Uca (Minuca) rapax
Uca (Minuca) thayeri
Uca (Minuca) umbratila
Uca (Minuca) victoriana
Uca (Minuca) vocator
Uca (Minuca) zacae
Uca (Paraleptuca) bengali
Uca (Paraleptuca) chlorophthalmus
Uca (Paraleptuca) crassipes
Uca (Paraleptuca) sindensis
Uca (Paraleptuca) triangularis
Uca (Tubuca) acuta
Uca (Tubuca) arcuata
Uca (Tubuca) australiae
Uca (Tubuca) capricornis
Uca (Tubuca) coarctata
Uca (Tubuca) demani
Uca (Tubuca) dussumieri
Uca (Tubuca) flammula
Uca (Tubuca) forcipata
Uca (Tubuca) formosensis
Uca (Tubuca) paradussumieri
Uca (Tubuca) rhizophoriae
Uca (Tubuca) rosea
Uca (Tubuca) typhoni
Uca (Tubuca) urvillei
Uca (Uca) heteropleura
Uca (Uca) insignis
Uca (Uca) intermedia
Uca (Uca) major
Uca (Uca) maracoani
Uca (Uca) monilifera
Uca (Uca) ornata
Uca (Uca) princeps
Uca (Uca) stylifera
Uca (Uca) tangeri
Uca tangeri
Uca vocans
Ucides (2)
Suku
Ucides cordatus
Ucides occidentalis
Oregoniidae (4)
Heimo
Chionoecetes (7)
Suku
Chionoecetes angulatus
Chionoecetes bairdi
Chionoecetes elongatus
Chionoecetes japonicus
Chionoecetes opilio
Chionoecetes pacificus
Chionoecetes tanneri
Hyas (5)
Suku
Hyas alutaceus
Hyas araneus
Hyas coarctatus
Hyas lyratus
Hyas ursinus
Macroregonia (1)
Suku
Macroregonia macrochira
Oregonia (2)
Suku
Oregonia bifurca
Oregonia gracilis
Orithyiidae (1)
Heimo
Orithyia (1)
Suku
Orithyia sinica
Oziidae (7)
Heimo
Baptozius (1)
Suku
Baptozius vinosus
Bountiana (1)
Suku
Bountiana norfolcensis
Epixanthoides (1)
Suku
Epixanthoides anomalus
Epixanthus (6)
Suku
Epixanthus corrosus
Epixanthus dentatus
Epixanthus frontalis
Epixanthus helleri
Epixanthus hellerii
Epixanthus subcorrosus
Eupilumnus (9)
Suku
Eupilumnus actumnoides
Eupilumnus africanus
Eupilumnus calmani
Eupilumnus fragaria
Eupilumnus globosus
Eupilumnus kiiensis
Eupilumnus laciniatus
Eupilumnus stridulans
Eupilumnus xantusii
Lydia (3)
Suku
Lydia annulipes
Lydia granulosa
Lydia tenax
Ozius (13)
Suku
Ozius deplanatus
Ozius granulosus
Ozius guttatus
Ozius hawaiiensis
Ozius lobatus
Ozius perlatus
Ozius reticulatus
Ozius rugulosus
Ozius tenuidactylus
Ozius tricarinatus
Ozius truncatus
Ozius tuberculosus
Ozius verreauxii
Palicidae (9)
Heimo
Exopalicus (1)
Suku
Exopalicus maculatus
Miropalicus (1)
Suku
Miropalicus vietnamensis
Neopalicus (3)
Suku
Neopalicus contractus
Neopalicus jukesii
Neopalicus simulus
Palicoides (2)
Suku
Palicoides longimanus
Palicoides whitei
Paliculus (2)
Suku
Paliculus foliatus
Paliculus kyusyuensis
Palicus (26)
Suku
Palicus acutifrons
Palicus affinis
Palicus alternatus
Palicus angustus
Palicus bahamensis
Palicus carinipes
Palicus caronii
Palicus cortezi
Palicus cristatipes
Palicus cursor
Palicus dentatus
Palicus depressus
Palicus faxoni
Palicus floridanus
Palicus fragilis
Palicus gracilipes
Palicus gracilis
Palicus isthmia
Palicus lucasii
Palicus obesus
Palicus rathbuni
Palicus sicus
Palicus tuberculata
Palicus velerae
Palicus whitei
Palicus zonatus
Parapalicus (13)
Suku
Parapalicus ambonensis
Parapalicus armatus
Parapalicus clinodentatus
Parapalicus denticulatus
Parapalicus elaniticus
Parapalicus inanis
Parapalicus inermis
Parapalicus microphthalmus
Parapalicus nanshaensis
Parapalicus piruensis
Parapalicus trispiralis
Parapalicus trituberculatus
Parapalicus unidentatus
Pseudopalicus (11)
Suku
Pseudopalicus acanthodactylus
Pseudopalicus amadaibai
Pseudopalicus declivis
Pseudopalicus glaber
Pseudopalicus investigatoris
Pseudopalicus macromeles
Pseudopalicus oahuensis
Pseudopalicus pictus
Pseudopalicus serripes
Pseudopalicus sexlobatus
Pseudopalicus undulatus
Rectopalicus (3)
Suku
Rectopalicus amphiceros
Rectopalicus ampullatus
Rectopalicus woodmasoni
Panopeidae (25)
Heimo
Acantholobulus (4)
Suku
Acantholobulus bermudensis
Acantholobulus mirafloresensis
Acantholobulus pacificus
Acantholobulus schmitti
Chasmophora (1)
Suku
Chasmophora macrophthalma
Cycloplax (1)
Suku
Cycloplax pinnotheroides
Cyrtoplax (4)
Suku
Cyrtoplax bidentata
Cyrtoplax panamensis
Cyrtoplax schmitti
Cyrtoplax spinidentata
Dyspanopeus (2)
Suku
Dyspanopeus sayi
Dyspanopeus texanus
Eucratopsis (1)
Suku
Eucratopsis crassimana
Eurypanopeus (15)
Suku
Eurypanopeus abbreviatus
Eurypanopeus ater
Eurypanopeus blanchardi
Eurypanopeus canalensis
Eurypanopeus confragosus
Eurypanopeus crenatus
Eurypanopeus depressus
Eurypanopeus dissimilis
Eurypanopeus herbstii
Eurypanopeus hyperconvexus
Eurypanopeus ovatus
Eurypanopeus planissimus
Eurypanopeus planus
Eurypanopeus transversus
Eurypanopeus turgidus
Eurytium (4)
Suku
Eurytium affine
Eurytium albidigitum
Eurytium limosum
Eurytium tristani
Glyptoplax (3)
Suku
Glyptoplax consagae
Glyptoplax pugnax
Glyptoplax smithii
Hexapanopeus (12)
Suku
Hexapanopeus angustifrons
Hexapanopeus beebei
Hexapanopeus caribbaeus
Hexapanopeus cartagoensis
Hexapanopeus costaricensis
Hexapanopeus manningi
Hexapanopeus nicaraguensis
Hexapanopeus orcutti
Hexapanopeus paulensis
Hexapanopeus quinquedentatus
Hexapanopeus rubicundus
Hexapanopeus sinaloensis
Homoioplax (1)
Suku
Homoioplax haswelli
Lophopanopeus (9)
Suku
Lophopanopeus bellus
Lophopanopeus diegensis
Lophopanopeus frontalis
Lophopanopeus heathii
Lophopanopeus leucomanus
Lophopanopeus lobipes
Lophopanopeus lockingtoni
Lophopanopeus maculatus
Lophopanopeus somaterianus
Lophoxanthus (1)
Suku
Lophoxanthus lamellipes
Malacoplax (1)
Suku
Malacoplax californiensis
Metopocarcinus (2)
Suku
Metopocarcinus concavatus
Metopocarcinus truncatus
Neopanope (2)
Suku
Neopanope packardii
Neopanope texana
Odontoplax (1)
Suku
Odontoplax chacei
Panopeus (17)
Suku
Panopeus africanus
Panopeus americanus
Panopeus austrobesus
Panopeus boekei
Panopeus chilensis
Panopeus convexus
Panopeus crenatus
Panopeus diversus
Panopeus hartii
Panopeus herbstii
Panopeus lacustris
Panopeus meridionalis
Panopeus obesus
Panopeus occidentalis
Panopeus purpureus
Panopeus rugosus
Panopeus simpsoni
Panoplax (3)
Suku
Panoplax depressa
Panoplax elata
Panoplax mundata
Prionoplax (3)
Suku
Prionoplax atlantica
Prionoplax ciliata
Prionoplax spinicarpus
Rhithropanopeus (1)
Suku
Rhithropanopeus harrisii
Robertsella (1)
Suku
Robertsella mystica
Tetraplax (2)
Suku
Tetraplax ortrudae
Tetraplax quadridentata
Tetraxanthus (3)
Suku
Tetraxanthus bidentatus
Tetraxanthus rathbunae
Tetraxanthus rugosus
Thalassoplax (1)
Suku
Thalassoplax angusta
Parthenopidae (39)
Heimo
Agolambrus (1)
Suku
Agolambrus agonus
Aulacolambrus (8)
Suku
Aulacolambrus curvispinus
Aulacolambrus dentifrons
Aulacolambrus diacanthus
Aulacolambrus granulosus
Aulacolambrus hoplonotus
Aulacolambrus hystricosus
Aulacolambrus longioculis
Aulacolambrus whitei
Celatopesia (2)
Suku
Celatopesia concava
Celatopesia hassleri
Certolambrus (1)
Suku
Certolambrus pugilator
Costalambrus (1)
Suku
Costalambrus tommasii
Cryptopodia (13)
Suku
Cryptopodia angulata
Cryptopodia collifer
Cryptopodia contracta
Cryptopodia dorsalis
Cryptopodia echinosa
Cryptopodia fistulosa
Cryptopodia fornicata
Cryptopodia laevimana
Cryptopodia pan
Cryptopodia patula
Cryptopodia queenslandi
Cryptopodia spatulifrons
Cryptopodia transitans
Daldorfia (13)
Suku
Daldorfia acuta
Daldorfia bouvieri
Daldorfia calconopia
Daldorfia dimorpha
Daldorfia excavata
Daldorfia glasselli
Daldorfia horrida
Daldorfia investigatoris
Daldorfia leprosa
Daldorfia rathbunae
Daldorfia spinosissima
Daldorfia triangularis
Daldorfia trigona
Derilambrus (1)
Suku
Derilambrus angulifrons
Distolambrus (1)
Suku
Distolambrus maltzami
Enoplolambrus (7)
Suku
Enoplolambrus carenatus
Enoplolambrus carinatus
Enoplolambrus echinatus
Enoplolambrus laciniatus
Enoplolambrus praedator
Enoplolambrus pransor
Enoplolambrus validus
Furtipodia (2)
Suku
Furtipodia gemma
Furtipodia petrosa
Garthambrus (12)
Suku
Garthambrus allisoni
Garthambrus cidaris
Garthambrus complanatus
Garthambrus darthvaderi
Garthambrus lacunosus
Garthambrus mironovi
Garthambrus posidon
Garthambrus poupini
Garthambrus pteromerus
Garthambrus stellatus
Garthambrus tani
Garthambrus undulatus
Heterocrypta (5)
Suku
Heterocrypta colombiana
Heterocrypta craneae
Heterocrypta granulata
Heterocrypta lapidea
Heterocrypta macrobrachia
Hispidolambrus (1)
Suku
Hispidolambrus mironovi
Hypolambrus (1)
Suku
Hypolambrus hyponcus
Lambrachaeus (1)
Suku
Lambrachaeus ramifer
Lambrus (7)
Suku
Lambrus (Aulacolambrus) hoplonotus
Lambrus (Platylambrus) carinatus
Lambrus (Platylambrus) echinatus
Lambrus (Pseudolambrus) calappoides
Lambrus angulifrons
Lambrus laciniatus
Lambrus quemvis
Latulambrus (1)
Suku
Latulambrus occidentalis
Leiolambrus (2)
Suku
Leiolambrus nitidus
Leiolambrus punctatissimus
Mesorhoea (2)
Suku
Mesorhoea bellii
Mesorhoea sexspinosa
Mimilambrus (1)
Suku
Mimilambrus wileyi
Neikolambrus (1)
Suku
Neikolambrus polemistes
Niobafia (1)
Suku
Niobafia erosa
Nodolambrus (1)
Suku
Nodolambrus nodosus
Ochtholambrus (3)
Suku
Ochtholambrus excavatus
Ochtholambrus pulchellus
Ochtholambrus stimpsoni
Olenorfia (1)
Suku
Olenorfia cariei
Parthenope (8)
Suku
Parthenope agona
Parthenope chondrodes
Parthenope echinatus
Parthenope expansa
Parthenope horrida
Parthenope longimanus
Parthenope quemvis
Parthenope sinensis
Parthenopoides (1)
Suku
Parthenopoides massena
Patulambrus (2)
Suku
Patulambrus nummiferus
Patulambrus petalophorus
Piloslambrus (3)
Suku
Piloslambrus depressiusculus
Piloslambrus guerini
Piloslambrus triangulus
Platylambrus (2)
Suku
Platylambrus granulatus
Platylambrus serratus
Pseudolambrus (18)
Suku
Pseudolambrus batu
Pseudolambrus beaumonti
Pseudolambrus bicornis
Pseudolambrus bidentatus
Pseudolambrus bispinosus
Pseudolambrus calappoides
Pseudolambrus confragosus
Pseudolambrus constrictus
Pseudolambrus guinotae
Pseudolambrus harpax
Pseudolambrus hepatoconus
Pseudolambrus lobatus
Pseudolambrus longispinosus
Pseudolambrus planus
Pseudolambrus saishoi
Pseudolambrus sandrockii
Pseudolambrus sundaicus
Pseudolambrus tarpeius
Rhinolambrus (13)
Suku
Rhinolambrus contrarius
Rhinolambrus cybelis
Rhinolambrus hayamaensis
Rhinolambrus lamelliger
Rhinolambrus lippus
Rhinolambrus longispinus
Rhinolambrus minimus
Rhinolambrus parvus
Rhinolambrus pelagicus
Rhinolambrus rudis
Rhinolambrus sisimanensis
Rhinolambrus spinifer
Rhinolambrus turriger
Solenolambrus (6)
Suku
Solenolambrus arcuatus
Solenolambrus decemspinosus
Solenolambrus noordendei
Solenolambrus portoricensis
Solenolambrus tenellus
Solenolambrus typicus
Spinolambrus (8)
Suku
Spinolambrus exilipes
Spinolambrus fraterculus
Spinolambrus johngarthi
Spinolambrus macrochelos
Spinolambrus meridionalis
Spinolambrus notialis
Spinolambrus pourtalesii
Spinolambrus verrucosus
Thyrolambrus (4)
Suku
Thyrolambrus astroides
Thyrolambrus efflorescens
Thyrolambrus leprosus
Thyrolambrus verrucibrachium
Tutankhamen (1)
Suku
Tutankhamen cristatipes
Velolambrus (2)
Suku
Velolambrus expansus
Velolambrus tuberculatus
Zarenkolambrus (2)
Suku
Zarenkolambrus epibranchialis
Zarenkolambrus minutus
Phyllotymolinidae (3)
Heimo
Genkaia (2)
Suku
Genkaia gordonae
Genkaia keijii
Lonchodactylus (1)
Suku
Lonchodactylus messingi
Phyllotymolinum (1)
Suku
Phyllotymolinum crosnieri
Pilumnidae (66)
Heimo
Actumnus (28)
Suku
Actumnus amirantensis
Actumnus antelmei
Actumnus arbutum
Actumnus asper
Actumnus calypso
Actumnus davaoensis
Actumnus digitalis
Actumnus dorsipes
Actumnus elegans
Actumnus fissifrons
Actumnus forficigerus
Actumnus globulus
Actumnus granotuberosus
Actumnus griffini
Actumnus intermedius
Actumnus margarodes
Actumnus marissinicus
Actumnus miliaris
Actumnus obesus
Actumnus parvulus
Actumnus setifer
Actumnus setosiareolatus
Actumnus similis
Actumnus simplex
Actumnus squamosus
Actumnus taiwanicus
Actumnus targionii
Actumnus tesselatus
Aniptumnus (3)
Suku
Aniptumnus nefissurus
Aniptumnus quadridentatus
Aniptumnus vietnamicus
Bathypilumnus (3)
Suku
Bathypilumnus nigrispinifer
Bathypilumnus pugilator
Bathypilumnus sinensis
Benthopanope (6)
Suku
Benthopanope estuaria
Benthopanope eucratoides
Benthopanope indica
Benthopanope pearsei
Benthopanope pharaonica
Benthopanope sexangula
Caecopilumnus (3)
Suku
Caecopilumnus crassipes
Caecopilumnus hirsutus
Caecopilumnus piroculatus
Calmania (5)
Suku
Calmania balssi
Calmania dahli
Calmania prima
Calmania sculptimana
Calmania simodaensis
Camptoplax (1)
Suku
Camptoplax coppingeri
Ceratocarcinus (3)
Suku
Ceratocarcinus frontodentata
Ceratocarcinus longimanus
Ceratocarcinus trilobatus
Ceratoplax (8)
Suku
Ceratoplax ciliata
Ceratoplax fulgida
Ceratoplax glaberrima
Ceratoplax hispida
Ceratoplax inermis
Ceratoplax laevimarginata
Ceratoplax lutea
Ceratoplax truncatifrons
Colerolumnus (1)
Suku
Colerolumnus fuscus
Cryptocoeloma (1)
Suku
Cryptocoeloma haswelli
Cryptolutea (5)
Suku
Cryptolutea arafurensis
Cryptolutea granulosa
Cryptolutea lindemanensis
Cryptolutea sagamiensis
Cryptolutea teschi
Cryptopilumnus (3)
Suku
Cryptopilumnus changensis
Cryptopilumnus pereiodontus
Cryptopilumnus taiwanensis
Danielum (1)
Suku
Danielum ixbauchac
Echinoecus (3)
Suku
Echinoecus nipponicus
Echinoecus pentagonus
Echinoecus sculptus
Eumedonus (6)
Suku
Eumedonus brevirhynchus
Eumedonus intermedius
Eumedonus niger
Eumedonus pentagonus
Eumedonus vicinus
Eumedonus zebra
Eurycarcinus (4)
Suku
Eurycarcinus integifrons
Eurycarcinus integrifrons
Eurycarcinus natalensis
Eurycarcinus orientalis
Glabropilumnus (6)
Suku
Glabropilumnus dispar
Glabropilumnus edamensis
Glabropilumnus gordonae
Glabropilumnus laevimanus
Glabropilumnus laevis
Glabropilumnus seminudus
Gonatonotus (3)
Suku
Gonatonotus granulosus
Gonatonotus nasutus
Gonatonotus pentagonus
Gorgonariana (1)
Suku
Gorgonariana sodalis
Hapalonotus (1)
Suku
Hapalonotus reticulatus
Harrovia (7)
Suku
Harrovia albolineata
Harrovia cognata
Harrovia elegans
Harrovia japonica
Harrovia longipes
Harrovia ngi
Harrovia tuberculata
Heteropanope (7)
Suku
Heteropanope acanthocarpus
Heteropanope glabra
Heteropanope hilarula
Heteropanope laevis
Heteropanope longipedes
Heteropanope ruberculidens
Heteropanope tuberculidens
Heteropilumnus (19)
Suku
Heteropilumnus amoyensis
Heteropilumnus angustifrons
Heteropilumnus ciliatus
Heteropilumnus cristatus
Heteropilumnus fimbriatus
Heteropilumnus granulimanus
Heteropilumnus hirsutior
Heteropilumnus holthuisi
Heteropilumnus lanuginosus
Heteropilumnus longipes
Heteropilumnus longisetum
Heteropilumnus mikawaensis
Heteropilumnus sasekumari
Heteropilumnus satriai
Heteropilumnus setosus
Heteropilumnus splendidus
Heteropilumnus stormi
Heteropilumnus trichophoroides
Heteropilumnus trichophorus
Itampolus (1)
Suku
Itampolus peresi
Latopilumnus (6)
Suku
Latopilumnus conicus
Latopilumnus guinotae
Latopilumnus malardi
Latopilumnus truncatospinosus
Latopilumnus tuberculosus
Latopilumnus tubicolus
Lentilumnus (2)
Suku
Lentilumnus latimanus
Lentilumnus spinidentatus
Lobopilumnus (5)
Suku
Lobopilumnus agassizii
Lobopilumnus agassizii agassizii
Lobopilumnus agassizii bermudensis
Lobopilumnus agassizii pulchella
Lobopilumnus agassizii trinidadensis
Lophopilumnus (3)
Suku
Lophopilumnus cristipes
Lophopilumnus dilatipes
Lophopilumnus globosus
Lophoplax (4)
Suku
Lophoplax bicristata
Lophoplax sculpta
Lophoplax sextuberculata
Lophoplax takakurai
Luteocarcinus (1)
Suku
Luteocarcinus sordidus
Mertonia (2)
Suku
Mertonia integra
Mertonia lanka
Nanopilumnus (6)
Suku
Nanopilumnus barbatus
Nanopilumnus boletifer
Nanopilumnus coralliophilus
Nanopilumnus heterodon
Nanopilumnus hondai
Nanopilumnus rouxi
Neoactumnus (2)
Suku
Neoactumnus convexus
Neoactumnus unispina
Paranotonyx (1)
Suku
Paranotonyx curtipes
Parapleurophrycoides (1)
Suku
Parapleurophrycoides roseus
Paraselwynia (1)
Suku
Paraselwynia ursina
Peleianus (1)
Suku
Peleianus suluensis
Permanotus (1)
Suku
Permanotus purpureus
Pilumnopeus (14)
Suku
Pilumnopeus africanus
Pilumnopeus caparti
Pilumnopeus convexus
Pilumnopeus granulatus
Pilumnopeus laevimanus
Pilumnopeus laevis
Pilumnopeus makianus
Pilumnopeus marginatus
Pilumnopeus riui
Pilumnopeus salomonensis
Pilumnopeus serratifrons
Pilumnopeus sinensis
Pilumnopeus vauquelini
Pilumnopeus vauquelinii
Pilumnus (140)
Suku
Pilumnus acanthosoma
Pilumnus acer
Pilumnus acutifrons
Pilumnus aestuarii
Pilumnus affinis
Pilumnus alcocki
Pilumnus annamensis
Pilumnus australis
Pilumnus balssi
Pilumnus bleekeri
Pilumnus braueri
Pilumnus caerulescens
Pilumnus capillatus
Pilumnus caribaeus
Pilumnus ceylonicus
Pilumnus chani
Pilumnus comatus
Pilumnus contrarius
Pilumnus cursor
Pilumnus danai
Pilumnus dasypodus
Pilumnus deflexus
Pilumnus depressus
Pilumnus digitalis
Pilumnus diomedeae
Pilumnus dofleini
Pilumnus elegans
Pilumnus etheridgei
Pilumnus eudaemoneus
Pilumnus fernandezi
Pilumnus fissifrons
Pilumnus floridanus
Pilumnus gemmatus
Pilumnus gonzalensis
Pilumnus gracilipes
Pilumnus granti
Pilumnus guinotae
Pilumnus habei
Pilumnus haswelli
Pilumnus hirtellus
Pilumnus holosericus
Pilumnus humilis
Pilumnus ikedai
Pilumnus incanus
Pilumnus indicus
Pilumnus inermis
Pilumnus infraciliaris
Pilumnus integifrons
Pilumnus investigatoris
Pilumnus izuogasawarensis
Pilumnus karachiensis
Pilumnus kempi
Pilumnus kingstoni
Pilumnus koepckei
Pilumnus lacteus
Pilumnus laevigatus
Pilumnus lanatus
Pilumnus limosus
Pilumnus longicornis
Pilumnus longipes
Pilumnus longleyi
Pilumnus lumpinus
Pilumnus maccullochi
Pilumnus maldivensis
Pilumnus marshi
Pilumnus merodentatus
Pilumnus miersii
Pilumnus minutus
Pilumnus monilifera
Pilumnus murphyi
Pilumnus neglectus
Pilumnus nobilii
Pilumnus normani
Pilumnus novaezealandiae
Pilumnus nudimanus
Pilumnus nuttingi
Pilumnus oahuensis
Pilumnus ohshimai
Pilumnus orbitospinis
Pilumnus palmeri
Pilumnus pannosus
Pilumnus parableekeri
Pilumnus parapilumnoides
Pilumnus parvulus
Pilumnus perlatus
Pilumnus peronii
Pilumnus perrieri
Pilumnus pileiferus
Pilumnus propinquus
Pilumnus prunosus
Pilumnus pulcher
Pilumnus purpureus
Pilumnus pygmaeus
Pilumnus quoii
Pilumnus ransoni
Pilumnus reticulatus
Pilumnus rotumanus
Pilumnus rotundus
Pilumnus rubroseta
Pilumnus rufopunctatus
Pilumnus savignyi
Pilumnus sayi
Pilumnus scabriusculus
Pilumnus schellenbergi
Pilumnus semilanatus
Pilumnus semilunaris
Pilumnus senahai
Pilumnus serenei
Pilumnus sluiteri
Pilumnus spinicarpus
Pilumnus spinifer
Pilumnus spinifrons
Pilumnus spinohirsutus
Pilumnus spinosissimus
Pilumnus spinosus
Pilumnus spinulus
Pilumnus stebbingi
Pilumnus stimpsonii
Pilumnus striatus
Pilumnus taeniola
Pilumnus tahitensis
Pilumnus takedai
Pilumnus tantulus
Pilumnus tectus
Pilumnus teixeiranus
Pilumnus tenellus
Pilumnus terraereginae
Pilumnus thoe
Pilumnus tomentosus
Pilumnus townsendi
Pilumnus trichophoroides
Pilumnus trispinosus
Pilumnus tuantaoensis
Pilumnus turgidulus
Pilumnus verrucimanus
Pilumnus vespertilio
Pilumnus vestitus
Pilumnus villosissimus
Pilumnus woodworthi
Pilumnus zimmeri
Priapipilumnus (1)
Suku
Priapipilumnus nimbus
Pronotonyx (1)
Suku
Pronotonyx laevis
Pseudactumnus (1)
Suku
Pseudactumnus pestae
Pseudocryptocoeloma (3)
Suku
Pseudocryptocoeloma andamanicus
Pseudocryptocoeloma parvus
Pseudocryptocoeloma symmetrinudus
Pseudolitochira (2)
Suku
Pseudolitochira decharmoyi
Pseudolitochira integra
Rhabdonotus (3)
Suku
Rhabdonotus pictus
Rhabdonotus pilipes
Rhabdonotus xynon
Rhizopa (1)
Suku
Rhizopa gracilipes
Rhizopoides (1)
Suku
Rhizopoides yangae
Selwynia (1)
Suku
Selwynia laevis
Ser (1)
Suku
Ser fukiensis
Serenepilumnus (4)
Suku
Serenepilumnus kuekenthali
Serenepilumnus leopoldi
Serenepilumnus pisifer
Serenepilumnus velasquezi
Serenolumnus (1)
Suku
Serenolumnus kasijani
Takedana (1)
Suku
Takedana eriphioides
Tauropus (1)
Suku
Tauropus egeriae
Tiaramedon (1)
Suku
Tiaramedon spinosum
Typhlocarcinops (16)
Suku
Typhlocarcinops angustifrons
Typhlocarcinops angustipes
Typhlocarcinops arcuatus
Typhlocarcinops canaliculatus
Typhlocarcinops decrescens
Typhlocarcinops denticarpus
Typhlocarcinops gallardoi
Typhlocarcinops genkaiae
Typhlocarcinops marginatus
Typhlocarcinops ocularius
Typhlocarcinops serenei
Typhlocarcinops stephenseni
Typhlocarcinops takedai
Typhlocarcinops tonsuratus
Typhlocarcinops transversus
Typhlocarcinops yui
Typhlocarcinus (6)
Suku
Typhlocarcinus craterifer
Typhlocarcinus dentatus
Typhlocarcinus nudus
Typhlocarcinus rubidus
Typhlocarcinus thorsoni
Typhlocarcinus villosus
Vellumnus (5)
Suku
Vellumnus labyrinthicus
Vellumnus minabensis
Vellumnus penicillatus
Vellumnus pygmaeus
Vellumnus vermiculatus
Viaderiana (17)
Suku
Viaderiana affinis
Viaderiana aranea
Viaderiana beaumonti
Viaderiana celebensis
Viaderiana demani
Viaderiana incerta
Viaderiana kasei
Viaderiana meseda
Viaderiana nandongensis
Viaderiana nanshensis
Viaderiana quadrispinosa
Viaderiana rotumana
Viaderiana sentus
Viaderiana striata
Viaderiana typica
Viaderiana woodmasoni
Viaderiana xishaensis
Xenophthalmodes (5)
Suku
Xenophthalmodes brachyphallus
Xenophthalmodes dolichophallus
Xenophthalmodes moebii
Xenophthalmodes morsei
Xenophthalmodes semicylindrus
Xestopilumnus (1)
Suku
Xestopilumnus cultripollex
Xlumnus (1)
Suku
Xlumnus nhatrangensis
Zebrida (3)
Suku
Zebrida adamsii
Zebrida brevicarinata
Zebrida longispina
Zebridonus (1)
Suku
Zebridonus mirabilis
Zehntneriana (4)
Suku
Zehntneriana amakusae
Zehntneriana miyakei
Zehntneriana novaeinsulicola
Zehntneriana villosa
Pilumnoididae (1)
Heimo
Pilumnoides (8)
Suku
Pilumnoides coelhoi
Pilumnoides hassleri
Pilumnoides inglei
Pilumnoides monodi
Pilumnoides nudifrons
Pilumnoides perlatus
Pilumnoides rotundus
Pilumnoides rubus
Pinnotheridae (52)
Heimo
Abyssotheres (2)
Suku
Abyssotheres abyssicola
Abyssotheres acesticola
Afropinnotheres (4)
Suku
Afropinnotheres crosnieri
Afropinnotheres guinotae
Afropinnotheres larissae
Afropinnotheres monodi
Alain (2)
Suku
Alain crosnieri
Alain raymondi
Alainotheres (1)
Suku
Alainotheres leloeuffi
Alarconia (2)
Suku
Alarconia guinotae
Alarconia seaholmi
Arcotheres (20)
Suku
Arcotheres alcocki
Arcotheres arcophilus
Arcotheres coarctatus
Arcotheres exiguus
Arcotheres guinotae
Arcotheres latifrons
Arcotheres latus
Arcotheres modiolicola
Arcotheres nudifrons
Arcotheres palaensis
Arcotheres pernicola
Arcotheres placunae
Arcotheres rayi
Arcotheres rhombifer
Arcotheres rotundatus
Arcotheres similis
Arcotheres sinensis
Arcotheres spinidactylus
Arcotheres tivelae
Arcotheres winckworthi
Austinixa (10)
Suku
Austinixa aidae
Austinixa behreae
Austinixa bragantina
Austinixa chacei
Austinixa cristata
Austinixa felipensis
Austinixa gorei
Austinixa hardyi
Austinixa leptodactyla
Austinixa patagoniensis
Austinotheres (1)
Suku
Austinotheres angelicus
Bonita (1)
Suku
Bonita mexicana
Buergeres (4)
Suku
Buergeres deccanensis
Buergeres holothuriae
Buergeres ortmanni
Buergeres tenuipes
Calyptraeotheres (5)
Suku
Calyptraeotheres garthi
Calyptraeotheres granti
Calyptraeotheres hernandezi
Calyptraeotheres pepeluisi
Calyptraeotheres politus
Clypeasterophilus (4)
Suku
Clypeasterophilus juvenilis
Clypeasterophilus rugatus
Clypeasterophilus stebbingi
Clypeasterophilus ususfructus
Dissodactylus (16)
Suku
Dissodactylus crinitichelis
Dissodactylus glasselli
Dissodactylus latus
Dissodactylus lockingtoni
Dissodactylus mellitae
Dissodactylus meyerabichi
Dissodactylus nitidus
Dissodactylus pelagicus
Dissodactylus pinna
Dissodactylus primitivus
Dissodactylus schmitti
Dissodactylus singularis
Dissodactylus speciosus
Dissodactylus tokyoensis
Dissodactylus unicornis
Dissodactylus xantusi
Durckheimia (3)
Suku
Durckheimia caeca
Durckheimia carinipes
Durckheimia lochi
Enigmatheres (1)
Suku
Enigmatheres canfieldi
Epulotheres (1)
Suku
Epulotheres angelae
Ernestotheres (1)
Suku
Ernestotheres conicola
Fabia (8)
Suku
Fabia byssomiae
Fabia carvachoi
Fabia concharum
Fabia felderi
Fabia malaguena
Fabia obtusidentata
Fabia subquadrata
Fabia tellinae
Gemmotheres (1)
Suku
Gemmotheres chamae
Glassella (1)
Suku
Glassella costaricana
Holotheres (6)
Suku
Holotheres danielae
Holotheres flavus
Holotheres halingi
Holotheres semperi
Holotheres setnai
Holotheres villosissimus
Holothuriophilus (3)
Suku
Holothuriophilus mutuensis
Holothuriophilus pacificus
Holothuriophilus trapeziformis
Hospitotheres (1)
Suku
Hospitotheres powelli
Indopinnixa (4)
Suku
Indopinnixa kasijani
Indopinnixa moosai
Indopinnixa mortoni
Indopinnixa sipunculana
Juxtafabia (1)
Suku
Juxtafabia muliniarum
Limotheres (1)
Suku
Limotheres nasutus
Nannotheres (1)
Suku
Nannotheres moorei
Nepinnotheres (11)
Suku
Nepinnotheres affinis
Nepinnotheres africanus
Nepinnotheres androgynus
Nepinnotheres cardii
Nepinnotheres glaberrimus
Nepinnotheres pectinicola
Nepinnotheres pinnotheres
Nepinnotheres rathbunae
Nepinnotheres sanqueri
Nepinnotheres tellinae
Nepinnotheres villosulus
Opisthopus (1)
Suku
Opisthopus transversus
Orthotheres (9)
Suku
Orthotheres barbatus
Orthotheres glaber
Orthotheres haliotidis
Orthotheres laevis
Orthotheres longipes
Orthotheres serrei
Orthotheres strombi
Orthotheres turboe
Orthotheres unguifalcula
Ostracotheres (8)
Suku
Ostracotheres affinis
Ostracotheres cynthiae
Ostracotheres holothuriensis
Ostracotheres spondyli
Ostracotheres subglobosus
Ostracotheres subquadratus
Ostracotheres tomentipes
Ostracotheres tridacnae
Parapinnixa (9)
Suku
Parapinnixa affinis
Parapinnixa beaufortensis
Parapinnixa bouvieri
Parapinnixa cortesi
Parapinnixa cubana
Parapinnixa glasselli
Parapinnixa hendersoni
Parapinnixa magdalenensis
Parapinnixa nitida
Pinnaxodes (6)
Suku
Pinnaxodes chilensis
Pinnaxodes floridensis
Pinnaxodes gigas
Pinnaxodes major
Pinnaxodes mutuensis
Pinnaxodes tomentosus
Pinnixa (55)
Suku
Pinnixa abbotti
Pinnixa affinis
Pinnixa arenicola
Pinnixa bahamondei
Pinnixa balanoglossana
Pinnixa barnharti
Pinnixa brevipollex
Pinnixa californiensis
Pinnixa chaetopterana
Pinnixa chiloensis
Pinnixa cylindrica
Pinnixa darwini
Pinnixa eburna
Pinnixa faba
Pinnixa faxoni
Pinnixa floridana
Pinnixa forficulimanus
Pinnixa franciscana
Pinnixa fusca
Pinnixa gracilipes
Pinnixa haematosticta
Pinnixa hiatus
Pinnixa huffmani
Pinnixa lata
Pinnixa latissima
Pinnixa leptosynaptae
Pinnixa littoralis
Pinnixa longipes
Pinnixa lunzi
Pinnixa minuscula
Pinnixa minuta
Pinnixa monodactyla
Pinnixa occidentalis
Pinnixa paitensis
Pinnixa pearsei
Pinnixa pembertoni
Pinnixa penultipedalis
Pinnixa petersi
Pinnixa plectrophoros
Pinnixa rapax
Pinnixa rathbuni
Pinnixa rectinens
Pinnixa richardsoni
Pinnixa salvadorensis
Pinnixa sayana
Pinnixa scamit
Pinnixa schmitti
Pinnixa tomentosa
Pinnixa transversalis
Pinnixa tubicola
Pinnixa tumida
Pinnixa valdiviensis
Pinnixa valerii
Pinnixa vanderhorsti
Pinnixa weymouthi
Pinnotherelia (1)
Suku
Pinnotherelia laevigata
Pinnotheres (68)
Suku
Pinnotheres atrinae
Pinnotheres atrinicola
Pinnotheres bidentatus
Pinnotheres bipunctatus
Pinnotheres boninensis
Pinnotheres borradailei
Pinnotheres corbiculae
Pinnotheres coutierei
Pinnotheres cyclinus
Pinnotheres dilatatus
Pinnotheres dofleini
Pinnotheres edwardsi
Pinnotheres excussus
Pinnotheres globosus
Pinnotheres gordonae
Pinnotheres guerini
Pinnotheres haiyangensis
Pinnotheres hanumantharaoi
Pinnotheres hemphilli
Pinnotheres hickmani
Pinnotheres hirtimanus
Pinnotheres jamesi
Pinnotheres kamensis
Pinnotheres kutensis
Pinnotheres lanensis
Pinnotheres laquei
Pinnotheres latipes
Pinnotheres lithodomi
Pinnotheres luminatus
Pinnotheres lutescens
Pinnotheres mactricola
Pinnotheres maindroni
Pinnotheres margaritiferae
Pinnotheres nigrans
Pinnotheres novaezelandiae
Pinnotheres obesus
Pinnotheres obscuridentata
Pinnotheres obscurus
Pinnotheres onychodactylus
Pinnotheres orcutti
Pinnotheres ostrea
Pinnotheres paralatissimus
Pinnotheres parvulus
Pinnotheres pectunculi
Pinnotheres perezi
Pinnotheres pholadis
Pinnotheres pichilinquei
Pinnotheres pilulus
Pinnotheres pilumnoides
Pinnotheres pisum
Pinnotheres pubescens
Pinnotheres pugettensis
Pinnotheres purpureus
Pinnotheres quadratus
Pinnotheres ridgewayi
Pinnotheres rouxi
Pinnotheres sanguinolariae
Pinnotheres sebastianensis
Pinnotheres serrignathus
Pinnotheres shoemakeri
Pinnotheres siamensis
Pinnotheres socius
Pinnotheres taichungae
Pinnotheres taylori
Pinnotheres tenuipes
Pinnotheres trichopus
Pinnotheres tsingtaoensis
Pinnotheres vicajii
Pseudopinnixa (1)
Suku
Pseudopinnixa carinata
Raytheres (1)
Suku
Raytheres clavapedatus
Sakaina (5)
Suku
Sakaina asiatica
Sakaina incisa
Sakaina japonica
Sakaina koreensis
Sakaina yokoyai
Scleroplax (1)
Suku
Scleroplax granulata
Serenotheres (1)
Suku
Serenotheres besutensis
Sindheres (1)
Suku
Sindheres karachiensis
Solenotheres (1)
Suku
Solenotheres prolixus
Tetrias (2)
Suku
Tetrias fischerii
Tetrias scabripes
Tridacnatheres (1)
Suku
Tridacnatheres whitei
Tumidotheres (2)
Suku
Tumidotheres maculatus
Tumidotheres margarita
Tunicotheres (1)
Suku
Tunicotheres moseri
Viridotheres (6)
Suku
Viridotheres buergeri
Viridotheres gracilis
Viridotheres lillyae
Viridotheres marionae
Viridotheres otto
Viridotheres viridis
Visayeres (1)
Suku
Visayeres acron
Waldotheres (1)
Suku
Waldotheres mccainae
Xanthasia (1)
Suku
Xanthasia murigera
Zaops (2)
Suku
Zaops geddesi
Zaops ostreus
Pirimelidae (2)
Heimo
Pirimela (1)
Suku
Pirimela denticulata
Sirpus (4)
Suku
Sirpus gordonae
Sirpus monodi
Sirpus ponticus
Sirpus zariquieyi
Plagusiidae (6)
Heimo
Davusia (1)
Suku
Davusia glabra
Euchirograpsus (10)
Suku
Euchirograpsus americanus
Euchirograpsus antillensis
Euchirograpsus danielae
Euchirograpsus guinotae
Euchirograpsus liguricus
Euchirograpsus madagascariensis
Euchirograpsus pacificus
Euchirograpsus polyodous
Euchirograpsus timorensis
Euchirograpsus tuerkayi
Guinusia (2)
Suku
Guinusia chabrus
Guinusia dentipes
Miersiograpsus (2)
Suku
Miersiograpsus australiensis
Miersiograpsus kingsleyi
Percnon (7)
Suku
Percnon abbreviatum
Percnon affine
Percnon gibbesi
Percnon guinotae
Percnon pascuensis
Percnon planissimum
Percnon sinense
Plagusia (6)
Suku
Plagusia depressa
Plagusia depressa squamosa
Plagusia immaculata
Plagusia integripes
Plagusia speciosa
Plagusia squamosa
Planopilumnidae (4)
Heimo
Haemocinus (1)
Suku
Haemocinus elatus
Planopilumnus (1)
Suku
Planopilumnus spongiosus
Platychelonion (1)
Suku
Platychelonion planissimum
Rathbunaria (1)
Suku
Rathbunaria orientalis
Platyxanthidae (3)
Heimo
Homalaspis (1)
Suku
Homalaspis plana
Peloeus (2)
Suku
Peloeus armatus
Peloeus cokeri
Platyxanthus (4)
Suku
Platyxanthus balboai
Platyxanthus crenulatus
Platyxanthus orbignyi
Platyxanthus patagonicus
Polybiidae (3)
Heimo
Benthochascon (1)
Suku
Benthochascon hemingi
Brusinia (4)
Suku
Brusinia brucei
Brusinia elongata
Brusinia piriformis
Brusinia profunda
Coenophthalmus (1)
Suku
Coenophthalmus tridentatus
Portunidae (45)
Heimo
Achelous (19)
Suku
Achelous angustus
Achelous asper
Achelous binoculus
Achelous brevimanus
Achelous depressifrons
Achelous floridanus
Achelous gibbesii
Achelous granulatus
Achelous guaymasensis
Achelous iridescens
Achelous isolamargaritensis
Achelous ordwayi
Achelous rufiremus
Achelous sebae
Achelous spinicarpus
Achelous spinimanus
Achelous stanfordi
Achelous tuberculatus
Achelous tumidulus
Arenaeus (2)
Suku
Arenaeus cribrarius
Arenaeus mexicanus
Atoportunus (3)
Suku
Atoportunus dolichopus
Atoportunus gustavi
Atoportunus pluto
Bathynectes (6)
Suku
Bathynectes brevispina
Bathynectes longipes
Bathynectes longispina
Bathynectes maravigna
Bathynectes piperitus
Bathynectes superba
Callinectes (18)
Suku
Callinectes affinis
Callinectes amnicola
Callinectes arcuatus
Callinectes bellicosus
Callinectes bocourti
Callinectes danae
Callinectes diacanthus
Callinectes exasperatus
Callinectes gladiator
Callinectes larvatus
Callinectes maracaiboensis
Callinectes marginatus
Callinectes ornatus
Callinectes pallidus
Callinectes rathbunae
Callinectes sapidus
Callinectes similis
Callinectes toxotes
Caphyra (18)
Suku
Caphyra acheronae
Caphyra alata
Caphyra alcyoniophila
Caphyra bedoti
Caphyra curtipes
Caphyra fulva
Caphyra hemisphaerica
Caphyra holocarinata
Caphyra laevis
Caphyra loevis
Caphyra minabensis
Caphyra polita
Caphyra rotundifrons
Caphyra rouxii
Caphyra tricostata
Caphyra tridens
Caphyra unidentata
Caphyra yookadai
Carcinus (3)
Suku
Carcinus aestuarii
Carcinus maenas
Carcinus mediterraneus
Carupa (3)
Suku
Carupa laeviscula
Carupa ohashii
Carupa tenuipes
Carupella (3)
Suku
Carupella banlaensis
Carupella epibranchialis
Carupella natalensis
Catoptrus (5)
Suku
Catoptrus inaequalis
Catoptrus nitidus
Catoptrus quinquedentatus
Catoptrus rathbunae
Catoptrus undulatipes
Cavoportunus (1)
Suku
Cavoportunus dubius
Charybdis (98)
Suku
Charybdis (Charybdis) acuta
Charybdis (Charybdis) acutidens
Charybdis (Charybdis) affinis
Charybdis (Charybdis) amboinensis
Charybdis (Charybdis) anisodon
Charybdis (Charybdis) annulata
Charybdis (Charybdis) beauforti
Charybdis (Charybdis) brevispinosa
Charybdis (Charybdis) callianassa
Charybdis (Charybdis) cookei
Charybdis (Charybdis) crosnieri
Charybdis (Charybdis) curtilobus
Charybdis (Charybdis) demani
Charybdis (Charybdis) goaensis
Charybdis (Charybdis) gordonae
Charybdis (Charybdis) granulata
Charybdis (Charybdis) hawaiensis
Charybdis (Charybdis) hellerii
Charybdis (Charybdis) heterodon
Charybdis (Charybdis) holosericus
Charybdis (Charybdis) ihlei
Charybdis (Charybdis) incisa
Charybdis (Charybdis) japonica
Charybdis (Charybdis) jaubertensis
Charybdis (Charybdis) javaensis
Charybdis (Charybdis) lucifera
Charybdis (Charybdis) meteor
Charybdis (Charybdis) miles
Charybdis (Charybdis) natator
Charybdis (Charybdis) orientalis
Charybdis (Charybdis) padadiana
Charybdis (Charybdis) philippinensis
Charybdis (Charybdis) rathbuni
Charybdis (Charybdis) riversandersoni
Charybdis (Charybdis) rosea
Charybdis (Charybdis) rostrata
Charybdis (Charybdis) rufodactylus
Charybdis (Charybdis) sagamiensis
Charybdis (Charybdis) salehensis
Charybdis (Charybdis) seychellensis
Charybdis (Charybdis) spinifera
Charybdis (Charybdis) vannamei
Charybdis (Charybdis) variegata
Charybdis (Charybdis) yaldwyni
Charybdis (Goniohellenus) curtidentata
Charybdis (Goniohellenus) hongkongensis
Charybdis (Goniohellenus) hoplites
Charybdis (Goniohellenus) longicollis
Charybdis (Goniohellenus) omanensis
Charybdis (Goniohellenus) omanensis omanensis
Charybdis (Goniohellenus) omanensis septentrionalis
Charybdis (Goniohellenus) ornata
Charybdis (Goniohellenus) padangensis
Charybdis (Goniohellenus) philippinensis
Charybdis (Goniohellenus) pusilla
Charybdis (Goniohellenus) smithii
Charybdis (Goniohellenus) truncata
Charybdis (Goniohellenus) vadorum
Charybdis (Gonioneptunus) africana
Charybdis (Gonioneptunus) bimaculata
Charybdis (Gonioneptunus) orlik
Charybdis (Goniosupradens) acutifrons
Charybdis (Goniosupradens) erythrodactyla
Charybdis (Goniosupradens) obtusifrons
Charybdis acuta
Charybdis affinis
Charybdis amboinensis
Charybdis anisodon
Charybdis annulata
Charybdis beauforti
Charybdis bimaculata
Charybdis callianassa
Charybdis erythrodactyla
Charybdis feriata
Charybdis granulata
Charybdis hawaiensis
Charybdis hellerii
Charybdis hongkongensis
Charybdis japonica
Charybdis longicollis
Charybdis lucifera
Charybdis miles
Charybdis natator
Charybdis obtusifrons
Charybdis orientalis
Charybdis ornata
Charybdis padadiana
Charybdis paucidentata
Charybdis philippinensis
Charybdis rathbuni
Charybdis riversandersoni
Charybdis rufodactylus
Charybdis sagamiensis
Charybdis sexdentata
Charybdis truncata
Charybdis vadorum
Charybdis vannamei
Charybdis variegata
Coelocarcinus (2)
Suku
Coelocarcinus foliatus
Coelocarcinus marindicus
Cronius (2)
Suku
Cronius ruber
Cronius tumidulus
Cycloachelous (8)
Suku
Cycloachelous elongatus
Cycloachelous granulatus
Cycloachelous granulatus granulatus
Cycloachelous granulatus unispinosus
Cycloachelous octodentatus
Cycloachelous orbicularis
Cycloachelous orbitosinus
Cycloachelous suborbicularis
Echinolatus (4)
Suku
Echinolatus bullatus
Echinolatus caledonicus
Echinolatus poorei
Echinolatus proximus
Euphylax (2)
Suku
Euphylax dovii
Euphylax robustus
Gonioinfradens (1)
Suku
Gonioinfradens paucidentatus
Gonioneptunus (1)
Suku
Gonioneptunus smithi
Goniosupradens (1)
Suku
Goniosupradens paucidentata
Hellenus (1)
Suku
Hellenus hastatoides
Laleonectes (3)
Suku
Laleonectes nipponensis
Laleonectes stridens
Laleonectes vocans
Libystes (6)
Suku
Libystes edwardsi
Libystes lepidus
Libystes nitidus
Libystes paucidentatus
Libystes vietnamensis
Libystes villosus
Liocarcinus (13)
Suku
Liocarcinus bolivari
Liocarcinus corrugatus
Liocarcinus depurator
Liocarcinus holsatus
Liocarcinus maculatus
Liocarcinus marmoreus
Liocarcinus navigator
Liocarcinus navigator navigator
Liocarcinus pusillus
Liocarcinus rondeletii
Liocarcinus subcorrugatus
Liocarcinus vernalis
Liocarcinus zariquieyi
Lissocarcinus (10)
Suku
Lissocarcinus arkati
Lissocarcinus boholensis
Lissocarcinus echinodisci
Lissocarcinus elegans
Lissocarcinus holothuricola
Lissocarcinus laevis
Lissocarcinus orbicularis
Lissocarcinus ornatus
Lissocarcinus polybiodes
Lissocarcinus polyboides
Lupella (1)
Suku
Lupella forceps
Lupocyclus (6)
Suku
Lupocyclus inaequalis
Lupocyclus mauritianus
Lupocyclus philippinensis
Lupocyclus quinquedentatus
Lupocyclus rotundatus
Lupocyclus tugelae
Macropipus (9)
Suku
Macropipus arcuatus
Macropipus australis
Macropipus dupurator
Macropipus guadulpensis
Macropipus puber
Macropipus pusillus
Macropipus rugosus
Macropipus tuberculatus
Macropipus vernalis
Monomia (1)
Suku
Monomia gladiator
Necora (1)
Suku
Necora puber
Nectocarcinus (6)
Suku
Nectocarcinus antarcticus
Nectocarcinus bennetti
Nectocarcinus integrifrons
Nectocarcinus pubescens
Nectocarcinus spinifrons
Nectocarcinus tuberculosus
Neptunus (6)
Suku
Neptunus (Amphitrite) argentatus
Neptunus (Hellenus) hastatoides
Neptunus granulatus
Neptunus hastatoides
Neptunus hastatus
Neptunus longispinosus
Ovalipes (11)
Suku
Ovalipes australiensis
Ovalipes catharus
Ovalipes elongatus
Ovalipes floridanus
Ovalipes georgei
Ovalipes iridescens
Ovalipes molleri
Ovalipes ocellatus
Ovalipes punctatus
Ovalipes stephensoni
Ovalipes trimaculatus
Parathranites (10)
Suku
Parathranites granosus
Parathranites hexagonum
Parathranites hexagonus
Parathranites intermedius
Parathranites latibrachium
Parathranites orientalis
Parathranites parahexagonus
Parathranites ponens
Parathranites tuberogranosus
Parathranites tuberosus
Podophthalmus (3)
Suku
Podophthalmus minabensis
Podophthalmus nacreus
Podophthalmus vigil
Polybius (2)
Suku
Polybius henslowii
Polybius holsatus
Portumnus (2)
Suku
Portumnus latipes
Portumnus lysianassa
Portunus (122)
Suku
Portunus (Lupocycloporus) aburatsubo
Portunus (Lupocycloporus) gracilimanus
Portunus (Lupocycloporus) innominatus
Portunus (Lupocycloporus) laevis
Portunus (Lupocycloporus) minutus
Portunus (Lupocycloporus) sinuosodactylus
Portunus (Lupocycloporus) wilsoni
Portunus (Monomia) argentatus
Portunus (Monomia) argentatus argentatus
Portunus (Monomia) argentatus glareosus
Portunus (Monomia) australiensis
Portunus (Monomia) curvipenis
Portunus (Monomia) euglyphus
Portunus (Monomia) gladiator
Portunus (Monomia) lecromi
Portunus (Monomia) petreus
Portunus (Monomia) ponticus
Portunus (Monomia) pseudoargentatus
Portunus (Monomia) rubromarginatus
Portunus (Monomia) samoensis
Portunus (Portunus) acuminatus
Portunus (Portunus) affinis
Portunus (Portunus) anceps
Portunus (Portunus) armatus
Portunus (Portunus) asper
Portunus (Portunus) convexus
Portunus (Portunus) gibbesii
Portunus (Portunus) hastatus
Portunus (Portunus) inaequalis
Portunus (Portunus) madagascariensis
Portunus (Portunus) mauricianus
Portunus (Portunus) minimus
Portunus (Portunus) mokyevskii
Portunus (Portunus) pubescens
Portunus (Portunus) reticulatus
Portunus (Portunus) rufiarcus
Portunus (Portunus) sanguinolentus
Portunus (Portunus) sanguinolentus hawaiiensis
Portunus (Portunus) sanguinolentus sanguinolentus
Portunus (Portunus) sayi
Portunus (Portunus) serratifrons
Portunus (Portunus) trituberculatus
Portunus (Portunus) ventralis
Portunus (Portunus) xantusii
Portunus (Xiphonectes) alcocki
Portunus (Xiphonectes) andersoni
Portunus (Xiphonectes) arabicus
Portunus (Xiphonectes) brockii
Portunus (Xiphonectes) dayawanensis
Portunus (Xiphonectes) gracillimus
Portunus (Xiphonectes) guinotae
Portunus (Xiphonectes) hainanensis
Portunus (Xiphonectes) hastatoides
Portunus (Xiphonectes) iranjae
Portunus (Xiphonectes) latibrachium
Portunus (Xiphonectes) longispinosus
Portunus (Xiphonectes) longispinosus bidens
Portunus (Xiphonectes) longispinosus longimerus
Portunus (Xiphonectes) longispinosus longispinosus
Portunus (Xiphonectes) longispinosus obtusidentatus
Portunus (Xiphonectes) macrophthalmus
Portunus (Xiphonectes) mariei
Portunus (Xiphonectes) paralatibrachium
Portunus (Xiphonectes) pseudohastatoides
Portunus (Xiphonectes) pseudotenuipes
Portunus (Xiphonectes) pulchricristatus
Portunus (Xiphonectes) rugosus
Portunus (Xiphonectes) spiniferus
Portunus (Xiphonectes) spinipes
Portunus (Xiphonectes) stephensoni
Portunus (Xiphonectes) tenuicaudatus
Portunus (Xiphonectes) tenuipes
Portunus (Xiphonectes) tridentatus
Portunus (Xiphonectes) trilobatus
Portunus (Xiphonectes) tuberculosus
Portunus (Xiphonectes) tweediei
Portunus affinis
Portunus alexandri
Portunus anceps
Portunus argentatus
Portunus armatus
Portunus asper
Portunus brockii
Portunus convexus
Portunus depressifrons
Portunus euglyphus
Portunus gibbesii
Portunus gracilimanus
Portunus granulatus
Portunus guinotae
Portunus haanii
Portunus hastatus
Portunus innominatus
Portunus iranjae
Portunus latipes
Portunus lecromi
Portunus longispinosus
Portunus macrophthalmus
Portunus mariei
Portunus orbicularis
Portunus paralatibrachium
Portunus pelagicus
Portunus petreus
Portunus pubescens
Portunus rubromarginatus
Portunus rugosus
Portunus sanguinolentus
Portunus sayi
Portunus sebae
Portunus segnis
Portunus spinicarpus
Portunus spiniferus
Portunus spinimanus
Portunus stephensoni
Portunus tenuicaudatus
Portunus tenuipes
Portunus trituberculatus
Portunus tuberculosus
Portunus validus
Portunus ventralis
Portunus vossi
Portunus xantusii
Raymanninus (1)
Suku
Raymanninus schmitti
Richerellus (1)
Suku
Richerellus moosai
Sanquerus (1)
Suku
Sanquerus validus
Scylla (4)
Suku
Scylla olivacea
Scylla paramamosain
Scylla serrata
Scylla tranquebarica
Thalamita (105)
Suku
Thalamita acanthophallus
Thalamita admete
Thalamita alcocki
Thalamita annulipes
Thalamita anomala
Thalamita auauensis
Thalamita auauensis dytica
Thalamita bacboensis
Thalamita bandusia
Thalamita bevisi
Thalamita bilobata
Thalamita bouvieri
Thalamita carinata
Thalamita cerasma
Thalamita chaptali
Thalamita chaptalii
Thalamita coeruleipes
Thalamita cooperi
Thalamita corrugata
Thalamita crenata
Thalamita crosnieri
Thalamita dakini
Thalamita danae
Thalamita delagoae
Thalamita demani
Thalamita difficilis
Thalamita dytica
Thalamita edwardsi
Thalamita exetastica
Thalamita foresti
Thalamita gatavakensis
Thalamita gloriensis
Thalamita gracilipes
Thalamita granosimana
Thalamita gurjanovae
Thalamita hanseni
Thalamita holthuisi
Thalamita huayangensis
Thalamita imparimana
Thalamita indistincta
Thalamita integra
Thalamita intermedia
Thalamita investigatoris
Thalamita iranica
Thalamita kagosimensis
Thalamita koepangensis
Thalamita kotoensis
Thalamita kukenthali
Thalamita longifrons
Thalamita loppenthini
Thalamita macropus
Thalamita macrospinifera
Thalamita malaccensis
Thalamita margaritimana
Thalamita medipacificus
Thalamita minuscula
Thalamita mitsiensis
Thalamita miyakei
Thalamita multispinosa
Thalamita murinae
Thalamita muusi
Thalamita nanshensis
Thalamita occidentalis
Thalamita oculea
Thalamita parvidens
Thalamita pelsarti
Thalamita philippinensis
Thalamita philippinensis occidentalis
Thalamita picta
Thalamita pilumnoides
Thalamita platypenis
Thalamita platypodis
Thalamita poisonii
Thalamita poissoni
Thalamita poissonii
Thalamita procorrugata
Thalamita prymna
Thalamita pseudoculea
Thalamita pseudopelsarti
Thalamita pseudopoissoni
Thalamita pseudospinifera
Thalamita quadridentata
Thalamita quadrilobata
Thalamita rubridens
Thalamita sankarankuttyi
Thalamita savignyi
Thalamita seurati
Thalamita sexlobata
Thalamita sima
Thalamita simillima
Thalamita simillina
Thalamita spiceri
Thalamita spinicarpa
Thalamita spinifera
Thalamita spinimana
Thalamita spinimera
Thalamita squamosa
Thalamita starobogatovi
Thalamita stephensoni
Thalamita taprobanica
Thalamita tenuipes
Thalamita wakensis
Thalamita woodmansoni
Thalamita woodmasoni
Thalamita xishaensis
Thalamitoides (4)
Suku
Thalamitoides gracillipes
Thalamitoides quadridens
Thalamitoides spinigera
Thalamitoides tridens
Xaiva (3)
Suku
Xaiva biguttata
Xaiva mcleayi
Xaiva pulchella
Potamidae (98)
Heimo
Acanthopotamon (3)
Suku
Acanthopotamon fungosum
Acanthopotamon martensi
Acanthopotamon panningi
Acartiapotamon (1)
Suku
Acartiapotamon inflatum
Alcomon (2)
Suku
Alcomon lophocarpus
Alcomon superciliosum
Allopotamon (1)
Suku
Allopotamon tambelanense
Amamiku (2)
Suku
Amamiku amamensis
Amamiku occulta
Aparapotamon (11)
Suku
Aparapotamon arcuatum
Aparapotamon emineoforaminum
Aparapotamon gracillimum
Aparapotamon grahami
Aparapotamon huiliense
Aparapotamon inflomanum
Aparapotamon molarum
Aparapotamon muliense
Aparapotamon protinum
Aparapotamon similium
Aparapotamon tholosum
Apotamonautes (5)
Suku
Apotamonautes hainanensis
Apotamonautes hainanensis banshuiensis
Apotamonautes hainanensis bawanglingensis
Apotamonautes hainanensis hainanensis
Apotamonautes hainanensis nanlinensis
Artopotamon (1)
Suku
Artopotamon compressum
Aspermon (1)
Suku
Aspermon feae
Badistemon (1)
Suku
Badistemon turgidulum
Balssipotamon (2)
Suku
Balssipotamon fruehstorferi
Balssipotamon ungulatum
Beccumon (4)
Suku
Beccumon alcockianum
Beccumon jarujini
Beccumon maesariang
Beccumon namlang
Bottapotamon (6)
Suku
Bottapotamon engelhardti
Bottapotamon fukiense
Bottapotamon lingchuanense
Bottapotamon nanan
Bottapotamon yonganense
Bottapotamon youxiense
Candidiopotamon (4)
Suku
Candidiopotamon kumejimense
Candidiopotamon okinawense
Candidiopotamon rathbunae
Candidiopotamon tokashikense
Carpomon (1)
Suku
Carpomon pomulum
Cerberusa (2)
Suku
Cerberusa caeca
Cerberusa tipula
Chinapotamon (6)
Suku
Chinapotamon anglongense
Chinapotamon depressum
Chinapotamon glabrum
Chinapotamon longlinense
Chinapotamon pusillum
Chinapotamon xingrenense
Cryptopotamon (1)
Suku
Cryptopotamon anacoluthon
Daipotamon (1)
Suku
Daipotamon minos
Dalatomon (2)
Suku
Dalatomon laevior
Dalatomon loxophrys
Demanietta (10)
Suku
Demanietta huahin
Demanietta khirikhan
Demanietta lansak
Demanietta manii
Demanietta merguensis
Demanietta nakhonsi
Demanietta renongensis
Demanietta suanphung
Demanietta thagatensis
Demanietta tritrungensis
Doimon (3)
Suku
Doimon doichiangdao
Doimon doisutep
Doimon maehongsonense
Donopotamon (1)
Suku
Donopotamon haii
Dromothelphusa (1)
Suku
Dromothelphusa longipes
Eosamon (11)
Suku
Eosamon boonyaratae
Eosamon brousmichei
Eosamon hafniense
Eosamon lushuiense
Eosamon nominathuis
Eosamon paludosum
Eosamon phuphanense
Eosamon smithianum
Eosamon tengchongense
Eosamon tumidum
Eosamon yotdomense
Erebusa (1)
Suku
Erebusa calobates
Esanpotamon (1)
Suku
Esanpotamon namsom
Flabellamon (1)
Suku
Flabellamon kuehnelti
Geothelphusa (55)
Suku
Geothelphusa albogilva
Geothelphusa amagui
Geothelphusa ancylophallus
Geothelphusa aramotoi
Geothelphusa bicolor
Geothelphusa caesia
Geothelphusa candidiensis
Geothelphusa chiui
Geothelphusa cinerea
Geothelphusa dehaani
Geothelphusa dolichopodes
Geothelphusa eucrinodonta
Geothelphusa eurysoma
Geothelphusa exigua
Geothelphusa ferruginea
Geothelphusa fulva
Geothelphusa gracilipes
Geothelphusa grandiovata
Geothelphusa haituan
Geothelphusa hirsuta
Geothelphusa holthuisi
Geothelphusa iheya
Geothelphusa ilan
Geothelphusa kumejima
Geothelphusa lanyu
Geothelphusa leeae
Geothelphusa leichardti
Geothelphusa levicervix
Geothelphusa lili
Geothelphusa lutao
Geothelphusa makatao
Geothelphusa marginata
Geothelphusa marmorata
Geothelphusa minei
Geothelphusa miyakoensis
Geothelphusa miyazakii
Geothelphusa monticola
Geothelphusa nanao
Geothelphusa nanhsi
Geothelphusa obtusipes
Geothelphusa olea
Geothelphusa pingtung
Geothelphusa sakamotoanus
Geothelphusa shernshan
Geothelphusa shokitai
Geothelphusa siasiat
Geothelphusa takuan
Geothelphusa tali
Geothelphusa taroko
Geothelphusa tawu
Geothelphusa tenuimanus
Geothelphusa tsayae
Geothelphusa wangi
Geothelphusa wutai
Geothelphusa yangmingshan
Hainanpotamon (9)
Suku
Hainanpotamon auriculatum
Hainanpotamon daiae
Hainanpotamon directum
Hainanpotamon fuchengense
Hainanpotamon glabrum
Hainanpotamon helense
Hainanpotamon orientale
Hainanpotamon rubrum
Hainanpotamon vietnamicum
Heterochelamon (3)
Suku
Heterochelamon guangxiense
Heterochelamon purpureomanuale
Heterochelamon yangshuoense
Himalayapotamon (10)
Suku
Himalayapotamon ambivium
Himalayapotamon atkinsonianum
Himalayapotamon babaulti
Himalayapotamon bifarium
Himalayapotamon emphyseteum
Himalayapotamon kausalis
Himalayapotamon koolooense
Himalayapotamon marinelli
Himalayapotamon monticola
Himalayapotamon sunkoshiense
Huananpotamon (15)
Suku
Huananpotamon angulatum
Huananpotamon changzhium
Huananpotamon chongrenense
Huananpotamon guixiense
Huananpotamon lichuanense
Huananpotamon lini
Huananpotamon medium
Huananpotamon nanchengense
Huananpotamon obtusum
Huananpotamon planopodum
Huananpotamon ramipodum
Huananpotamon ruijinense
Huananpotamon sheni
Huananpotamon tangi
Huananpotamon yiyangense
Ibanum (3)
Suku
Ibanum aethes
Ibanum bicristatum
Ibanum pilimanus
Indochinamon (30)
Suku
Indochinamon andersonianum
Indochinamon asperatum
Indochinamon beieri
Indochinamon bhumibol
Indochinamon boshanense
Indochinamon changpoense
Indochinamon chinghungense
Indochinamon cua
Indochinamon daweishanense
Indochinamon edwardsi
Indochinamon flexum
Indochinamon gengmaense
Indochinamon guttum
Indochinamon hirtum
Indochinamon hispidum
Indochinamon jianchuanense
Indochinamon jinpingense
Indochinamon kimboiense
Indochinamon lipkei
Indochinamon manipurense
Indochinamon menglaense
Indochinamon mieni
Indochinamon orleansi
Indochinamon ou
Indochinamon prolatum
Indochinamon tannanti
Indochinamon tritum
Indochinamon villosum
Indochinamon xinpingense
Indochinamon yunlongense
Inlethelphusa (1)
Suku
Inlethelphusa acanthica
Insulamon (1)
Suku
Insulamon unicorn
Iomon (2)
Suku
Iomon luangprabangense
Iomon nan
Isolapotamon (18)
Suku
Isolapotamon anomalum
Isolapotamon bauense
Isolapotamon beeliae
Isolapotamon borneense
Isolapotamon collinsi
Isolapotamon consobrinum
Isolapotamon danielae
Isolapotamon doriae
Isolapotamon griswoldi
Isolapotamon grusophallus
Isolapotamon ingeri
Isolapotamon kinabaluense
Isolapotamon mahakkamense
Isolapotamon mindanaoense
Isolapotamon naiadis
Isolapotamon nimboni
Isolapotamon sinuatifrons
Isolapotamon spatha
Johora (15)
Suku
Johora aipooae
Johora counsilmani
Johora gapensis
Johora grallator
Johora gua
Johora hoiseni
Johora intermedia
Johora johorensis
Johora murphyi
Johora punicea
Johora singaporensis
Johora tahanensis
Johora thaiana
Johora thoi
Johora tiomanensis
Kanpotamon (2)
Suku
Kanpotamon duangkhaei
Kanpotamon simulum
Kempamon (1)
Suku
Kempamon laevior
Kukrimon (1)
Suku
Kukrimon cucphuongensis
Lacunipotamon (1)
Suku
Lacunipotamon albusorbitum
Laevimon (2)
Suku
Laevimon kottelati
Laevimon tankiense
Larnaudia (3)
Suku
Larnaudia beusekomae
Larnaudia chaiyaphumi
Larnaudia larnaudii
Latopotamon (3)
Suku
Latopotamon obtortum
Latopotamon qujingense
Latopotamon xuanweiense
Lobothelphusa (5)
Suku
Lobothelphusa barbouri
Lobothelphusa calva
Lobothelphusa crenulifera
Lobothelphusa floccosa
Lobothelphusa woodmasoni
Lophopotamon (1)
Suku
Lophopotamon yenyuanense
Malayopotamon (11)
Suku
Malayopotamon batak
Malayopotamon brevimarginatum
Malayopotamon gestroi
Malayopotamon granulatum
Malayopotamon granulosum
Malayopotamon javanense
Malayopotamon lipkei
Malayopotamon similis
Malayopotamon sumatrense
Malayopotamon tobaense
Malayopotamon turgeo
Mediapotamon (2)
Suku
Mediapotamon angustipedum
Mediapotamon leishanense
Megacephalomon (1)
Suku
Megacephalomon kittikooni
Mindoron (2)
Suku
Mindoron balssi
Mindoron pala
Minpotamon (1)
Suku
Minpotamon nasicum
Nanhaipotamon (15)
Suku
Nanhaipotamon aculatum
Nanhaipotamon dongyinense
Nanhaipotamon formosanum
Nanhaipotamon globosum
Nanhaipotamon guangdongense
Nanhaipotamon hepingense
Nanhaipotamon hongkongense
Nanhaipotamon huaanense
Nanhaipotamon nanriense
Nanhaipotamon pinghense
Nanhaipotamon pingyuanense
Nanhaipotamon wenzhouense
Nanhaipotamon wupingense
Nanhaipotamon xiapuense
Nanhaipotamon yongchuense
Neilupotamon (4)
Suku
Neilupotamon papilionaceum
Neilupotamon physalisum
Neilupotamon sinense
Neilupotamon xinganense
Nemoron (1)
Suku
Nemoron nomas
Neolarnaudia (2)
Suku
Neolarnaudia botti
Neolarnaudia phymatodes
Neotiwaripotamon (2)
Suku
Neotiwaripotamon jianfengense
Neotiwaripotamon whiteheadi
Ovitamon (4)
Suku
Ovitamon arcanum
Ovitamon artifrons
Ovitamon cumingii
Ovitamon tomaculum
Parapotamon (2)
Suku
Parapotamon hsingyiense
Parapotamon spinescens
Parapotamonoides (1)
Suku
Parapotamonoides endymion
Pararanguna (1)
Suku
Pararanguna semilunata
Paratelphusula (4)
Suku
Paratelphusula burmensis
Paratelphusula dayana
Paratelphusula gibbosa
Paratelphusula peguensis
Parvuspotamon (1)
Suku
Parvuspotamon yuxiense
Phaibulamon (1)
Suku
Phaibulamon stilipes
Pilosamon (3)
Suku
Pilosamon guinotae
Pilosamon laosense
Pilosamon palustre
Planumon (1)
Suku
Planumon cochinchinense
Potamiscus (14)
Suku
Potamiscus annandali
Potamiscus cangyuanensis
Potamiscus decourcyi
Potamiscus elaphrius
Potamiscus loshingensis
Potamiscus montosus
Potamiscus motuoensis
Potamiscus pealianus
Potamiscus rangoonensis
Potamiscus rongjingensis
Potamiscus tumidulus
Potamiscus yiwuensis
Potamiscus yongshengensis
Potamiscus yunnanensis
Potamon (41)
Suku
Potamon (Centropotamon) hueceste
Potamon (Centropotamon) hueceste hueceste
Potamon (Centropotamon) magnum
Potamon (Geotelphusa) loveni
Potamon (Geothelphusa) neumanni
Potamon (Himalayapotamon) atkinsonianum
Potamon (Parathelphusa) tridentatum
Potamon (Perithelphusa) borneense
Potamon (Pontipotamon) ibericum
Potamon (Pontipotamon) ibericum tauricum
Potamon (Potamon) atkinsonianum
Potamon (Potamon) pealianum
Potamon (Potamon) potamios
Potamon (Potamon) potamios hippocratis
Potamon (Potamon) potamios potamios
Potamon (Potamon) potamios rhodium
Potamon (Potamon) potamios setiger
Potamon (Potamonautes) celebensis
Potamon (Potamonautes) johnstoni
Potamon (Ranguna) tenasserimensis
Potamon (Telphusa) fluviatilis
Potamon (Telphusa) fluviatilis fluviatilis
Potamon algeriense
Potamon atkinsonianum
Potamon bileki
Potamon bilobatum
Potamon fluviatile
Potamon gedrosianum
Potamon hispidum
Potamon hueceste
Potamon ibericum
Potamon magnum
Potamon mesopotamicum
Potamon monticola
Potamon persicum
Potamon potamios
Potamon rhodium
Potamon ruttneri
Potamon setigerum
Potamon strouhali
Potamon transkaspicum
Pudaengon (8)
Suku
Pudaengon arnamicai
Pudaengon hinpoon
Pudaengon inornatum
Pudaengon khammouan
Pudaengon mukdahan
Pudaengon sakonnakorn
Pudaengon thatphanom
Pudaengon wanonniwat
Pupamon (7)
Suku
Pupamon lao
Pupamon namuan
Pupamon nayung
Pupamon pealianoides
Pupamon phrae
Pupamon prabang
Pupamon sangwan
Qianpotamon (1)
Suku
Qianpotamon wulingense
Quadramon (3)
Suku
Quadramon aborense
Quadramon mooleyitense
Quadramon obliteratum
Rathbunamon (1)
Suku
Rathbunamon lacunifer
Ryukyum (1)
Suku
Ryukyum yaeyamense
Setosamon (2)
Suku
Setosamon somchaii
Setosamon ubon
Shanphusa (2)
Suku
Shanphusa browneana
Shanphusa curtobates
Sinolapotamon (3)
Suku
Sinolapotamon auriculatum
Sinolapotamon palmatum
Sinolapotamon patellifer
Sinopotamon (87)
Suku
Sinopotamon acutum
Sinopotamon anhuiense
Sinopotamon anyuanense
Sinopotamon baiyanense
Sinopotamon bilobatum
Sinopotamon chalingense
Sinopotamon changanense
Sinopotamon chekiangense
Sinopotamon chengkuense
Sinopotamon chishuiense
Sinopotamon cladopodum
Sinopotamon cochlearidigitum
Sinopotamon convexum
Sinopotamon davidi
Sinopotamon decrescentum
Sinopotamon denticulatum
Sinopotamon depressum
Sinopotamon depressum depressum
Sinopotamon depressum shangchengense
Sinopotamon depressum tongshanense
Sinopotamon ebianense
Sinopotamon emeiense
Sinopotamon exiguum
Sinopotamon fujianense
Sinopotamon fuxingense
Sinopotamon gaocuense
Sinopotamon hanyangense
Sinopotamon honanense
Sinopotamon huitongense
Sinopotamon introdigitum
Sinopotamon jiangkuoense
Sinopotamon jianglenense
Sinopotamon jiangsianense
Sinopotamon jiujiangense
Sinopotamon jixiense
Sinopotamon kenliense
Sinopotamon koatenense
Sinopotamon kwanhsienense
Sinopotamon lansi
Sinopotamon lingxiangense
Sinopotamon linhuaense
Sinopotamon liuyangense
Sinopotamon longlinense
Sinopotamon loudiense
Sinopotamon mayangense
Sinopotamon mindongense
Sinopotamon nanlingense
Sinopotamon nanum
Sinopotamon ningangense
Sinopotamon obliquum
Sinopotamon parvum
Sinopotamon pingshanense
Sinopotamon planum
Sinopotamon quadratapodum
Sinopotamon rongshuiense
Sinopotamon shaoyangense
Sinopotamon shensiense
Sinopotamon siguqiaoense
Sinopotamon styxum
Sinopotamon taoyuanense
Sinopotamon teritisum
Sinopotamon tinghsiangense
Sinopotamon turgidum
Sinopotamon unaequum
Sinopotamon wanzaiense
Sinopotamon weiyuanense
Sinopotamon wushanense
Sinopotamon wuyiensis
Sinopotamon xiangtangense
Sinopotamon xiangxiense
Sinopotamon xingningense
Sinopotamon xingshanense
Sinopotamon xiuningense
Sinopotamon xuishuiense
Sinopotamon yaanense
Sinopotamon yangtsekiense
Sinopotamon yangtsekiense shanxianense
Sinopotamon yangtsekiense tongbaiense
Sinopotamon yangtsekiense yangtsekiense
Sinopotamon yichangense
Sinopotamon yixianense
Sinopotamon yonganense
Sinopotamon yueyangense
Sinopotamon yushanense
Sinopotamon zhangzhouense
Sinopotamon zixiense
Sinopotamon zunyiense
Socotra (1)
Suku
Socotra pseudocardisoma
Socotrapotamon (2)
Suku
Socotrapotamon nojidense
Socotrapotamon socotrense
Stelomon (5)
Suku
Stelomon erawanense
Stelomon kanchanaburiense
Stelomon pruinosum
Stelomon tharnlod
Stelomon turgidulimanum
Stoliczia (15)
Suku
Stoliczia bella
Stoliczia changmanae
Stoliczia chaseni
Stoliczia cognata
Stoliczia ekavibhathai
Stoliczia goal
Stoliczia karenae
Stoliczia kedahensis
Stoliczia leoi
Stoliczia pahangensis
Stoliczia panhai
Stoliczia perlensis
Stoliczia rafflesi
Stoliczia stoliczkana
Stoliczia tweediei
Takpotamon (2)
Suku
Takpotamon galyaniae
Takpotamon maesotense
Tenuilapotamon (9)
Suku
Tenuilapotamon inflexum
Tenuilapotamon joshuiense
Tenuilapotamon latilum
Tenuilapotamon latilum anshunense
Tenuilapotamon latilum bijiense
Tenuilapotamon latilum huishuiense
Tenuilapotamon latilum kaiyangense
Tenuilapotamon latilum latilum
Tenuilapotamon latilum shuichengense
Tenuipotamon (7)
Suku
Tenuipotamon baishuiense
Tenuipotamon huaningense
Tenuipotamon panxiense
Tenuipotamon purpura
Tenuipotamon tonghaiense
Tenuipotamon xinpingense
Tenuipotamon yuxiense
Teretamon (1)
Suku
Teretamon adiatretum
Terrapotamon (3)
Suku
Terrapotamon abbotti
Terrapotamon palian
Terrapotamon phaibuli
Thaiphusa (3)
Suku
Thaiphusa chantaburiensis
Thaiphusa sirikit
Thaiphusa tenasserimensis
Thaipotamon (7)
Suku
Thaipotamon chulabhorn
Thaipotamon dansai
Thaipotamon holthuisi
Thaipotamon lomkao
Thaipotamon siamense
Thaipotamon smitinandi
Thaipotamon varoonphornae
Tiwaripotamon (6)
Suku
Tiwaripotamon annamense
Tiwaripotamon araneum
Tiwaripotamon austenianum
Tiwaripotamon edostilus
Tiwaripotamon pingguoense
Tiwaripotamon xiurenense
Tomaculamon (2)
Suku
Tomaculamon pygmaeus
Tomaculamon stenixys
Trichopotamon (3)
Suku
Trichopotamon daliense
Trichopotamon sikkimense
Trichopotamon xiangyunense
Vadosapotamon (1)
Suku
Vadosapotamon sheni
Vietopotamon (2)
Suku
Vietopotamon aluoiense
Vietopotamon phuluangense
Villopotamon (3)
Suku
Villopotamon klossianum
Villopotamon sphaeridium
Villopotamon thaii
Yarepotamon (4)
Suku
Yarepotamon aflagellum
Yarepotamon breviflagellum
Yarepotamon gracillipa
Yarepotamon guangdongense
Potamonautidae (18)
Heimo
Afrithelphusa (4)
Suku
Afrithelphusa afzelli
Afrithelphusa gerhildae
Afrithelphusa leonensis
Afrithelphusa monodosa
Boreathelphusa (1)
Suku
Boreathelphusa uglowi
Deckenia (2)
Suku
Deckenia imitatrix
Deckenia mitis
Erimetopus (2)
Suku
Erimetopus brazzae
Erimetopus vandenbrandeni
Foza (3)
Suku
Foza ambohitra
Foza goudoti
Foza raimundi
Globonautes (1)
Suku
Globonautes macropus
Hydrothelphusa (4)
Suku
Hydrothelphusa agilis
Hydrothelphusa bombetokensis
Hydrothelphusa madagascariensis
Hydrothelphusa vencesi
Liberonautes (8)
Suku
Liberonautes chaperi
Liberonautes grandbassa
Liberonautes latidactylus
Liberonautes lugbe
Liberonautes nanoides
Liberonautes nimba
Liberonautes paludicolis
Liberonautes rubigimanus
Louisea (2)
Suku
Louisea balssi
Louisea edeaensis
Madagapotamon (1)
Suku
Madagapotamon humberti
Malagasya (2)
Suku
Malagasya antongilensis
Malagasya goodmani
Marojejy (1)
Suku
Marojejy longimerus
Platythelphusa (9)
Suku
Platythelphusa armata
Platythelphusa conculcata
Platythelphusa denticulata
Platythelphusa echinata
Platythelphusa immaculata
Platythelphusa maculata
Platythelphusa polita
Platythelphusa praelongata
Platythelphusa tuberculata
Potamonautes (82)
Suku
Potamonautes acristatus
Potamonautes adeleae
Potamonautes adentatus
Potamonautes alluaudi
Potamonautes aloysiisabaudiae
Potamonautes amalerensis
Potamonautes anchietae
Potamonautes antheus
Potamonautes ballayi
Potamonautes bayonianus
Potamonautes berardi
Potamonautes biballensis
Potamonautes bipartitus
Potamonautes brincki
Potamonautes calcaratus
Potamonautes clarus
Potamonautes congoensis
Potamonautes dentatus
Potamonautes depressus
Potamonautes didieri
Potamonautes dubius
Potamonautes dybowskii
Potamonautes ecorssei
Potamonautes elgonensis
Potamonautes emini
Potamonautes gerdalensis
Potamonautes gonocristatus
Potamonautes granularis
Potamonautes holthuisi
Potamonautes idjwiensis
Potamonautes ignestii
Potamonautes infravallatus
Potamonautes jeanneli
Potamonautes johnstoni
Potamonautes kensleyi
Potamonautes langi
Potamonautes lirrangensis
Potamonautes lividus
Potamonautes loashiensis
Potamonautes loveni
Potamonautes loveridgei
Potamonautes lueboensis
Potamonautes machadoi
Potamonautes macrobrachii
Potamonautes margaritarius
Potamonautes minor
Potamonautes montivagus
Potamonautes mutandensis
Potamonautes neumanni
Potamonautes niloticus
Potamonautes obesus
Potamonautes odhneri
Potamonautes paecilei
Potamonautes parvicorpus
Potamonautes parvispina
Potamonautes perlatus
Potamonautes perparvus
Potamonautes pilosus
Potamonautes platycentron
Potamonautes platynotus
Potamonautes principe
Potamonautes punctatus
Potamonautes raybouldi
Potamonautes regnieri
Potamonautes reidi
Potamonautes rodolphianus
Potamonautes rothschildi
Potamonautes rukwanzi
Potamonautes schubotzi
Potamonautes semilunaris
Potamonautes senegalensis
Potamonautes sidneyi
Potamonautes stanleyensis
Potamonautes subukia
Potamonautes suprasulcatus
Potamonautes triangulus
Potamonautes unispinus
Potamonautes unisulcatus
Potamonautes walderi
Potamonautes warreni
Potamonautes williamsi
Potamonautes xiphoidus
Potamonemus (3)
Suku
Potamonemus asylos
Potamonemus mambilorum
Potamonemus sachsi
Seychellum (1)
Suku
Seychellum alluaudi
Skelosophusa (3)
Suku
Skelosophusa eumeces
Skelosophusa gollhardi
Skelosophusa prolixa
Sudanonautes (12)
Suku
Sudanonautes africanus
Sudanonautes aubryi
Sudanonautes chaperi
Sudanonautes chavanesii
Sudanonautes faradjensis
Sudanonautes floweri
Sudanonautes granulatus
Sudanonautes kagoroensis
Sudanonautes monodi
Sudanonautes nigeria
Sudanonautes orthostylis
Sudanonautes sangha
Poupiniidae (1)
Heimo
Poupinia (1)
Suku
Poupinia hirsuta
Progeryonidae (3)
Heimo
Paragalene (2)
Suku
Paragalene danieleae
Paragalene longicrura
Progeryon (5)
Suku
Progeryon guinotae
Progeryon mararae
Progeryon mus
Progeryon paucidens
Progeryon vaubani
Rhadinoplax (1)
Suku
Rhadinoplax microphthalmus
Pseudorhombilidae (8)
Heimo
Bathyrhombila (1)
Suku
Bathyrhombila furcata
Chacellus (2)
Suku
Chacellus filiformis
Chacellus pacificus
Euphrosynoplax (2)
Suku
Euphrosynoplax campechiensis
Euphrosynoplax clausa
Nanoplax (1)
Suku
Nanoplax xanthiformis
Oediplax (1)
Suku
Oediplax granulata
Perunorhombila (1)
Suku
Perunorhombila nitida
Pseudorhombila (6)
Suku
Pseudorhombila guinotae
Pseudorhombila octodentata
Pseudorhombila ometlanti
Pseudorhombila quadridentata
Pseudorhombila sulcatifrons
Pseudorhombila xanthiformis
Trapezioplax (1)
Suku
Trapezioplax tridentata
Pseudothelphusidae (41)
Heimo
Achlidon (1)
Suku
Achlidon agrestis
Allacanthos (2)
Suku
Allacanthos pittieri
Allacanthos yawi
Brasiliothelphusa (1)
Suku
Brasiliothelphusa tapajoensis
Camptophallus (1)
Suku
Camptophallus botti
Chaceus (9)
Suku
Chaceus caecus
Chaceus cesarensis
Chaceus curumanensis
Chaceus davidi
Chaceus ibiricensis
Chaceus motiloni
Chaceus nasutus
Chaceus pearsei
Chaceus turikensis
Disparithelphusa (1)
Suku
Disparithelphusa pecki
Ehecatusa (2)
Suku
Ehecatusa chiapensis
Ehecatusa mixtepensis
Eidocamptophallus (1)
Suku
Eidocamptophallus chacei
Elsalvadoria (2)
Suku
Elsalvadoria tomhaasi
Elsalvadoria zurstrasseni
Epilobocera (12)
Suku
Epilobocera armata
Epilobocera capolongoi
Epilobocera cubensis
Epilobocera cubensis cubensis
Epilobocera diazbeltrani
Epilobocera gilmanii
Epilobocera haytensis
Epilobocera najasensis
Epilobocera placensis
Epilobocera sinuatifrons
Epilobocera synoecia
Epilobocera wetherbeei
Eudaniela (2)
Suku
Eudaniela casanarensis
Eudaniela pestai
Fredius (14)
Suku
Fredius adpressus
Fredius adpressus adpressus
Fredius adpressus piaroensis
Fredius beccarii
Fredius chaffanjoni
Fredius convexa
Fredius denticulatus
Fredius estevisi
Fredius fittkaui
Fredius granulatus
Fredius platyacanthus
Fredius reflexifrons
Fredius stenolobus
Fredius ykaa
Guinotia (1)
Suku
Guinotia dentata
Hypolobocera (57)
Suku
Hypolobocera (Hypolobocera) aequatorialis
Hypolobocera (Hypolobocera) aequatorialis delsolari
Hypolobocera (Hypolobocera) henrici
Hypolobocera (Hypolobocera) henrici delsolari
Hypolobocera (Hypolobocera) henrici henrici
Hypolobocera (Lindacatalina) latipenis
Hypolobocera (Lindacatalina) plana
Hypolobocera aequatorialis
Hypolobocera alata
Hypolobocera andagoensis
Hypolobocera barbacensis
Hypolobocera beieri
Hypolobocera bouvieri
Hypolobocera bouvieri angulata
Hypolobocera bouvieri bouvieri
Hypolobocera bouvieri monticola
Hypolobocera bouvieri stenolobata
Hypolobocera buenaventurensis
Hypolobocera cajambrensis
Hypolobocera canaensis
Hypolobocera caputii
Hypolobocera chilensis
Hypolobocera chocoensis
Hypolobocera conradi
Hypolobocera dantae
Hypolobocera delsolari
Hypolobocera dentata
Hypolobocera emberara
Hypolobocera esmeraldensis
Hypolobocera exuca
Hypolobocera gibberimana
Hypolobocera gorgonensis
Hypolobocera gracilignatha
Hypolobocera guayaquilensis
Hypolobocera kamsara
Hypolobocera konstanzae
Hypolobocera lamercedes
Hypolobocera lamercedes lamercedes
Hypolobocera lamercedes maytai
Hypolobocera lloroensis
Hypolobocera malaguena
Hypolobocera martelathani
Hypolobocera meineli
Hypolobocera mindonensis
Hypolobocera muisnensis
Hypolobocera murindensis
Hypolobocera mutisi
Hypolobocera noanamensis
Hypolobocera olgaluciae
Hypolobocera orcesi
Hypolobocera peruviana
Hypolobocera rathbunae
Hypolobocera rotundilobata
Hypolobocera smalleyi
Hypolobocera steindachneri
Hypolobocera ucayalensis
Hypolobocera velezi
Kingsleya (8)
Suku
Kingsleya besti
Kingsleya fossor
Kingsleya gustavoi
Kingsleya hewashimi
Kingsleya junki
Kingsleya latifrons
Kingsleya siolii
Kingsleya ytupora
Kunziana (1)
Suku
Kunziana irengis
Lindacatalina (7)
Suku
Lindacatalina brevipenis
Lindacatalina hauserae
Lindacatalina latipenis
Lindacatalina orientalis
Lindacatalina puyensis
Lindacatalina sinuensis
Lindacatalina sumacensis
Lobithelphusa (1)
Suku
Lobithelphusa mexicana
Martiana (1)
Suku
Martiana clausa
Microthelphusa (14)
Suku
Microthelphusa barinensis
Microthelphusa bolivari
Microthelphusa forcarti
Microthelphusa ginesi
Microthelphusa lipkei
Microthelphusa meansi
Microthelphusa odaelkae
Microthelphusa racenisi
Microthelphusa rodriguezi
Microthelphusa somanni
Microthelphusa sucreensis
Microthelphusa turumikiri
Microthelphusa viloriai
Microthelphusa wymanni
Moritschus (5)
Suku
Moritschus altaquerensis
Moritschus caucasensis
Moritschus ecuadorensis
Moritschus henrici
Moritschus narinnensis
Neoepilobocera (1)
Suku
Neoepilobocera gertraudae
Neopseudothelphusa (2)
Suku
Neopseudothelphusa fossor
Neopseudothelphusa simoni
Neostrengeria (24)
Suku
Neostrengeria alexae
Neostrengeria appressa
Neostrengeria aspera
Neostrengeria bataensis
Neostrengeria binderi
Neostrengeria botti
Neostrengeria boyacensis
Neostrengeria celioi
Neostrengeria charalensis
Neostrengeria gilberti
Neostrengeria guenteri
Neostrengeria lasallei
Neostrengeria lemaitrei
Neostrengeria libradensis
Neostrengeria lindigiana
Neostrengeria lobulata
Neostrengeria macarenae
Neostrengeria macropa
Neostrengeria monterrodendoensis
Neostrengeria niceforoi
Neostrengeria perijaensis
Neostrengeria sketi
Neostrengeria tencalanensis
Neostrengeria tonensis
Odontothelphusa (7)
Suku
Odontothelphusa apicpac
Odontothelphusa lacandona
Odontothelphusa lacanjaensis
Odontothelphusa maxillipes
Odontothelphusa monodontis
Odontothelphusa palenquensis
Odontothelphusa toninae
Oedothelphusa (1)
Suku
Oedothelphusa orientalis
Orthothelphusa (3)
Suku
Orthothelphusa holthuisi
Orthothelphusa roberti
Orthothelphusa venezuelensis
Phallangothelphusa (3)
Suku
Phallangothelphusa dispar
Phallangothelphusa juansei
Phallangothelphusa magdalenensis
Phrygiopilus (7)
Suku
Phrygiopilus acanthophallus
Phrygiopilus chuacusensis
Phrygiopilus ibarrai
Phrygiopilus longipes
Phrygiopilus montebelloensis
Phrygiopilus strengerae
Phrygiopilus yoshibensis
Potamocarcinus (25)
Suku
Potamocarcinus (Hypolobocera) macropus
Potamocarcinus (Kingsleya) latifrons
Potamocarcinus (Megathelphusa) magnus
Potamocarcinus (Megathelphusa) nicaraguensis
Potamocarcinus (Megathelphusa) richmondi
Potamocarcinus (Raddaus) parazilchi
Potamocarcinus armatus
Potamocarcinus aspoeckorum
Potamocarcinus chajulensis
Potamocarcinus colombiensis
Potamocarcinus falcatus
Potamocarcinus hartmanni
Potamocarcinus leptomelus
Potamocarcinus lobulatus
Potamocarcinus magnus
Potamocarcinus nicaraguensis
Potamocarcinus pinzoni
Potamocarcinus poglayeneuwalli
Potamocarcinus richmondi
Potamocarcinus roatensis
Potamocarcinus vulcanensis
Potamocarcinus zilchi
Potamocarcinus zilchi garmani
Potamocarcinus zilchi ivis
Potamocarcinus zilchi zilchi
Prionothelphusa (1)
Suku
Prionothelphusa eliasi
Pseudothelphusa (26)
Suku
Pseudothelphusa (Pseudothelphusa) lamellifrons
Pseudothelphusa americana
Pseudothelphusa ayutlaensis
Pseudothelphusa belliana
Pseudothelphusa conradi
Pseudothelphusa dilatata
Pseudothelphusa dilatata dilatata
Pseudothelphusa dilatata morelosis
Pseudothelphusa dilatata sulcifrons
Pseudothelphusa doenitzi
Pseudothelphusa galloi
Pseudothelphusa granatensis
Pseudothelphusa hoffmannae
Pseudothelphusa jouyi
Pseudothelphusa leiophrys
Pseudothelphusa lophophallus
Pseudothelphusa mexicana
Pseudothelphusa montana
Pseudothelphusa nayaritae
Pseudothelphusa parabelliana
Pseudothelphusa peyotensis
Pseudothelphusa punctarenas
Pseudothelphusa rechingeri
Pseudothelphusa seiferti
Pseudothelphusa sonorae
Pseudothelphusa terrestris
Ptychophallus (17)
Suku
Ptychophallus barbillaensis
Ptychophallus coastaricensis
Ptychophallus cocleensis
Ptychophallus colombianus
Ptychophallus exilipes
Ptychophallus goldmanni
Ptychophallus kuna
Ptychophallus lavallensis
Ptychophallus micracanthus
Ptychophallus montanus
Ptychophallus osaensis
Ptychophallus paraxantusi
Ptychophallus tristani
Ptychophallus tumimanus
Ptychophallus tumimanus ingae
Ptychophallus uncinatus
Ptychophallus xantusi
Raddaus (4)
Suku
Raddaus bocourti
Raddaus mertensi
Raddaus orestrius
Raddaus tuberculatus
Rodriguezus (4)
Suku
Rodriguezus garmani
Rodriguezus iturbei
Rodriguezus ranchograndensis
Rodriguezus trujillensis
Smalleyus (1)
Suku
Smalleyus tricristatus
Spirothelphusa (1)
Suku
Spirothelphusa verticalis
Strengeriana (16)
Suku
Strengeriana antioquensis
Strengeriana bolivarensis
Strengeriana cajaensis
Strengeriana casallasi
Strengeriana chaparralensis
Strengeriana flagellata
Strengeriana florenciae
Strengeriana foresti
Strengeriana fuhrmanni
Strengeriana huilensis
Strengeriana maniformis
Strengeriana restrepoi
Strengeriana risaraldensis
Strengeriana taironae
Strengeriana tolimensis
Strengeriana villaensis
Tehuana (9)
Suku
Tehuana chontalpaensis
Tehuana complanata
Tehuana diabolis
Tehuana guerreroensis
Tehuana jacatepecensis
Tehuana lamellifrons
Tehuana lamothei
Tehuana poglayenora
Tehuana veracruzana
Typhlopseudothelphusa (5)
Suku
Typhlopseudothelphusa acanthochela
Typhlopseudothelphusa hyba
Typhlopseudothelphusa juberthiei
Typhlopseudothelphusa mitchelli
Typhlopseudothelphusa mocinoi
Villalobosius (1)
Suku
Villalobosius lopezformenti
Pseudoziidae (3)
Heimo
Euryozius (6)
Suku
Euryozius bouvieri
Euryozius camachoi
Euryozius canorus
Euryozius danielae
Euryozius pagalu
Euryozius sanguineus
Flindersoplax (1)
Suku
Flindersoplax vincentiana
Pseudozius (3)
Suku
Pseudozius caystrus
Pseudozius inornatus
Pseudozius pacificus
Raninidae (13)
Heimo
Cosmonotus (3)
Suku
Cosmonotus genkaiae
Cosmonotus grayii
Cosmonotus mclaughlinae
Cyrtorhina (2)
Suku
Cyrtorhina balabacensis
Cyrtorhina granulosa
Erroranilia (1)
Suku
Erroranilia taipeiensis
Lyreidus (3)
Suku
Lyreidus brevifrons
Lyreidus stenops
Lyreidus tridentatus
Lysirude (3)
Suku
Lysirude channeri
Lysirude griffini
Lysirude nitidus
Notopoides (1)
Suku
Notopoides latus
Notopus (1)
Suku
Notopus dorsipes
Notosceles (5)
Suku
Notosceles chimmonis
Notosceles ecuadorensis
Notosceles pepeke
Notosceles serratifrons
Notosceles viaderi
Ranilia (6)
Suku
Ranilia angustata
Ranilia constricta
Ranilia fornicata
Ranilia guinotae
Ranilia muricata
Ranilia ovalis
Ranina (1)
Suku
Ranina ranina
Raninoides (11)
Suku
Raninoides barnardi
Raninoides benedicti
Raninoides bouvieri
Raninoides crosnieri
Raninoides hendersoni
Raninoides intermedius
Raninoides laevis
Raninoides lamarcki
Raninoides longifrons
Raninoides louisianensis
Raninoides personatus
Symethis (3)
Suku
Symethis corallica
Symethis garthi
Symethis variolosa
Umalia (7)
Suku
Umalia chinensis
Umalia horikoshii
Umalia misakiensis
Umalia orientalis
Umalia ovalis
Umalia tenuiocellus
Umalia trirufomaculata
Retroplumidae (2)
Heimo
Bathypluma (3)
Suku
Bathypluma chuni
Bathypluma forficula
Bathypluma spinifer
Retropluma (7)
Suku
Retropluma denticulata
Retropluma notopus
Retropluma planiforma
Retropluma plumosa
Retropluma quadrata
Retropluma serenei
Retropluma solomonensis
Scalopidiidae (1)
Heimo
Scalopidia (2)
Suku
Scalopidia leuchochirus
Scalopidia spinosipes
Sesarmidae (30)
Heimo
Aratus (1)
Suku
Aratus pisonii
Armases (13)
Suku
Armases americanum
Armases angustipes
Armases angustum
Armases benedicti
Armases cinereum
Armases elegans
Armases gorei
Armases magdalenense
Armases miersii
Armases occidentale
Armases ricordi
Armases roberti
Armases rubripes
Bresedium (3)
Suku
Bresedium brevipes
Bresedium philippinense
Bresedium sedilense
Chiromantes (4)
Suku
Chiromantes eulimene
Chiromantes haematocheir
Chiromantes ortmanni
Chiromantes ryukyuanum
Clistocoeloma (8)
Suku
Clistocoeloma amamaparense
Clistocoeloma balansae
Clistocoeloma lanatum
Clistocoeloma merguiense
Clistocoeloma sinense
Clistocoeloma suvaense
Clistocoeloma tectum
Clistocoeloma villosum
Eneosesarma (1)
Suku
Eneosesarma azizi
Geosesarma (49)
Suku
Geosesarma aedituens
Geosesarma albomita
Geosesarma amphinome
Geosesarma angustifrons
Geosesarma araneum
Geosesarma aurantium
Geosesarma bau
Geosesarma bicolor
Geosesarma cataracta
Geosesarma celebense
Geosesarma clavicrure
Geosesarma confertum
Geosesarma danumense
Geosesarma foxi
Geosesarma gordonae
Geosesarma gracillimum
Geosesarma hednon
Geosesarma ianthina
Geosesarma insulare
Geosesarma johnsoni
Geosesarma katibas
Geosesarma krathing
Geosesarma lawrencei
Geosesarma leprosum
Geosesarma maculatum
Geosesarma malayanum
Geosesarma nannophyes
Geosesarma nemesis
Geosesarma noduliferum
Geosesarma notophorum
Geosesarma ocypodum
Geosesarma penangense
Geosesarma peraccae
Geosesarma protos
Geosesarma rathbunae
Geosesarma rouxi
Geosesarma sabanum
Geosesarma sarawakense
Geosesarma scandens
Geosesarma serenei
Geosesarma solomonense
Geosesarma starmuhlneri
Geosesarma sumatraense
Geosesarma sylvicola
Geosesarma ternatense
Geosesarma teschi
Geosesarma thelxinoe
Geosesarma tiomanicum
Geosesarma vicentense
Haberma (2)
Suku
Haberma kamora
Haberma nanum
Karstarma (15)
Suku
Karstarma ardea
Karstarma balicum
Karstarma boholano
Karstarma cerberus
Karstarma emdi
Karstarma guamense
Karstarma jacksoni
Karstarma jacobsoni
Karstarma loyalty
Karstarma microphthalmus
Karstarma novabritannia
Karstarma philippinarum
Karstarma sulu
Karstarma ultrapes
Karstarma waigeo
Labuanium (9)
Suku
Labuanium cruciatum
Labuanium demani
Labuanium finni
Labuanium gracilipes
Labuanium politum
Labuanium rotundatum
Labuanium scandens
Labuanium schuetteii
Labuanium sinuatifrontatum
Lithoselatium (3)
Suku
Lithoselatium kusu
Lithoselatium pulchrum
Lithoselatium tantichodoki
Metagrapsus (1)
Suku
Metagrapsus curvatus
Metasesarma (2)
Suku
Metasesarma aubryi
Metasesarma obesum
Metopaulias (1)
Suku
Metopaulias depressus
Muradium (1)
Suku
Muradium tetragonum
Namlacium (1)
Suku
Namlacium crepidatum
Nanosesarma (10)
Suku
Nanosesarma andersonii
Nanosesarma batavicum
Nanosesarma edamense
Nanosesarma jousseaumei
Nanosesarma minutum
Nanosesarma nunongi
Nanosesarma pontianacense
Nanosesarma sarii
Nanosesarma tweediei
Nanosesarma vestitum
Neosarmatium (16)
Suku
Neosarmatium bidentatum
Neosarmatium daviei
Neosarmatium fourmanoiri
Neosarmatium indicum
Neosarmatium inerme
Neosarmatium integrum
Neosarmatium laeve
Neosarmatium malabaricum
Neosarmatium meinerti
Neosarmatium papuense
Neosarmatium punctatum
Neosarmatium rotundifrons
Neosarmatium smithi
Neosarmatium spinicarpus
Neosarmatium tangi
Neosarmatium trispinosum
Neosesarma (2)
Suku
Neosesarma gemmiferum
Neosesarma rectipectinatum
Parasesarma (36)
Suku
Parasesarma affine
Parasesarma africanum
Parasesarma anambas
Parasesarma asperum
Parasesarma batavianum
Parasesarma calypso
Parasesarma carolinense
Parasesarma catenatum
Parasesarma charis
Parasesarma dumacense
Parasesarma ellenae
Parasesarma erythodactyla
Parasesarma exquisitum
Parasesarma hartogi
Parasesarma jamelense
Parasesarma kuekenthali
Parasesarma lanchesteri
Parasesarma lenzii
Parasesarma lepidum
Parasesarma leptosoma
Parasesarma liho
Parasesarma luomi
Parasesarma melissa
Parasesarma moluccense
Parasesarma obliquifrons
Parasesarma palauense
Parasesarma pangauranense
Parasesarma paucitorum
Parasesarma persicum
Parasesarma pictum
Parasesarma plicatum
Parasesarma prashadi
Parasesarma raouli
Parasesarma rutilimanum
Parasesarma tripectinis
Parasesarma ungulatum
Perisesarma (21)
Suku
Perisesarma bengalense
Perisesarma bidens
Perisesarma brevicristatum
Perisesarma cricotum
Perisesarma darwinense
Perisesarma dussumieri
Perisesarma eumolpe
Perisesarma fasciatum
Perisesarma foresti
Perisesarma guttatum
Perisesarma haswelli
Perisesarma holthuisi
Perisesarma indiarum
Perisesarma kamermani
Perisesarma lividum
Perisesarma longicristatum
Perisesarma maipoense
Perisesarma messa
Perisesarma onychophorum
Perisesarma samawati
Perisesarma semperi
Pseudosesarma (7)
Suku
Pseudosesarma bocourti
Pseudosesarma edwardsii
Pseudosesarma granosimanum
Pseudosesarma laevimanum
Pseudosesarma modestum
Pseudosesarma moeschii
Pseudosesarma patshuni
Sarmatium (5)
Suku
Sarmatium crassum
Sarmatium germaini
Sarmatium hegerli
Sarmatium striaticarpus
Sarmatium unidentatum
Scandarma (2)
Suku
Scandarma lintou
Scandarma splendidum
Selatium (2)
Suku
Selatium brockii
Selatium elongatum
Sesarma (37)
Suku
Sesarma (Chiromantes) alberti
Sesarma (Chiromantes) angolense
Sesarma (Chiromantes) buettikoferi
Sesarma (Chiromantes) elegans
Sesarma (Episesarma) rotundata
Sesarma (Holometopus) ortmanni
Sesarma (Perisesarma) alberti
Sesarma (Perisesarma) huzardi
Sesarma (Perisesarma) kamermani
Sesarma aequatoriale
Sesarma ayatum
Sesarma bidentatum
Sesarma boulengeri
Sesarma buettikoferi
Sesarma cookei
Sesarma crassimanum
Sesarma crassipes
Sesarma curacaoense
Sesarma dehaani
Sesarma dolphinum
Sesarma fossarum
Sesarma jarvisi
Sesarma johorense
Sesarma meridies
Sesarma neglectum
Sesarma obtusifrons
Sesarma ortmanni
Sesarma rectum
Sesarma reticulatum
Sesarma rhizophorae
Sesarma rubinofforum
Sesarma sinensis
Sesarma sulcatum
Sesarma trapezoideum
Sesarma verleyi
Sesarma weberi
Sesarma windsor
Sesarmoides (4)
Suku
Sesarmoides borneensis
Sesarmoides guamensis
Sesarmoides kraussi
Sesarmoides longipes
Sesarmops (4)
Suku
Sesarmops atrorubens
Sesarmops impressus
Sesarmops intermedius
Sesarmops mindanaoensis
Stelgistra (1)
Suku
Stelgistra stormi
Tiomanium (1)
Suku
Tiomanium indicum
Sotoplacidae (1)
Heimo
Sotoplax (1)
Suku
Sotoplax robertsi
Tanaochelidae (1)
Heimo
Tanaocheles (2)
Suku
Tanaocheles bidentata
Tanaocheles stenochilus
Tetraliidae (3)
Heimo
Tetralia (15)
Suku
Tetralia aurantistellata
Tetralia brengelae
Tetralia brunalineata
Tetralia cavimana
Tetralia cinctipes
Tetralia glaberrima
Tetralia glaberrima laevissima
Tetralia glaberrima nigrifrons
Tetralia heterodactyla
Tetralia heterodactyla fusca
Tetralia heterodactyla lissodactyla
Tetralia muta
Tetralia nigrolineata
Tetralia ocucaerulea
Tetralia rubridactyla
Tetraloides (2)
Suku
Tetraloides heterodactylus
Tetraloides nigrifrons
Uvonhachtia (1)
Suku
Uvonhachtia botulata
Thiidae (2)
Heimo
Nautilocorystes (2)
Suku
Nautilocorystes investigatoris
Nautilocorystes ocellatus
Thia (1)
Suku
Thia scutellata
Trapeziidae (7)
Heimo
Calocarcinus (4)
Suku
Calocarcinus africanus
Calocarcinus crosnieri
Calocarcinus habei
Calocarcinus lewinsohni
Hexagonalia (3)
Suku
Hexagonalia brucei
Hexagonalia laboutei
Hexagonalia unidentata
Hexagonaloides (1)
Suku
Hexagonaloides bathyalis
Philippicarcinus (2)
Suku
Philippicarcinus oviformis
Philippicarcinus tuberomerus
Quadrella (6)
Suku
Quadrella boopsis
Quadrella coronata
Quadrella maculosa
Quadrella nitida
Quadrella reticulata
Quadrella serenei
Sphenomerides (1)
Suku
Sphenomerides trapezoides
Trapezia (28)
Suku
Trapezia areolata
Trapezia bella
Trapezia bidentata
Trapezia cheni
Trapezia corallina
Trapezia cymodoce
Trapezia cymodoce cymodoce
Trapezia cymodoce intermedia
Trapezia danai
Trapezia dentata
Trapezia digitalis
Trapezia flavopunctata
Trapezia formosa
Trapezia garthi
Trapezia glaberrima
Trapezia globosa
Trapezia guttata
Trapezia intermedia
Trapezia lutea
Trapezia maculata
Trapezia plana
Trapezia punctimanus
Trapezia richtersi
Trapezia rufopunctata
Trapezia septata
Trapezia serenei
Trapezia speciosa
Trapezia tigrina
Trichodactylidae (15)
Heimo
Avotrichodactylus (2)
Suku
Avotrichodactylus constrictus
Avotrichodactylus oaxensis
Bottiella (3)
Suku
Bottiella cucutensis
Bottiella medemi
Bottiella niceforei
Dilocarcinus (6)
Suku
Dilocarcinus argentinianus
Dilocarcinus dentatus
Dilocarcinus pagei
Dilocarcinus panoplus
Dilocarcinus septemdentatus
Dilocarcinus truncatus
Forsteriana (1)
Suku
Forsteriana venezuelensis
Fredilocarcinus (3)
Suku
Fredilocarcinus apyratii
Fredilocarcinus musmuschiae
Fredilocarcinus raddai
Goyazana (2)
Suku
Goyazana castelnaui
Goyazana rotundicauda
Melocarcinus (1)
Suku
Melocarcinus meekei
Moreirocarcinus (3)
Suku
Moreirocarcinus chacei
Moreirocarcinus emarginata
Moreirocarcinus laevifrons
Poppiana (3)
Suku
Poppiana argentiniana
Poppiana bulbifer
Poppiana dentata
Rodriguezia (2)
Suku
Rodriguezia mensabak
Rodriguezia villalobosi
Rotundovaldivia (2)
Suku
Rotundovaldivia hartii
Rotundovaldivia latidens
Sylviocarcinus (5)
Suku
Sylviocarcinus australis
Sylviocarcinus devillei
Sylviocarcinus maldonadoensis
Sylviocarcinus pictus
Sylviocarcinus piriformis
Trichodactylus (15)
Suku
Trichodactylus (Mikrotrichodactylus) borellianus
Trichodactylus (Trichodactylus) tifucanus
Trichodactylus borellianus
Trichodactylus crassus
Trichodactylus cunninghami
Trichodactylus dentatus
Trichodactylus ehrhardti
Trichodactylus faxoni
Trichodactylus fluviatilis
Trichodactylus kensleyi
Trichodactylus panoplus
Trichodactylus parvus
Trichodactylus petroplitanus
Trichodactylus petropolitanus
Trichodactylus quinquedentatus
Valdivia (5)
Suku
Valdivia (Valdivia) serrata
Valdivia camerani
Valdivia cururuensis
Valdivia novemdentata
Valdivia serrata
Zilchiopsis (4)
Suku
Zilchiopsis chacei
Zilchiopsis collastinensis
Zilchiopsis cryptoda
Zilchiopsis oronensis
Trichopeltariidae (5)
Heimo
Peltarion (1)
Suku
Peltarion spinulosum
Podocatactes (3)
Suku
Podocatactes delli
Podocatactes foresti
Podocatactes hamifer
Pteropeltarion (1)
Suku
Pteropeltarion novaezelandiae
Sphaeropeltarion (1)
Suku
Sphaeropeltarion edentatum
Trichopeltarion (22)
Suku
Trichopeltarion alcocki
Trichopeltarion balssi
Trichopeltarion corallinum
Trichopeltarion crosnieri
Trichopeltarion dejouanneti
Trichopeltarion dextrum
Trichopeltarion elegans
Trichopeltarion fantasticum
Trichopeltarion glaucus
Trichopeltarion hystricosum
Trichopeltarion intesi
Trichopeltarion janetae
Trichopeltarion moosai
Trichopeltarion nobile
Trichopeltarion ovale
Trichopeltarion paradextrum
Trichopeltarion parvum
Trichopeltarion pezzutoi
Trichopeltarion sagamiense
Trichopeltarion timorense
Trichopeltarion vanuatuensis
Trichopeltarion wardi
Varunidae (35)
Heimo
Acmaeopleura (2)
Suku
Acmaeopleura parvula
Acmaeopleura rotunda
Asthenognathus (3)
Suku
Asthenognathus atlanticus
Asthenognathus hexagonum
Asthenognathus inaequipes
Austrohelice (1)
Suku
Austrohelice crassa
Brachynotus (5)
Suku
Brachynotus atlanticus
Brachynotus foresti
Brachynotus gemmellaroi
Brachynotus sexdentatus
Brachynotus spinosus
Chasmagnathus (1)
Suku
Chasmagnathus convexus
Cyclograpsus (19)
Suku
Cyclograpsus audouinii
Cyclograpsus barbatus
Cyclograpsus beccarii
Cyclograpsus cinereus
Cyclograpsus escondidensis
Cyclograpsus eydouxi
Cyclograpsus granulatus
Cyclograpsus granulosus
Cyclograpsus henshawi
Cyclograpsus incisus
Cyclograpsus insularum
Cyclograpsus integer
Cyclograpsus intermedius
Cyclograpsus lavauxi
Cyclograpsus longipes
Cyclograpsus lucidus
Cyclograpsus punctatus
Cyclograpsus sanctaecrucis
Cyclograpsus unidens
Cyrtograpsus (4)
Suku
Cyrtograpsus affinis
Cyrtograpsus altimanus
Cyrtograpsus angulatus
Cyrtograpsus cirripes
Eriocheir (4)
Suku
Eriocheir hepuensis
Eriocheir japonica
Eriocheir ogasawaraensis
Eriocheir sinensis
Gaetice (2)
Suku
Gaetice depressus
Gaetice ungulatus
Gopkittisak (1)
Suku
Gopkittisak gallardoi
Grapsodius (1)
Suku
Grapsodius eximius
Helicana (3)
Suku
Helicana doerjesi
Helicana japonica
Helicana wuana
Helice (4)
Suku
Helice formosensis
Helice latimera
Helice tientsinensis
Helice tridens
Helograpsus (1)
Suku
Helograpsus haswellianus
Hemigrapsus (15)
Suku
Hemigrapsus affinis
Hemigrapsus crassimanus
Hemigrapsus crenulatus
Hemigrapsus estellinensis
Hemigrapsus gibbus
Hemigrapsus longitarsis
Hemigrapsus nudus
Hemigrapsus octodentatus
Hemigrapsus oregonensis
Hemigrapsus pallipes
Hemigrapsus penicillatus
Hemigrapsus sanguineus
Hemigrapsus sexdentatus
Hemigrapsus sinensis
Hemigrapsus takanoi
Metaplax (12)
Suku
Metaplax crenulata
Metaplax dentipes
Metaplax distincta
Metaplax elegans
Metaplax gocongensis
Metaplax indica
Metaplax intermedia
Metaplax longipes
Metaplax occidentalis
Metaplax sheni
Metaplax takahashii
Metaplax tredecim
Neoeriocheir (1)
Suku
Neoeriocheir leptognathus
Neohelice (1)
Suku
Neohelice granulata
Noarograpsus (1)
Suku
Noarograpsus lobulatus
Orcovita (8)
Suku
Orcovita angulata
Orcovita fictilia
Orcovita gracilipes
Orcovita holthuisi
Orcovita mcneiceae
Orcovita miruku
Orcovita mollitia
Orcovita saltatrix
Otognathon (2)
Suku
Otognathon komodoense
Otognathon uru
Paragrapsus (4)
Suku
Paragrapsus gaimardii
Paragrapsus laevis
Paragrapsus quadridentatus
Paragrapsus urvillei
Parahelice (5)
Suku
Parahelice balssi
Parahelice daviei
Parahelice georgei
Parahelice pilimana
Parahelice pilosa
Parapyxidognathus (1)
Suku
Parapyxidognathus deianira
Platyeriocheir (1)
Suku
Platyeriocheir formosa
Pseudogaetice (1)
Suku
Pseudogaetice americanus
Pseudograpsus (6)
Suku
Pseudograpsus albus
Pseudograpsus crassus
Pseudograpsus elongatus
Pseudograpsus intermedius
Pseudograpsus nudus
Pseudograpsus setosus
Pseudohelice (1)
Suku
Pseudohelice subquadrata
Ptychognathus (25)
Suku
Ptychognathus affinis
Ptychognathus altimanus
Ptychognathus andamanensis
Ptychognathus barbatus
Ptychognathus capillidigitatus
Ptychognathus crassimanus
Ptychognathus demani
Ptychognathus dentatus
Ptychognathus easteranus
Ptychognathus glaber
Ptychognathus guijulugani
Ptychognathus hachijoensis
Ptychognathus insolitus
Ptychognathus intermedius
Ptychognathus ishii
Ptychognathus johannae
Ptychognathus lipkei
Ptychognathus onyx
Ptychognathus pilipes
Ptychognathus pilosus
Ptychognathus polleni
Ptychognathus pusillus
Ptychognathus riedelii
Ptychognathus spinicarpus
Ptychognathus takahashii
Pyxidognathus (3)
Suku
Pyxidognathus fluviatilis
Pyxidognathus granulosus
Pyxidognathus subglobosus
Scutumara (3)
Suku
Scutumara enodis
Scutumara laniger
Scutumara miyakei
Sestrostoma (3)
Suku
Sestrostoma balssi
Sestrostoma depressum
Sestrostoma toriumii
Tetragrapsus (1)
Suku
Tetragrapsus jouyi
Thalassograpsus (1)
Suku
Thalassograpsus harpax
Utica (7)
Suku
Utica barbimana
Utica borneensis
Utica crassimana
Utica glabra
Utica gracilipes
Utica nausithoe
Utica setosipes
Vultocinidae (1)
Heimo
Vultocinus (1)
Suku
Vultocinus anfractus
Xanthidae (126)
Heimo
Actaea (34)
Suku
Actaea acantha
Actaea allisoni
Actaea angusta
Actaea areolata
Actaea bifrons
Actaea bocki
Actaea calculosa
Actaea capricornensis
Actaea carcharias
Actaea catalai
Actaea flosculata
Actaea fragifera
Actaea glandifera
Actaea granulata
Actaea hieroglyphica
Actaea hystrix
Actaea jacquelinae
Actaea occidentalis
Actaea peronii
Actaea perspinosa
Actaea petalifera
Actaea picta
Actaea polyacantha
Actaea polydora
Actaea pura
Actaea rueppellii
Actaea sabae
Actaea savignii
Actaea semblatae
Actaea spinosissima
Actaea spongiosa
Actaea squamosa
Actaea squamulosa
Actaea tessellata
Actaeodes (7)
Suku
Actaeodes consobrinus
Actaeodes hirsutissimus
Actaeodes inaequalis
Actaeodes mutatus
Actaeodes quinquelobatus
Actaeodes semoni
Actaeodes tomentosus
Actiomera (3)
Suku
Actiomera boninensis
Actiomera erythra
Actiomera lophopa
Alainodaeus (5)
Suku
Alainodaeus akiaki
Alainodaeus alis
Alainodaeus filipinus
Alainodaeus nuku
Alainodaeus rimatara
Allactaea (1)
Suku
Allactaea lithostrota
Antrocarcinus (1)
Suku
Antrocarcinus petrosus
Atergatis (16)
Suku
Atergatis dentatus
Atergatis dilatatus
Atergatis floridus
Atergatis granulatus
Atergatis integerrimus
Atergatis interruptus
Atergatis laevigatus
Atergatis latissimus
Atergatis montrouzieri
Atergatis nitidus
Atergatis obtusus
Atergatis ocyroe
Atergatis reticulatus
Atergatis roseus
Atergatis subdentatus
Atergatis tweediei
Atergatopsis (11)
Suku
Atergatopsis alcocki
Atergatopsis amoyensis
Atergatopsis germaini
Atergatopsis granulata
Atergatopsis immigrans
Atergatopsis inskipensis
Atergatopsis lucasii
Atergatopsis obesa
Atergatopsis signata
Atergatopsis signatus
Atergatopsis tweediei
Banareia (16)
Suku
Banareia acies
Banareia armata
Banareia australis
Banareia balssi
Banareia banareias
Banareia fatuhiva
Banareia inconspicua
Banareia japonica
Banareia kraussi
Banareia nobilii
Banareia odhneri
Banareia palmeri
Banareia parvula
Banareia serenei
Banareia subglobosa
Banareia villosa
Batodaeus (1)
Suku
Batodaeus urinator
Bruciana (1)
Suku
Bruciana pediger
Calvactaea (1)
Suku
Calvactaea tumida
Carpoporus (1)
Suku
Carpoporus papulosus
Cataleptodius (5)
Suku
Cataleptodius floridanus
Cataleptodius occidentalis
Cataleptodius olsoni
Cataleptodius snodgrassi
Cataleptodius taboganus
Chlorodiella (14)
Suku
Chlorodiella barbata
Chlorodiella bidentata
Chlorodiella corallicola
Chlorodiella crispipleopa
Chlorodiella cytherea
Chlorodiella davaoensis
Chlorodiella laevissima
Chlorodiella longimana
Chlorodiella miliaris
Chlorodiella nigra
Chlorodiella ohshimai
Chlorodiella quadrilobata
Chlorodiella spinimera
Chlorodiella xishaensis
Chlorodopsis (2)
Suku
Chlorodopsis areolata
Chlorodopsis pilumnoides
Coralliope (2)
Suku
Coralliope armstrongi
Coralliope parvula
Cranaothus (1)
Suku
Cranaothus deforgesi
Crosnierius (2)
Suku
Crosnierius carinatus
Crosnierius gracilipes
Cyclodius (8)
Suku
Cyclodius drachi
Cyclodius granulatus
Cyclodius granulosus
Cyclodius maculatus
Cyclodius nitidus
Cyclodius obscurus
Cyclodius perlatus
Cyclodius ungulatus
Cycloxanthops (6)
Suku
Cycloxanthops bocki
Cycloxanthops novemdentatus
Cycloxanthops occidentalis
Cycloxanthops sexdecimdentatus
Cycloxanthops truncatus
Cycloxanthops vittatus
Cymo (8)
Suku
Cymo andreossyi
Cymo barunae
Cymo cerasma
Cymo deplanatus
Cymo lanatopodus
Cymo melanodactylus
Cymo quadrilobatus
Cymo tuberculatus
Cyrtocarcinus (1)
Suku
Cyrtocarcinus truncatus
Danielea (1)
Suku
Danielea noelensis
Demania (17)
Suku
Demania alcocki
Demania armadillus
Demania baccalipes
Demania crosnieri
Demania cultripes
Demania garthi
Demania intermedia
Demania japonica
Demania mortenseni
Demania reynaudii
Demania rotundata
Demania scaberrima
Demania serenei
Demania splendida
Demania toxica
Demania unispinosa
Demania wardi
Ectaesthesius (1)
Suku
Ectaesthesius bifrons
Edwardsium (4)
Suku
Edwardsium crockeri
Edwardsium crosslandi
Edwardsium lobipes
Edwardsium spinimanum
Epiactaea (3)
Suku
Epiactaea bullifera
Epiactaea margaritifera
Epiactaea nodulosa
Epiactaeodes (2)
Suku
Epiactaeodes pictus
Epiactaeodes tesselatus
Epistocavea (1)
Suku
Epistocavea mururoa
Epixanthops (1)
Suku
Epixanthops casellatoi
Etisus (25)
Suku
Etisus albus
Etisus anaglyptus
Etisus armatus
Etisus australis
Etisus bargibanti
Etisus bifrontalis
Etisus bulejiensis
Etisus demani
Etisus dentatus
Etisus electra
Etisus frontalis
Etisus godeffroyi
Etisus guinotae
Etisus laboutei
Etisus laevimanus
Etisus maculatus
Etisus odhneri
Etisus paulsonii
Etisus punctatus
Etisus rhynchophorus
Etisus sakaii
Etisus splendidus
Etisus utilis
Etisus villosus
Etisus zehntneri
Eucratodes (1)
Suku
Eucratodes agassizii
Euryxanthops (6)
Suku
Euryxanthops cepros
Euryxanthops chiltoni
Euryxanthops dorsiconvexus
Euryxanthops flexidentatus
Euryxanthops latifrons
Euryxanthops orientalis
Euxanthus (6)
Suku
Euxanthus boletarius
Euxanthus exsculptus
Euxanthus herdmani
Euxanthus huonii
Euxanthus ruali
Euxanthus rugosus
Forestiana (4)
Suku
Forestiana abrolhensis
Forestiana depressa
Forestiana pascua
Forestiana scabra
Gaillardiellus (6)
Suku
Gaillardiellus alphonsi
Gaillardiellus bathus
Gaillardiellus holthuisi
Gaillardiellus orientalis
Gaillardiellus rueppelli
Gaillardiellus superciliaris
Garthasia (1)
Suku
Garthasia americana
Garthiella (1)
Suku
Garthiella aberrans
Garthiope (4)
Suku
Garthiope anchialina
Garthiope barbadensis
Garthiope fraseri
Garthiope spinipes
Gaudichaudia (2)
Suku
Gaudichaudia gaudichaudii
Gaudichaudia tridentatus
Glyptocarcinus (2)
Suku
Glyptocarcinus lophopus
Glyptocarcinus politus
Glyptoxanthus (8)
Suku
Glyptoxanthus angolensis
Glyptoxanthus cavernosus
Glyptoxanthus corrosus
Glyptoxanthus erosus
Glyptoxanthus hancocki
Glyptoxanthus labyrinthicus
Glyptoxanthus meandricus
Glyptoxanthus vermiculatus
Gonopanope (3)
Suku
Gonopanope angusta
Gonopanope areolata
Gonopanope nitida
Guinotellus (1)
Suku
Guinotellus melvillensis
Guitonia (3)
Suku
Guitonia leimomi
Guitonia paulayi
Guitonia troglophila
Hepatoporus (5)
Suku
Hepatoporus asper
Hepatoporus distinctus
Hepatoporus guinotae
Hepatoporus orientalis
Hepatoporus pumex
Heteractaea (3)
Suku
Heteractaea ceratopus
Heteractaea lunata
Heteractaea peterseni
Hypocolpus (12)
Suku
Hypocolpus abbotti
Hypocolpus diverticulatus
Hypocolpus guinotae
Hypocolpus haanii
Hypocolpus kurodai
Hypocolpus maculatus
Hypocolpus mararae
Hypocolpus pararugosus
Hypocolpus pardii
Hypocolpus perfectus
Hypocolpus rugosus
Hypocolpus stenocoelus
Jacforus (1)
Suku
Jacforus cavatus
Juxtaxanthias (3)
Suku
Juxtaxanthias intonsus
Juxtaxanthias lividus
Juxtaxanthias tetraodon
Kraussia (1)
Suku
Kraussia rugulosa
Lachnopodus (6)
Suku
Lachnopodus bidentatus
Lachnopodus gibsonhilli
Lachnopodus ponapensis
Lachnopodus rodgersi
Lachnopodus subacutus
Lachnopodus tahitensis
Ladomedaeus (2)
Suku
Ladomedaeus fungillus
Ladomedaeus serratus
Leptodius (13)
Suku
Leptodius australis
Leptodius davaoensis
Leptodius efferens
Leptodius euglyptus
Leptodius exaratus
Leptodius gracilis
Leptodius hombronii
Leptodius nigromaculatus
Leptodius nudipes
Leptodius philippinensis
Leptodius planus
Leptodius sanguineus
Leptodius waialuanus
Liagore (3)
Suku
Liagore erythematica
Liagore pulchella
Liagore rubromaculata
Linnaeoxanthus (1)
Suku
Linnaeoxanthus acanthomerus
Liocarpilodes (5)
Suku
Liocarpilodes armiger
Liocarpilodes biunguis
Liocarpilodes harmsi
Liocarpilodes integerrimus
Liocarpilodes pacificus
Liomera (32)
Suku
Liomera albolineata
Liomera bella
Liomera caelata
Liomera canaliculatus
Liomera cinctimana
Liomera crucifera
Liomera edwardsi
Liomera edwarsi
Liomera guttata
Liomera hartmeyeri
Liomera laevis
Liomera laperousei
Liomera lophopa
Liomera margaritata
Liomera medipacifica
Liomera monticulosa
Liomera nigrimanus
Liomera nigropunctata
Liomera pallida
Liomera rubra
Liomera rugata
Liomera rugipes
Liomera sagamiensis
Liomera semigranosa
Liomera serratipes
Liomera stimpsonii
Liomera striolata
Liomera supernodosa
Liomera tristis
Liomera venosa
Liomera virgata
Liomera yaldwyni
Lioxanthodes (3)
Suku
Lioxanthodes alcocki
Lioxanthodes madagascariensis
Lioxanthodes pacificus
Lipaesthesius (1)
Suku
Lipaesthesius leeanus
Lipkemera (3)
Suku
Lipkemera acutidens
Lipkemera corallina
Lipkemera rufomaculata
Lobiactaea (1)
Suku
Lobiactaea lobipes
Lophozozymus (15)
Suku
Lophozozymus anaglyptus
Lophozozymus bertonciniae
Lophozozymus cristatus
Lophozozymus dodone
Lophozozymus edwardsi
Lophozozymus erinnyes
Lophozozymus evestigatus
Lophozozymus glaber
Lophozozymus guezei
Lophozozymus incisus
Lophozozymus pictor
Lophozozymus pulchellus
Lophozozymus rathbunae
Lophozozymus simplex
Lophozozymus superbus
Lybia (10)
Suku
Lybia australiensis
Lybia caestifera
Lybia denticulata
Lybia edmondsoni
Lybia hatagumoana
Lybia leptochelis
Lybia plumosa
Lybia pugil
Lybia tessellata
Lybia tutelina
Macromedaeus (6)
Suku
Macromedaeus crassimanus
Macromedaeus demani
Macromedaeus distinguendus
Macromedaeus nudipes
Macromedaeus quinquedentatus
Macromedaeus voeltzkowi
Marratha (1)
Suku
Marratha angusta
Medaeops (7)
Suku
Medaeops edwardsi
Medaeops gemini
Medaeops granulosus
Medaeops merodontos
Medaeops neglectus
Medaeops potens
Medaeops serenei
Medaeus (7)
Suku
Medaeus aztec
Medaeus danielita
Medaeus elegans
Medaeus grandis
Medaeus ornatus
Medaeus pelagius
Medaeus spinulifer
Megametope (4)
Suku
Megametope carinatus
Megametope ogaensis
Megametope punctatus
Megametope rotundifrons
Melybia (1)
Suku
Melybia thalamita
Meractaea (3)
Suku
Meractaea brucei
Meractaea multidentata
Meractaea tafai
Metaxanthops (1)
Suku
Metaxanthops acutus
Microcassiope (5)
Suku
Microcassiope granulimana
Microcassiope minor
Microcassiope orientalis
Microcassiope taboguillensis
Microcassiope xantusii
Micropanope (12)
Suku
Micropanope ashcrafti
Micropanope cristimanus
Micropanope lata
Micropanope latimanus
Micropanope lobifrons
Micropanope manteri
Micropanope nuttingi
Micropanope pusilla
Micropanope sculptipes
Micropanope sexlobata
Micropanope taylori
Micropanope truncatifrons
Miersiella (2)
Suku
Miersiella cavifrons
Miersiella haswelli
Monodaeus (8)
Suku
Monodaeus arnaudi
Monodaeus couchii
Monodaeus cristulatus
Monodaeus guinotae
Monodaeus pettersoni
Monodaeus rectifrons
Monodaeus rouxi
Monodaeus tuberculidens
Nanocassiope (8)
Suku
Nanocassiope alcocki
Nanocassiope granulipes
Nanocassiope melanodactyla
Nanocassiope melanodactylus
Nanocassiope oblonga
Nanocassiope polita
Nanocassiope tridentata
Nanocassiope truncatifrons
Nectopanope (1)
Suku
Nectopanope rhodobaphes
Neoliomera (16)
Suku
Neoliomera cerasinus
Neoliomera demani
Neoliomera insularis
Neoliomera intermedia
Neoliomera lippa
Neoliomera nobilii
Neoliomera ovata
Neoliomera praetexta
Neoliomera pubescens
Neoliomera richteroides
Neoliomera richtersi
Neoliomera sabaea
Neoliomera striata
Neoliomera sundaica
Neoliomera themisto
Neoliomera variolosa
Neolioxantho (2)
Suku
Neolioxantho asterodactylus
Neolioxantho latifrons
Neoxanthias (3)
Suku
Neoxanthias impressus
Neoxanthias lacunosus
Neoxanthias michelae
Neoxanthops (3)
Suku
Neoxanthops lineatus
Neoxanthops quadrilobatus
Neoxanthops rotundus
Novactaea (4)
Suku
Novactaea bella
Novactaea michaelseni
Novactaea modesta
Novactaea pulchella
Odhnea (2)
Suku
Odhnea acutidens
Odhnea echinus
Olenothus (1)
Suku
Olenothus uogi
Orphnoxanthus (1)
Suku
Orphnoxanthus microps
Ovatis (1)
Suku
Ovatis simplex
Palapedia (15)
Suku
Palapedia bongensis
Palapedia hendersoni
Palapedia integra
Palapedia marquesa
Palapedia nitida
Palapedia obliquefrons
Palapedia pelsartensis
Palapedia quadriceps
Palapedia rastripes
Palapedia roycei
Palapedia serenei
Palapedia truncatifrons
Palapedia valentini
Palapedia wilsoni
Palapedia yongshuensis
Palatigum (1)
Suku
Palatigum trichostoma
Paractaea (18)
Suku
Paractaea excentrica
Paractaea garretti
Paractaea indica
Paractaea margaritaria
Paractaea monodi
Paractaea nodosa
Paractaea philippinensis
Paractaea rebieri
Paractaea retusa
Paractaea rufopunctata
Paractaea rufopunctata africana
Paractaea rufopunctata plumosa
Paractaea rufopunctata rufopunctata
Paractaea rufopunctata sanctaeluciae
Paractaea secundarathbunae
Paractaea sulcata
Paractaea tumulosa
Paractaea typica
Paractaeopsis (1)
Suku
Paractaeopsis quadriareolata
Paraliomera (3)
Suku
Paraliomera dispar
Paraliomera longimana
Paraliomera macandreae
Paramedaeus (5)
Suku
Paramedaeus globosus
Paramedaeus megagomphios
Paramedaeus octogesimus
Paramedaeus planifrons
Paramedaeus simplex
Paratergatis (1)
Suku
Paratergatis longimanus
Paraxanthias (9)
Suku
Paraxanthias elegans
Paraxanthias eriphioides
Paraxanthias flavescens
Paraxanthias insculptus
Paraxanthias notatus
Paraxanthias pachydactylus
Paraxanthias parvus
Paraxanthias sulcatus
Paraxanthias taylori
Paraxanthodes (3)
Suku
Paraxanthodes cumatodes
Paraxanthodes obtusidens
Paraxanthodes polynesiensis
Paraxanthus (1)
Suku
Paraxanthus barbiger
Paretisus (1)
Suku
Paretisus globulus
Phymodius (2)
Suku
Phymodius monticulosus
Phymodius ungulatus
Pilodius (17)
Suku
Pilodius areolatus
Pilodius cephalalgicus
Pilodius consors
Pilodius flavus
Pilodius granulatus
Pilodius kauaiensis
Pilodius maotieni
Pilodius melanospinis
Pilodius miersi
Pilodius moranti
Pilodius nigrocrinitus
Pilodius paumotensis
Pilodius pilumnoides
Pilodius pubescens
Pilodius pugil
Pilodius scabriculus
Pilodius spinipes
Platyactaea (2)
Suku
Platyactaea dovii
Platyactaea setigera
Platypodia (11)
Suku
Platypodia alcocki
Platypodia cristata
Platypodia delli
Platypodia eydouxi
Platypodia foresti
Platypodia granulosa
Platypodia helleri
Platypodia morini
Platypodia pseudogranulosa
Platypodia semigranosa
Platypodia tomentosa
Platypodiella (5)
Suku
Platypodiella gemmata
Platypodiella georgei
Platypodiella picta
Platypodiella rotundata
Platypodiella spectabilis
Pleurocolpus (1)
Suku
Pleurocolpus boileaui
Polydectus (1)
Suku
Polydectus cupulifer
Psaumis (2)
Suku
Psaumis cavipes
Psaumis fossulata
Pseudactaea (3)
Suku
Pseudactaea corallina
Pseudactaea multiareolata
Pseudactaea multicristata
Pseudoliomera (10)
Suku
Pseudoliomera granosimana
Pseudoliomera helleri
Pseudoliomera lata
Pseudoliomera neospeciosa
Pseudoliomera paraspeciosa
Pseudoliomera remota
Pseudoliomera ruppellioides
Pseudoliomera speciosa
Pseudoliomera variolosa
Pseudoliomera violacea
Pseudomedaeus (3)
Suku
Pseudomedaeus africanus
Pseudomedaeus agassizi
Pseudomedaeus distinctus
Pulcratis (1)
Suku
Pulcratis reticulatus
Rata (2)
Suku
Rata chalcal
Rata tuamotense
Rizalthus (1)
Suku
Rizalthus anconis
Serenius (6)
Suku
Serenius andamanicus
Serenius ceylonicus
Serenius demani
Serenius gemmula
Serenius kuekenthali
Serenius pilosus
Speocarcinus (6)
Suku
Speocarcinus carolinensis
Speocarcinus granulimanus
Speocarcinus lobatus
Speocarcinus meloi
Speocarcinus monotuberculatus
Speocarcinus spinicarpus
Sulcodius (1)
Suku
Sulcodius deflexus
Tweedieia (3)
Suku
Tweedieia brevidactyla
Tweedieia laysani
Tweedieia odhneri
Vellodius (1)
Suku
Vellodius etisoides
Visayax (2)
Suku
Visayax estampadori
Visayax osteodictyon
Williamstimpsonia (2)
Suku
Williamstimpsonia denticulatus
Williamstimpsonia stimpsoni
Xanthias (15)
Suku
Xanthias canaliculatus
Xanthias cherbonnieri
Xanthias dawsoni
Xanthias gilbertensis
Xanthias glabrous
Xanthias inornatus
Xanthias lamarckii
Xanthias latifrons
Xanthias lividus
Xanthias maculatus
Xanthias nitidulus
Xanthias oahuensis
Xanthias punctatus
Xanthias sinensis
Xanthias teres
Xantho (6)
Suku
Xantho edwardsii
Xantho granulicarpus
Xantho hydrophilus
Xantho pilipes
Xantho poressa
Xantho sexdentatus
Xanthodius (7)
Suku
Xanthodius americanus
Xanthodius cooksoni
Xanthodius inaequalis
Xanthodius inaequalis faba
Xanthodius inaequalis inaequalis
Xanthodius parvulus
Xanthodius sternberghii
Zalasius (6)
Suku
Zalasius australis
Zalasius dromiaeformis
Zalasius horii
Zalasius imajimai
Zalasius indicus
Zalasius sakaii
Zosimus (7)
Suku
Zosimus actaeoides
Zosimus aeneus
Zosimus fissa
Zosimus hawaiiensis
Zosimus laevis
Zosimus maculatus
Zosimus sculptus
Zozymodes (3)
Suku
Zozymodes cavipes
Zozymodes pumilus
Zozymodes xanthoides
Xenograpsidae (1)
Heimo
Xenograpsus (3)
Suku
Xenograpsus ngatama
Xenograpsus novaeinsularis
Xenograpsus testudinatus
Xenophthalmidae (3)
Heimo
Anomalifrons (1)
Suku
Anomalifrons lightana
Neoxenophthalmus (2)
Suku
Neoxenophthalmus garthii
Neoxenophthalmus obscurus
Xenophthalmus (2)
Suku
Xenophthalmus pinnotheroides
Xenophthalmus wolffi
Lithodidae (14)
Heimo
Acantholithodes (1)
Suku
Acantholithodes hispidus
Cryptolithodes (3)
Suku
Cryptolithodes brevifrons
Cryptolithodes sitchensis
Cryptolithodes typicus
Dermaturus (1)
Suku
Dermaturus mandtii
Glyptolithodes (1)
Suku
Glyptolithodes cristatipes
Hapalogaster (4)
Suku
Hapalogaster cavicauda
Hapalogaster dentata
Hapalogaster grebnitzkii
Hapalogaster mertensii
Lithodes (19)
Suku
Lithodes aequispinus
Lithodes agassizii
Lithodes antarcticus
Lithodes confandens
Lithodes confundens
Lithodes couesi
Lithodes ferox
Lithodes longispina
Lithodes macquariae
Lithodes maia
Lithodes maja
Lithodes megacantha
Lithodes murrayi
Lithodes nintokuae
Lithodes panamensis
Lithodes richeri
Lithodes santolla
Lithodes turkayi
Lithodes turritus
Lopholithodes (2)
Suku
Lopholithodes foraminatus
Lopholithodes mandtii
Neolithodes (11)
Suku
Neolithodes agassizii
Neolithodes asperrimus
Neolithodes brodiei
Neolithodes capensis
Neolithodes diomedeae
Neolithodes duhameli
Neolithodes grimaldi
Neolithodes grimaldii
Neolithodes nipponensis
Neolithodes vinogradovi
Neolithodes yaldwyni
Oedignathus (1)
Suku
Oedignathus inermis
Paralithodes (5)
Suku
Paralithodes brevipes
Paralithodes californiensis
Paralithodes camtschaticus
Paralithodes platypus
Paralithodes rathbuni
Paralomis (26)
Suku
Paralomis aculeata
Paralomis anamerae
Paralomis arae
Paralomis birsteini
Paralomis bouvieri
Paralomis cubensis
Paralomis dawsoni
Paralomis elongata
Paralomis formosa
Paralomis granulosa
Paralomis haigae
Paralomis hirtella
Paralomis longipes
Paralomis manningi
Paralomis multispina
Paralomis otsuae
Paralomis pacifica
Paralomis seagranti
Paralomis spectabilis
Paralomis spinosissima
Paralomis staplesi
Paralomis stella
Paralomis stevensi
Paralomis tuberipes
Paralomis verrilli
Paralomis webberi
Phyllolithodes (1)
Suku
Phyllolithodes papillosus
Placetron (1)
Suku
Placetron wosnessenskii
Rhinolithodes (1)
Suku
Rhinolithodes wosnessenskii
Crabe des neiges
Chionoecetes (7)
Suku
Chionoecetes angulatus
Chionoecetes bairdi
Chionoecetes elongatus
Chionoecetes japonicus
Chionoecetes opilio
Chionoecetes pacificus
Chionoecetes tanneri
Crabe royal
Lithodidae (14)
Heimo
Acantholithodes (1)
Suku
Acantholithodes hispidus
Cryptolithodes (3)
Suku
Cryptolithodes brevifrons
Cryptolithodes sitchensis
Cryptolithodes typicus
Dermaturus (1)
Suku
Dermaturus mandtii
Glyptolithodes (1)
Suku
Glyptolithodes cristatipes
Hapalogaster (4)
Suku
Hapalogaster cavicauda
Hapalogaster dentata
Hapalogaster grebnitzkii
Hapalogaster mertensii
Lithodes (19)
Suku
Lithodes aequispinus
Lithodes agassizii
Lithodes antarcticus
Lithodes confandens
Lithodes confundens
Lithodes couesi
Lithodes ferox
Lithodes longispina
Lithodes macquariae
Lithodes maia
Lithodes maja
Lithodes megacantha
Lithodes murrayi
Lithodes nintokuae
Lithodes panamensis
Lithodes richeri
Lithodes santolla
Lithodes turkayi
Lithodes turritus
Lopholithodes (2)
Suku
Lopholithodes foraminatus
Lopholithodes mandtii
Neolithodes (11)
Suku
Neolithodes agassizii
Neolithodes asperrimus
Neolithodes brodiei
Neolithodes capensis
Neolithodes diomedeae
Neolithodes duhameli
Neolithodes grimaldi
Neolithodes grimaldii
Neolithodes nipponensis
Neolithodes vinogradovi
Neolithodes yaldwyni
Oedignathus (1)
Suku
Oedignathus inermis
Paralithodes (5)
Suku
Paralithodes brevipes
Paralithodes californiensis
Paralithodes camtschaticus
Paralithodes platypus
Paralithodes rathbuni
Paralomis (26)
Suku
Paralomis aculeata
Paralomis anamerae
Paralomis arae
Paralomis birsteini
Paralomis bouvieri
Paralomis cubensis
Paralomis dawsoni
Paralomis elongata
Paralomis formosa
Paralomis granulosa
Paralomis haigae
Paralomis hirtella
Paralomis longipes
Paralomis manningi
Paralomis multispina
Paralomis otsuae
Paralomis pacifica
Paralomis seagranti
Paralomis spectabilis
Paralomis spinosissima
Paralomis staplesi
Paralomis stella
Paralomis stevensi
Paralomis tuberipes
Paralomis verrilli
Paralomis webberi
Phyllolithodes (1)
Suku
Phyllolithodes papillosus
Placetron (1)
Suku
Placetron wosnessenskii
Rhinolithodes (1)
Suku
Rhinolithodes wosnessenskii
Crabe vert
Carcinus maenas
Crevette
Penaeidae (29)
Heimo
Alcockpenaeopsis (1)
Suku
Alcockpenaeopsis hungerfordii
Arafurapenaeopsis (1)
Suku
Arafurapenaeopsis arafurica
Artemesia (1)
Suku
Artemesia longinaris
Atypopenaeus (5)
Suku
Atypopenaeus bicornis
Atypopenaeus compressipes
Atypopenaeus dearmatus
Atypopenaeus formosus
Atypopenaeus stenodactylus
Batepenaeopsis (2)
Suku
Batepenaeopsis tenella
Batepenaeopsis venusta
Funchalia (6)
Suku
Funchalia danae
Funchalia meridionalis
Funchalia sagamiensis
Funchalia taaningi
Funchalia villosa
Funchalia woodwardi
Ganjampenaeopsis (1)
Suku
Ganjampenaeopsis uncta
Heteropenaeus (1)
Suku
Heteropenaeus longimanus
Holthuispenaeopsis (1)
Suku
Holthuispenaeopsis atlantica
Kishinouyepenaeopsis (4)
Suku
Kishinouyepenaeopsis amicus
Kishinouyepenaeopsis cornuta
Kishinouyepenaeopsis incisa
Kishinouyepenaeopsis maxillipedo
Macropetasma (1)
Suku
Macropetasma africana
Megokris (9)
Suku
Megokris akademik
Megokris ghamrawyi
Megokris gonospinifer
Megokris granulosus
Megokris halli
Megokris manihine
Megokris motohburiorum
Megokris pescadoreensis
Megokris sedili
Metapenaeopsis (82)
Suku
Metapenaeopsis acclivis
Metapenaeopsis aegyptia
Metapenaeopsis andamanensis
Metapenaeopsis angusta
Metapenaeopsis assimilis
Metapenaeopsis barbata
Metapenaeopsis batei
Metapenaeopsis beebei
Metapenaeopsis borradailei
Metapenaeopsis ceylonica
Metapenaeopsis commensalis
Metapenaeopsis coniger
Metapenaeopsis costata
Metapenaeopsis crassissima
Metapenaeopsis dalei
Metapenaeopsis difficilis
Metapenaeopsis distincta
Metapenaeopsis dura
Metapenaeopsis erythraea
Metapenaeopsis evermanni
Metapenaeopsis faouzii
Metapenaeopsis fusca
Metapenaeopsis gaillardi
Metapenaeopsis gallensis
Metapenaeopsis gerardoi
Metapenaeopsis goodei
Metapenaeopsis hilarula
Metapenaeopsis hobbsi
Metapenaeopsis incisa
Metapenaeopsis ivanovi
Metapenaeopsis kishinouyei
Metapenaeopsis kuboi
Metapenaeopsis kyushuensis
Metapenaeopsis lamellata
Metapenaeopsis lata
Metapenaeopsis laubieri
Metapenaeopsis lindae
Metapenaeopsis liui
Metapenaeopsis mannarensis
Metapenaeopsis manningi
Metapenaeopsis marquesas
Metapenaeopsis martinella
Metapenaeopsis menoui
Metapenaeopsis miersi
Metapenaeopsis mineri
Metapenaeopsis mogiensis
Metapenaeopsis mogiensis complanata
Metapenaeopsis mogiensis consobrina
Metapenaeopsis mogiensis intermedia
Metapenaeopsis mogiensis mogiensis
Metapenaeopsis novaeguineae
Metapenaeopsis palmensis
Metapenaeopsis parahilarula
Metapenaeopsis parapalmensis
Metapenaeopsis persica
Metapenaeopsis philippii
Metapenaeopsis propinqua
Metapenaeopsis provocatoria
Metapenaeopsis provocatoria longirostris
Metapenaeopsis provocatoria owstoni
Metapenaeopsis provocatoria provocatoria
Metapenaeopsis proxima
Metapenaeopsis quadrilobata
Metapenaeopsis quinquedentata
Metapenaeopsis richeri
Metapenaeopsis rosea
Metapenaeopsis scotti
Metapenaeopsis sibogae
Metapenaeopsis sinica
Metapenaeopsis sinuosa
Metapenaeopsis smithi
Metapenaeopsis spatulata
Metapenaeopsis spiridonovi
Metapenaeopsis stokmani
Metapenaeopsis stridulans
Metapenaeopsis tarawensis
Metapenaeopsis tchekunovae
Metapenaeopsis tenella
Metapenaeopsis toloensis
Metapenaeopsis vaillanti
Metapenaeopsis velutina
Metapenaeopsis wellsi
Metapenaeus (33)
Suku
Metapenaeus affinis
Metapenaeus alcocki
Metapenaeus anchistus
Metapenaeus arabicus
Metapenaeus bennettae
Metapenaeus brevicornis
Metapenaeus conjunctus
Metapenaeus dalli
Metapenaeus demani
Metapenaeus demani demani
Metapenaeus demani stephani
Metapenaeus dobsoni
Metapenaeus eboracensis
Metapenaeus elegans
Metapenaeus endeavouri
Metapenaeus ensis
Metapenaeus insolitus
Metapenaeus intermedius
Metapenaeus joyneri
Metapenaeus joyneri formosus
Metapenaeus joyneri joyneri
Metapenaeus krishnatrii
Metapenaeus kutchensis
Metapenaeus lysianassa
Metapenaeus macleayi
Metapenaeus monoceros
Metapenaeus motohi
Metapenaeus moyebi
Metapenaeus papuensis
Metapenaeus philippinensis
Metapenaeus stebbingi
Metapenaeus suluensis
Metapenaeus tenuipes
Mierspenaeopsis (4)
Suku
Mierspenaeopsis cultrirostris
Mierspenaeopsis hardwickii
Mierspenaeopsis indica
Mierspenaeopsis sculptilis
Miyadiella (2)
Suku
Miyadiella ornata
Miyadiella podophthalmus
Parapenaeopsis (22)
Suku
Parapenaeopsis acclivirostris
Parapenaeopsis amicas
Parapenaeopsis arafurica
Parapenaeopsis aroaensis
Parapenaeopsis balli
Parapenaeopsis cornuta
Parapenaeopsis coromandelica
Parapenaeopsis cultirostris
Parapenaeopsis gracillima
Parapenaeopsis hardwickii
Parapenaeopsis hungerfordi
Parapenaeopsis incisa
Parapenaeopsis longirostris
Parapenaeopsis maxillipedo
Parapenaeopsis nana
Parapenaeopsis sculptilis
Parapenaeopsis sinica
Parapenaeopsis stylifera
Parapenaeopsis stylifera stylifera
Parapenaeopsis tenella
Parapenaeopsis uncta
Parapenaeopsis venusta
Parapenaeus (16)
Suku
Parapenaeus americanus
Parapenaeus australiensis
Parapenaeus cayrei
Parapenaeus constrictus
Parapenaeus fissuroides
Parapenaeus fissurus
Parapenaeus investigatoris
Parapenaeus kensleyi
Parapenaeus lanceolatus
Parapenaeus longipes
Parapenaeus longirostris
Parapenaeus murrayi
Parapenaeus perezfarfantae
Parapenaeus politus
Parapenaeus ruberoculatus
Parapenaeus sextuberculatus
Pelagopenaeus (1)
Suku
Pelagopenaeus balboae
Penaeopsis (7)
Suku
Penaeopsis balssi
Penaeopsis challengeri
Penaeopsis eduardoi
Penaeopsis jerryi
Penaeopsis mclaughlinae
Penaeopsis rectacuta
Penaeopsis serrata
Penaeus (32)
Suku
Penaeus aztecus
Penaeus brasiliensis
Penaeus brevirostris
Penaeus californiensis
Penaeus canaliculatus
Penaeus chinensis
Penaeus duorarum
Penaeus esculentus
Penaeus hathor
Penaeus indicus
Penaeus japonicus
Penaeus kerathurus
Penaeus konkani
Penaeus latisulcatus
Penaeus longistylus
Penaeus marginatus
Penaeus merguiensis
Penaeus monodon
Penaeus notialis
Penaeus occidentalis
Penaeus paulensis
Penaeus penicillatus
Penaeus plebejus
Penaeus pulchricaudatus
Penaeus schmitti
Penaeus semisulcatus
Penaeus setiferus
Penaeus silasi
Penaeus similis
Penaeus stylirostris
Penaeus subtilis
Penaeus vannamei
Protrachypene (1)
Suku
Protrachypene precipua
Rimapenaeus (6)
Suku
Rimapenaeus byrdi
Rimapenaeus constrictus
Rimapenaeus faoe
Rimapenaeus fuscina
Rimapenaeus pacificus
Rimapenaeus similis
Tanypenaeus (1)
Suku
Tanypenaeus caribaeus
Trachypenaeopsis (3)
Suku
Trachypenaeopsis minicoyensis
Trachypenaeopsis mobilispinis
Trachypenaeopsis richtersii
Trachypenaeus (2)
Suku
Trachypenaeus anchoralis
Trachypenaeus constrictus
Trachypeneus (1)
Suku
Trachypeneus (Trachysalambria) similis
Trachysalambria (10)
Suku
Trachysalambria albicoma
Trachysalambria aspera
Trachysalambria brevisuturae
Trachysalambria curvirostris
Trachysalambria fulva
Trachysalambria longipes
Trachysalambria malaiana
Trachysalambria nansei
Trachysalambria starobogatovi
Trachysalambria villaluzi
Xiphopenaeus (1)
Suku
Xiphopenaeus kroyeri
Natantia
Crevette bouquet
Palaemonidae (142)
Heimo
Allopontia (1)
Suku
Allopontia iaini
Allopontonia (2)
Suku
Allopontonia alastairi
Allopontonia brockii
Altopontonia (1)
Suku
Altopontonia disparostris
Amphipontonia (1)
Suku
Amphipontonia kanak
Anapontonia (1)
Suku
Anapontonia denticauda
Anchiopontonia (1)
Suku
Anchiopontonia hurii
Anchistus (8)
Suku
Anchistus australis
Anchistus custoides
Anchistus custos
Anchistus demani
Anchistus gravieri
Anchistus miersi
Anchistus mirabilis
Anchistus pectinis
Ancylomenes (22)
Suku
Ancylomenes adularans
Ancylomenes aesopius
Ancylomenes amirantei
Ancylomenes aqabai
Ancylomenes australis
Ancylomenes batei
Ancylomenes grandidens
Ancylomenes holthuisi
Ancylomenes kobayashii
Ancylomenes kuboi
Ancylomenes lipkei
Ancylomenes longicarpus
Ancylomenes lucasi
Ancylomenes luteomaculatus
Ancylomenes magnificus
Ancylomenes okunoi
Ancylomenes pedersoni
Ancylomenes sarasvati
Ancylomenes speciosus
Ancylomenes tenuirostris
Ancylomenes tosaensis
Ancylomenes venustus
Anisomenaeus (1)
Suku
Anisomenaeus spinimanus
Apopontonia (5)
Suku
Apopontonia dentimanus
Apopontonia dubia
Apopontonia falcirostris
Apopontonia orbitospinata
Apopontonia tridentata
Arachnochium (2)
Suku
Arachnochium kulsiense
Arachnochium mirabile
Araiopontonia (1)
Suku
Araiopontonia odontorhyncha
Ascidonia (5)
Suku
Ascidonia californiensis
Ascidonia flavomaculata
Ascidonia miserabilis
Ascidonia pusilla
Ascidonia quasipusilla
Balssia (3)
Suku
Balssia antipodarum
Balssia gasti
Balssia noeli
Blepharocaris (1)
Suku
Blepharocaris panglao
Brachycarpus (3)
Suku
Brachycarpus biunguiculatus
Brachycarpus crosnieri
Brachycarpus holthuisi
Brucecaris (1)
Suku
Brucecaris tenuis
Bruceonia (1)
Suku
Bruceonia ardeae
Cainonia (1)
Suku
Cainonia medipacifica
Calathaemon (1)
Suku
Calathaemon holthuisi
Carinopontonia (1)
Suku
Carinopontonia paucipes
Chacella (1)
Suku
Chacella kerstitchi
Chernocaris (1)
Suku
Chernocaris placunae
Climeniperaeus (3)
Suku
Climeniperaeus orbitospinatus
Climeniperaeus truncatus
Climeniperaeus truncoideus
Colemonia (1)
Suku
Colemonia litodactylus
Conchodytes (11)
Suku
Conchodytes biunguiculatus
Conchodytes chadi
Conchodytes kempi
Conchodytes maculatus
Conchodytes meleagrinae
Conchodytes monodactylus
Conchodytes nipponensis
Conchodytes philippinensis
Conchodytes placunae
Conchodytes pteriae
Conchodytes tridacnae
Coralliocaris (14)
Suku
Coralliocaris brevirostris
Coralliocaris graminea
Coralliocaris junckeri
Coralliocaris labyrintha
Coralliocaris macrophthalma
Coralliocaris macropthalma
Coralliocaris nudirostris
Coralliocaris pavonae
Coralliocaris sandyi
Coralliocaris superba
Coralliocaris taiwanensis
Coralliocaris tridens
Coralliocaris venusta
Coralliocaris viridis
Coutierea (1)
Suku
Coutierea agassizi
Creaseria (1)
Suku
Creaseria morleyi
Crinotonia (2)
Suku
Crinotonia anastasiae
Crinotonia attenuatus
Cryphiops (7)
Suku
Cryphiops (Bithynops) brasiliensis
Cryphiops (Bithynops) luscus
Cryphiops (Bithynops) perspicax
Cryphiops (Bithynops) sbordonii
Cryphiops (Bithynops) villalobosi
Cryphiops (Cryphiops) caementarius
Cryphiops caementarius
Ctenopontonia (1)
Suku
Ctenopontonia cyphastreophila
Cuapetes (29)
Suku
Cuapetes agag
Cuapetes akiensis
Cuapetes americanus
Cuapetes amymone
Cuapetes anacanthus
Cuapetes andamanensis
Cuapetes calmani
Cuapetes darwiniensis
Cuapetes demani
Cuapetes edwardsii
Cuapetes elegans
Cuapetes ensifrons
Cuapetes grandis
Cuapetes johnsoni
Cuapetes kororensis
Cuapetes lacertae
Cuapetes lanceolatus
Cuapetes longirostris
Cuapetes nilandensis
Cuapetes paulsoni
Cuapetes platycheles
Cuapetes rapanui
Cuapetes seychellensis
Cuapetes suvadivensis
Cuapetes takedai
Cuapetes tenuipes
Cuapetes uncinatus
Cuapetes ungujaensis
Cuapetes yapiensis
Dactylonia (8)
Suku
Dactylonia anachoreta
Dactylonia ascidicola
Dactylonia borradalei
Dactylonia carinicula
Dactylonia franseni
Dactylonia holthuisi
Dactylonia monnioti
Dactylonia okai
Dasella (3)
Suku
Dasella ansoni
Dasella brucei
Dasella herdmaniae
Dasycaris (4)
Suku
Dasycaris ceratops
Dasycaris doederleini
Dasycaris symbiotes
Dasycaris zanzibarica
Diapontonia (1)
Suku
Diapontonia maranulus
Epipontonia (4)
Suku
Epipontonia anceps
Epipontonia hainanensis
Epipontonia spongicola
Epipontonia tahitiensis
Eupontonia (3)
Suku
Eupontonia gracilipes
Eupontonia noctalbata
Eupontonia oahu
Exoclimenella (4)
Suku
Exoclimenella denticulata
Exoclimenella maldivensis
Exoclimenella sibogae
Exoclimenella sudanensis
Exopalaemon (10)
Suku
Exopalaemon annandalei
Exopalaemon carinicauda
Exopalaemon guangdongensis
Exopalaemon hainanensis
Exopalaemon mani
Exopalaemon modestus
Exopalaemon orientis
Exopalaemon styliferus
Exopalaemon vietnamicus
Exopalaemon xinjiangensis
Exopontonia (1)
Suku
Exopontonia malleatrix
Fennera (2)
Suku
Fennera chacei
Fennera holthuisi
Hamiger (1)
Suku
Hamiger novaezealandiae
Hamodactyloides (1)
Suku
Hamodactyloides incompletus
Hamodactylus (4)
Suku
Hamodactylus aqabai
Hamodactylus boschmai
Hamodactylus macrophthalmus
Hamodactylus noumeae
Hamopontonia (4)
Suku
Hamopontonia corallicola
Hamopontonia essingtoni
Hamopontonia fungicola
Hamopontonia physogyra
Harpiliopsis (3)
Suku
Harpiliopsis beaupresii
Harpiliopsis depressa
Harpiliopsis spinigera
Harpilius (4)
Suku
Harpilius bayeri
Harpilius consobrinus
Harpilius lutescens
Harpilius spinifer
Holthuisaeus (1)
Suku
Holthuisaeus bermudensis
Ischnopontonia (1)
Suku
Ischnopontonia lophos
Isopontonia (1)
Suku
Isopontonia platycheles
Izucaris (2)
Suku
Izucaris crosnieri
Izucaris masudai
Jocaste (3)
Suku
Jocaste japonica
Jocaste lucina
Jocaste platysoma
Kemponia (2)
Suku
Kemponia johnsoni
Kemponia nilandensis
Laomenes (11)
Suku
Laomenes amboinensis
Laomenes ceratophthalmus
Laomenes clarki
Laomenes cornutus
Laomenes gyrophthalmus
Laomenes holthuisi
Laomenes jackhintoni
Laomenes nudirostris
Laomenes pardus
Laomenes pestrushka
Laomenes tigris
Leander (11)
Suku
Leander edwardsi
Leander kempi
Leander latreillianus
Leander longirostris
Leander manningi
Leander paulensis
Leander plumosus
Leander rectirostris
Leander serratus
Leander squilla
Leander tenuicornis
Leandrites (4)
Suku
Leandrites celebensis
Leandrites deschampsi
Leandrites indicus
Leandrites stenopus
Leptocarpus (3)
Suku
Leptocarpus fluminicola
Leptocarpus kempi
Leptocarpus potamiscus
Leptomenaeus (2)
Suku
Leptomenaeus dolichosternum
Leptomenaeus nhatrangensis
Leptopalaemon (5)
Suku
Leptopalaemon gagadjui
Leptopalaemon gibbosus
Leptopalaemon glabrus
Leptopalaemon gudjangah
Leptopalaemon magelensis
Lipkebe (1)
Suku
Lipkebe holthuisi
Lipkemenes (1)
Suku
Lipkemenes lanipes
Macrobrachium (246)
Suku
Macrobrachium abrahami
Macrobrachium acanthochirus
Macrobrachium acanthurus
Macrobrachium acherontium
Macrobrachium aemulum
Macrobrachium aemulum keralauni
Macrobrachium agwi
Macrobrachium ahkowi
Macrobrachium amazonicum
Macrobrachium americanum
Macrobrachium amplimanus
Macrobrachium andamanicum
Macrobrachium aracamuni
Macrobrachium asperulum
Macrobrachium atabapense
Macrobrachium auratum
Macrobrachium australe
Macrobrachium australiense
Macrobrachium banjarae
Macrobrachium bariense
Macrobrachium birai
Macrobrachium birmanicum
Macrobrachium bombayense
Macrobrachium borellii
Macrobrachium brasiliense
Macrobrachium brevicarpum
Macrobrachium bullatum
Macrobrachium cacharense
Macrobrachium caledonicum
Macrobrachium callirrhoe
Macrobrachium canarae
Macrobrachium carcinus
Macrobrachium catonium
Macrobrachium cavernicola
Macrobrachium chevalieri
Macrobrachium chilinense
Macrobrachium clymene
Macrobrachium cocoense
Macrobrachium cortezi
Macrobrachium cosolapaense
Macrobrachium cowlesi
Macrobrachium crebrum
Macrobrachium crenulatum
Macrobrachium dalatense
Macrobrachium dayanum
Macrobrachium denticulatum
Macrobrachium depressimanum
Macrobrachium dienbienphuense
Macrobrachium dierythrum
Macrobrachium digitus
Macrobrachium digueti
Macrobrachium dolatum
Macrobrachium dolichodactylus
Macrobrachium duri
Macrobrachium dux
Macrobrachium edentatum
Macrobrachium elatum
Macrobrachium elegantum
Macrobrachium empulipke
Macrobrachium equidens
Macrobrachium esculentum
Macrobrachium faustinum
Macrobrachium felicinum
Macrobrachium ferreirai
Macrobrachium feunteuni
Macrobrachium foai
Macrobrachium forcipatum
Macrobrachium formosense
Macrobrachium fukienense
Macrobrachium gallus
Macrobrachium gangeticum
Macrobrachium glabrum
Macrobrachium gracilirostre
Macrobrachium grandimanus
Macrobrachium gua
Macrobrachium guangxiense
Macrobrachium gurudeve
Macrobrachium hainanense
Macrobrachium hancocki
Macrobrachium handschini
Macrobrachium hendersodayanum
Macrobrachium hendersoni
Macrobrachium heterochirus
Macrobrachium heterorhynchos
Macrobrachium hildebrandti
Macrobrachium hirsutimanus
Macrobrachium hirtimanus
Macrobrachium hobbsi
Macrobrachium holthuisi
Macrobrachium horstii
Macrobrachium hungi
Macrobrachium idae
Macrobrachium iheringi
Macrobrachium inca
Macrobrachium indicum
Macrobrachium inflatum
Macrobrachium inpa
Macrobrachium insulare
Macrobrachium jacatepecense
Macrobrachium jacobsoni
Macrobrachium japonicum
Macrobrachium jaroense
Macrobrachium jayasreei
Macrobrachium jelskii
Macrobrachium jiangxiense
Macrobrachium johnsoni
Macrobrachium joppae
Macrobrachium kelianense
Macrobrachium kempi
Macrobrachium kistnense
Macrobrachium koombooloomba
Macrobrachium kulkarnii
Macrobrachium kunjuramani
Macrobrachium lanatum
Macrobrachium lanceifrons
Macrobrachium lanchesteri
Macrobrachium lar
Macrobrachium latidactylus
Macrobrachium latimanus
Macrobrachium lepidactyloides
Macrobrachium lepidactylus
Macrobrachium leptodactylus
Macrobrachium leucodactylus
Macrobrachium lingyunense
Macrobrachium lopopodus
Macrobrachium lorentzi
Macrobrachium lucifugum
Macrobrachium lujae
Macrobrachium macrobrachion
Macrobrachium maculatum
Macrobrachium madhusoodani
Macrobrachium malayanum
Macrobrachium mammillodactylus
Macrobrachium manipurense
Macrobrachium manningi
Macrobrachium mazatecum
Macrobrachium mekongense
Macrobrachium meridionale
Macrobrachium meridionalis
Macrobrachium michoacanus
Macrobrachium microps
Macrobrachium mieni
Macrobrachium minutum
Macrobrachium miyakoense
Macrobrachium moorei
Macrobrachium naso
Macrobrachium nattereri
Macrobrachium natulorum
Macrobrachium neglectum
Macrobrachium nepalense
Macrobrachium niloticum
Macrobrachium niphanae
Macrobrachium nipponense
Macrobrachium nobilii
Macrobrachium novaehollandiae
Macrobrachium oaxacae
Macrobrachium occidentale
Macrobrachium oenone
Macrobrachium ohione
Macrobrachium olfersii
Macrobrachium oxyphilus
Macrobrachium panamense
Macrobrachium pantanalense
Macrobrachium patheinense
Macrobrachium patsa
Macrobrachium pectinatum
Macrobrachium peguense
Macrobrachium pentazona
Macrobrachium petersii
Macrobrachium petiti
Macrobrachium petronioi
Macrobrachium pilimanus
Macrobrachium pilosum
Macrobrachium placidulum
Macrobrachium placidum
Macrobrachium platycheles
Macrobrachium platyrostris
Macrobrachium poeti
Macrobrachium potiuna
Macrobrachium prabhakarani
Macrobrachium praecox
Macrobrachium pumilum
Macrobrachium purpureamanus
Macrobrachium quelchi
Macrobrachium raridens
Macrobrachium rathbunae
Macrobrachium reyesi
Macrobrachium rhodochir
Macrobrachium rodriguezi
Macrobrachium rogersi
Macrobrachium rosenbergii
Macrobrachium rostratum
Macrobrachium rude
Macrobrachium sabanus
Macrobrachium saigonense
Macrobrachium sankolli
Macrobrachium santanderensis
Macrobrachium sbordonii
Macrobrachium scabriculum
Macrobrachium scorteccii
Macrobrachium shaoi
Macrobrachium shokitai
Macrobrachium sintangense
Macrobrachium sirindhorn
Macrobrachium siwalikense
Macrobrachium sollaudii
Macrobrachium spinipes
Macrobrachium spinosum
Macrobrachium srilankense
Macrobrachium striatum
Macrobrachium sulcatus
Macrobrachium sulcicarpale
Macrobrachium sundaicum
Macrobrachium suongae
Macrobrachium superbum
Macrobrachium surinamicum
Macrobrachium talaiense
Macrobrachium tenellum
Macrobrachium tenuirostrum
Macrobrachium thai
Macrobrachium therezieni
Macrobrachium thuylami
Macrobrachium thysi
Macrobrachium tiwarii
Macrobrachium tolmerum
Macrobrachium totonacum
Macrobrachium transandicum
Macrobrachium tratense
Macrobrachium trichodactylum
Macrobrachium tuxtlaense
Macrobrachium unikarnatakae
Macrobrachium urayang
Macrobrachium veliense
Macrobrachium venustum
Macrobrachium vicconi
Macrobrachium vietnamense
Macrobrachium vietnamiense
Macrobrachium villalobosi
Macrobrachium villosimanus
Macrobrachium vollenhoveni
Macrobrachium vollenhovenii
Macrobrachium walvanense
Macrobrachium wannanense
Macrobrachium weberi
Macrobrachium yui
Macrobrachium zariquieyi
Manipontonia (3)
Suku
Manipontonia paeneglabra
Manipontonia persiana
Manipontonia psamathe
Margitonia (1)
Suku
Margitonia insolitus
Mesopontonia (6)
Suku
Mesopontonia brevicarpus
Mesopontonia brucei
Mesopontonia gorgoniophila
Mesopontonia gracilicarpus
Mesopontonia monodactylus
Mesopontonia verrucimanus
Metapontonia (1)
Suku
Metapontonia fungiacola
Metapotonia (1)
Suku
Metapotonia fungiacola
Miopontonia (1)
Suku
Miopontonia yongei
Miopotonia (1)
Suku
Miopotonia yongei
Nematopalaemon (5)
Suku
Nematopalaemon colombiensis
Nematopalaemon hastatus
Nematopalaemon karnafuliensis
Nematopalaemon schmitti
Nematopalaemon tenuipes
Neoanchistus (2)
Suku
Neoanchistus cardiodytes
Neoanchistus nasalis
Neoclimenes (1)
Suku
Neoclimenes holthuisi
Neopalaemon (1)
Suku
Neopalaemon nahuatlus
Neopericlimenes (1)
Suku
Neopericlimenes thornei
Neopontonides (5)
Suku
Neopontonides beaufortensis
Neopontonides brucei
Neopontonides chacei
Neopontonides dentiger
Neopontonides henryvonprahli
Nippontonia (2)
Suku
Nippontonia christellae
Nippontonia minirostris
Notopontonia (1)
Suku
Notopontonia platycheles
Odontonia (7)
Suku
Odontonia compacta
Odontonia katoi
Odontonia maldivensis
Odontonia rufopunctata
Odontonia seychellensis
Odontonia sibogae
Odontonia simplicipes
Onycocaridella (3)
Suku
Onycocaridella monodoa
Onycocaridella prima
Onycocaridella stenolepis
Onycocaridites (1)
Suku
Onycocaridites anomodactylus
Onycocaris (20)
Suku
Onycocaris amakusensis
Onycocaris aualitica
Onycocaris balssi
Onycocaris bocki
Onycocaris callyspongiae
Onycocaris fujinoi
Onycocaris furculata
Onycocaris hayamaensis
Onycocaris longirostris
Onycocaris maui
Onycocaris nieli
Onycocaris oligodentata
Onycocaris profunda
Onycocaris quadratophthalma
Onycocaris seychellensis
Onycocaris spinosa
Onycocaris stradbrokei
Onycocaris temiri
Onycocaris trullata
Onycocaris zanzibarica
Onycomenes (1)
Suku
Onycomenes antokha
Orthopontonia (1)
Suku
Orthopontonia ornata
Palaemon (50)
Suku
Palaemon (Eupalaemon) idae
Palaemon (Eupalaemon) sundaicus
Palaemon adspersus
Palaemon affinis
Palaemon brevicarpus
Palaemon capensis
Palaemon concinnus
Palaemon curvirostris
Palaemon debilis
Palaemon dolospinus
Palaemon elegans
Palaemon floridanus
Palaemon gladiator
Palaemon gracilis
Palaemon gravieri
Palaemon guangdongensis
Palaemon hancocki
Palaemon hendersoni
Palaemon intermedius
Palaemon jamaicensis
Palaemon khori
Palaemon lamarrei
Palaemon litoreus
Palaemon longirostris
Palaemon longirostris garciacidi
Palaemon longirostris longirostris
Palaemon macrodactylus
Palaemon maculatus
Palaemon miyadii
Palaemon northropi
Palaemon ogasawaraensis
Palaemon ortmanni
Palaemon pacificus
Palaemon paivai
Palaemon pandaliformis
Palaemon paucidens
Palaemon peringueyi
Palaemon peruanus
Palaemon powelli
Palaemon ritteri
Palaemon semmelinkii
Palaemon serenus
Palaemon serratus
Palaemon serrifer
Palaemon sewelli
Palaemon tenuidactylus
Palaemon varians
Palaemon vicinus
Palaemon xiphias
Palaemon yamashitai
Palaemonella (22)
Suku
Palaemonella aliska
Palaemonella asymmetrica
Palaemonella atlantica
Palaemonella burnsi
Palaemonella crosnieri
Palaemonella dijonesae
Palaemonella disalvoi
Palaemonella dolichodactylus
Palaemonella foresti
Palaemonella hachijo
Palaemonella holmesi
Palaemonella komaii
Palaemonella lata
Palaemonella longidactylus
Palaemonella maziwi
Palaemonella meteorae
Palaemonella pottsi
Palaemonella pusilla
Palaemonella rathbunae
Palaemonella rotumana
Palaemonella spinulata
Palaemonella tenuipes
Palaemonetes (31)
Suku
Palaemonetes africanus
Palaemonetes antennarius
Palaemonetes antrorum
Palaemonetes argentinus
Palaemonetes atrinubes
Palaemonetes australis
Palaemonetes camranhi
Palaemonetes carteri
Palaemonetes cummingi
Palaemonetes hiltoni
Palaemonetes hobbsi
Palaemonetes intermedius
Palaemonetes ivonicus
Palaemonetes kadiakensis
Palaemonetes karukera
Palaemonetes lindsayi
Palaemonetes mercedae
Palaemonetes mesogenitor
Palaemonetes mesopotamicus
Palaemonetes mexicanus
Palaemonetes octaviae
Palaemonetes paludosus
Palaemonetes pugio
Palaemonetes schmitti
Palaemonetes sinensis
Palaemonetes suttkusi
Palaemonetes texanus
Palaemonetes tonkinensis
Palaemonetes turcorum
Palaemonetes vulgaris
Palaemonetes zariquieyi
Paraclimenaeus (4)
Suku
Paraclimenaeus dentimanus
Paraclimenaeus fimbriatus
Paraclimenaeus seticauda
Paraclimenaeus spinicauda
Paraclimenes (4)
Suku
Paraclimenes franklini
Paraclimenes gorgonicola
Paraclimenes seticauda
Paraclimenes setirostris
Paranchistus (7)
Suku
Paranchistus armatus
Paranchistus liui
Paranchistus nobilii
Paranchistus ornatus
Paranchistus pycnodontae
Paranchistus serenei
Paranchistus spondylis
Paratypton (1)
Suku
Paratypton siebenrocki
Patonia (1)
Suku
Patonia mclaughlinae
Periclimenaeus (83)
Suku
Periclimenaeus ancylodactylus
Periclimenaeus arabicus
Periclimenaeus ardeae
Periclimenaeus arthrodactylus
Periclimenaeus ascidiarum
Periclimenaeus atlanticus
Periclimenaeus aurae
Periclimenaeus bermudensis
Periclimenaeus bidentatus
Periclimenaeus bouvieri
Periclimenaeus bredini
Periclimenaeus brucei
Periclimenaeus calmani
Periclimenaeus caraibicus
Periclimenaeus chacei
Periclimenaeus colemani
Periclimenaeus colodactylus
Periclimenaeus crassipes
Periclimenaeus creefi
Periclimenaeus crosnieri
Periclimenaeus dactylodon
Periclimenaeus denticulodigitus
Periclimenaeus devaneyi
Periclimenaeus diplosomatis
Periclimenaeus djiboutensis
Periclimenaeus echinimanus
Periclimenaeus fawatu
Periclimenaeus forficulatus
Periclimenaeus garthi
Periclimenaeus gorgonidarum
Periclimenaeus hancocki
Periclimenaeus hebedactylus
Periclimenaeus hecate
Periclimenaeus heronensis
Periclimenaeus holthuisi
Periclimenaeus jeancharcoti
Periclimenaeus kottae
Periclimenaeus leptodactylus
Periclimenaeus lobiferus
Periclimenaeus manihinei
Periclimenaeus matherae
Periclimenaeus maxillulidens
Periclimenaeus minutus
Periclimenaeus mortenseni
Periclimenaeus myora
Periclimenaeus nielbrucei
Periclimenaeus nobilii
Periclimenaeus nufu
Periclimenaeus orbitocarinatus
Periclimenaeus orontes
Periclimenaeus pachydentatus
Periclimenaeus pachyspinosus
Periclimenaeus pacificus
Periclimenaeus palauensis
Periclimenaeus parkeri
Periclimenaeus pearsei
Periclimenaeus pectinidactylus
Periclimenaeus perlatus
Periclimenaeus pulitzerfinali
Periclimenaeus quadridentatus
Periclimenaeus rastrifer
Periclimenaeus rhodope
Periclimenaeus robustus
Periclimenaeus schmitti
Periclimenaeus serenei
Periclimenaeus serrula
Periclimenaeus solitus
Periclimenaeus spinimanus
Periclimenaeus spinosus
Periclimenaeus spongicola
Periclimenaeus storchi
Periclimenaeus stylirostris
Periclimenaeus tchesunovi
Periclimenaeus tridentatus
Periclimenaeus trispinosus
Periclimenaeus truncatus
Periclimenaeus tuamotae
Periclimenaeus uropodialis
Periclimenaeus usitatus
Periclimenaeus wilsoni
Periclimenaeus wolffi
Periclimenaeus zanzibaricus
Periclimenaeus zarenkovi
Periclimenella (2)
Suku
Periclimenella petitthouarsii
Periclimenella spinifera
Periclimenes (191)
Suku
Periclimenes acanthimerus
Periclimenes aegylios
Periclimenes aesopius
Periclimenes affinis
Periclimenes akiensis
Periclimenes albatrossae
Periclimenes albolineatus
Periclimenes alcocki
Periclimenes aleator
Periclimenes alegrias
Periclimenes alexanderi
Periclimenes americanus
Periclimenes amethysteus
Periclimenes andresi
Periclimenes anthophilus
Periclimenes antipathophilus
Periclimenes attenuatus
Periclimenes batei
Periclimenes bayeri
Periclimenes boucheti
Periclimenes bowmani
Periclimenes brevicarpalis
Periclimenes brevinaris
Periclimenes brevirostris
Periclimenes brocketti
Periclimenes brockii
Periclimenes brucei
Periclimenes burrup
Periclimenes calcaratus
Periclimenes calmani
Periclimenes canalinsulae
Periclimenes cannaphilus
Periclimenes carinidactylus
Periclimenes ceratopthalmus
Periclimenes chacei
Periclimenes colemani
Periclimenes colesi
Periclimenes commensalis
Periclimenes compressus
Periclimenes coriolis
Periclimenes crinoidalis
Periclimenes cristimanus
Periclimenes crosnieri
Periclimenes curvirostris
Periclimenes dardanicola
Periclimenes delagoae
Periclimenes demani
Periclimenes dentidactylus
Periclimenes difficilis
Periclimenes digitalis
Periclimenes diversipes
Periclimenes edwardsii
Periclimenes eleftherioui
Periclimenes exederens
Periclimenes fenneri
Periclimenes finlayi
Periclimenes forcipulatus
Periclimenes foresti
Periclimenes forgesi
Periclimenes foveolatus
Periclimenes franklini
Periclimenes fujinoi
Periclimenes gonioporae
Periclimenes gorgonicola
Periclimenes gracilis
Periclimenes grandidens
Periclimenes grandis
Periclimenes granulatus
Periclimenes granulimanus
Periclimenes granuloides
Periclimenes guarapari
Periclimenes harringtoni
Periclimenes hertwigi
Periclimenes hongkongensis
Periclimenes imperator
Periclimenes incertus
Periclimenes indicus
Periclimenes infraspinis
Periclimenes ingressicolumbi
Periclimenes inornatus
Periclimenes insolitus
Periclimenes investigatoris
Periclimenes involens
Periclimenes iridescens
Periclimenes ischiospinosus
Periclimenes josephi
Periclimenes jugalis
Periclimenes kallisto
Periclimenes kempi
Periclimenes kornii
Periclimenes laccadivensis
Periclimenes laevimanus
Periclimenes lanipes
Periclimenes latipollex
Periclimenes lepidus
Periclimenes leptodactylus
Periclimenes leptopus
Periclimenes leptunguis
Periclimenes longicarpus
Periclimenes longicaudatus
Periclimenes longimanus
Periclimenes longipes
Periclimenes loyautensis
Periclimenes lucasi
Periclimenes lutescens
Periclimenes macrophthalmus
Periclimenes madreporae
Periclimenes magnus
Periclimenes mahei
Periclimenes maldivensis
Periclimenes manihine
Periclimenes mclaughlinae
Periclimenes mclellandi
Periclimenes meyeri
Periclimenes milleri
Periclimenes murcielagensis
Periclimenes nevillei
Periclimenes ngi
Periclimenes nomadophila
Periclimenes novaffinis
Periclimenes obscurus
Periclimenes ordinarius
Periclimenes ornatellus
Periclimenes ornatus
Periclimenes paivai
Periclimenes pandionis
Periclimenes panglaonis
Periclimenes paralcocki
Periclimenes paraleator
Periclimenes paraparvus
Periclimenes parasiticus
Periclimenes parvispinatus
Periclimenes parvus
Periclimenes patae
Periclimenes pauper
Periclimenes pectiniferus
Periclimenes pectinipes
Periclimenes perlucidus
Periclimenes perryae
Periclimenes perturbans
Periclimenes petitthouarsi
Periclimenes petitthouarsii
Periclimenes pholeter
Periclimenes pilipes
Periclimenes platalea
Periclimenes platydactylus
Periclimenes platyrhynchus
Periclimenes polynesiensis
Periclimenes poriphilus
Periclimenes poupini
Periclimenes psamathe
Periclimenes pseudalcocki
Periclimenes rathbunae
Periclimenes rectirostris
Periclimenes rex
Periclimenes richeri
Periclimenes rincewindi
Periclimenes ruber
Periclimenes sagittifer
Periclimenes sandybrucei
Periclimenes sandyi
Periclimenes sarasvati
Periclimenes sarkanae
Periclimenes scriptus
Periclimenes sibogae
Periclimenes signatus
Periclimenes sinensis
Periclimenes soror
Periclimenes suvadivensis
Periclimenes takedai
Periclimenes tangeroa
Periclimenes tenellus
Periclimenes tenuis
Periclimenes terangeri
Periclimenes thermohydrophilus
Periclimenes toloensis
Periclimenes tonga
Periclimenes ungujaensis
Periclimenes uniunguiculatus
Periclimenes vanellus
Periclimenes vaubani
Periclimenes veleronis
Periclimenes venustus
Periclimenes vicinus
Periclimenes watamuae
Periclimenes wirtzi
Periclimenes yaldwyni
Periclimenes yucatanicus
Periclimenes zanzibaricus
Periclimenes zerinae
Periclimenes zevinae
Periclimenoides (2)
Suku
Periclimenoides odontodactylus
Periclimenoides socotrae
Philarius (9)
Suku
Philarius albimaculatus
Philarius condi
Philarius gerlachei
Philarius imperialis
Philarius lifuensis
Philarius minor
Philarius polynesicus
Philarius rufulus
Philarius rufus
Phycomenes (5)
Suku
Phycomenes cobourgi
Phycomenes indicus
Phycomenes siankaanensis
Phycomenes sulcatus
Phycomenes zostericola
Pinnotheronia (1)
Suku
Pinnotheronia rumphiusi
Platycaris (1)
Suku
Platycaris latirostris
Platypontonia (2)
Suku
Platypontonia brevirostris
Platypontonia hyotis
Plesiomenaeus (1)
Suku
Plesiomenaeus poorei
Plesiopontonia (1)
Suku
Plesiopontonia monodi
Pliopontonia (2)
Suku
Pliopontonia furtiva
Pliopontonia harazakii
Pontonia (24)
Suku
Pontonia anachoreta
Pontonia ardeae
Pontonia ascidicola
Pontonia californiensis
Pontonia chimaera
Pontonia domestica
Pontonia flavomaculata
Pontonia hurii
Pontonia longispina
Pontonia manningi
Pontonia margarita
Pontonia mexicana
Pontonia minuta
Pontonia okai
Pontonia panamica
Pontonia pilosa
Pontonia pinnae
Pontonia pinnophylax
Pontonia pusilla
Pontonia sibogae
Pontonia simplex
Pontonia spighti
Pontonia stylirostris
Pontonia unidens
Pontonides (7)
Suku
Pontonides ankeri
Pontonides asperulatus
Pontonides loloata
Pontonides maldivensis
Pontonides sibogae
Pontonides tatianae
Pontonides unciger
Pontoniopsides (1)
Suku
Pontoniopsides paulae
Pontoniopsis (2)
Suku
Pontoniopsis comanthi
Pontoniopsis paulae
Poripontonia (2)
Suku
Poripontonia cornuta
Poripontonia dux
Propontonia (1)
Suku
Propontonia pellucida
Pseudoclimenes (1)
Suku
Pseudoclimenes holthuisi
Pseudocoutierea (6)
Suku
Pseudocoutierea antillensis
Pseudocoutierea conchae
Pseudocoutierea dotae
Pseudocoutierea edentata
Pseudocoutierea elegans
Pseudocoutierea wirtzi
Pseudopalaemon (7)
Suku
Pseudopalaemon amazonensis
Pseudopalaemon bouvieri
Pseudopalaemon chryseus
Pseudopalaemon funchiae
Pseudopalaemon gouldingi
Pseudopalaemon iquitoensis
Pseudopalaemon nigramnis
Pseudopontonia (1)
Suku
Pseudopontonia minuta
Pseudopontonides (2)
Suku
Pseudopontonides plumosus
Pseudopontonides principis
Pseudoveleronia (1)
Suku
Pseudoveleronia laevifrons
Rapipontonia (4)
Suku
Rapipontonia galene
Rapipontonia hydra
Rapipontonia paragalene
Rapipontonia platalea
Rhopalaemon (1)
Suku
Rhopalaemon belindae
Rostronia (1)
Suku
Rostronia stylirostris
Sandimenes (1)
Suku
Sandimenes hirsutus
Sandyella (5)
Suku
Sandyella bicornuta
Sandyella mclaughlinae
Sandyella quadricornuta
Sandyella sexicornuta
Sandyella tricornuta
Stegopontonia (1)
Suku
Stegopontonia commensalis
Tectopontonia (1)
Suku
Tectopontonia maziwiae
Tenuipedium (1)
Suku
Tenuipedium palaemonoides
Thaumastocaris (1)
Suku
Thaumastocaris streptopus
Troglindicus (1)
Suku
Troglindicus phreaticus
Troglocubanus (5)
Suku
Troglocubanus calcis
Troglocubanus eigenmanni
Troglocubanus gibarensis
Troglocubanus inermis
Troglocubanus jamaicensis
Troglomexicanus (3)
Suku
Troglomexicanus huastecae
Troglomexicanus perezfarfanteae
Troglomexicanus tamaulipasensis
Tuleariocaris (4)
Suku
Tuleariocaris holthuisi
Tuleariocaris neglecta
Tuleariocaris sarec
Tuleariocaris zanzibarica
Typton (22)
Suku
Typton anomalus
Typton ascensionis
Typton australis
Typton bawii
Typton capricorniae
Typton carneus
Typton crosslandi
Typton dentatus
Typton dimorphus
Typton distinctus
Typton fapespae
Typton gnathophylloides
Typton hephaestus
Typton holthuisi
Typton manningi
Typton nanus
Typton prionurus
Typton serratus
Typton spongicola
Typton tortugae
Typton vulcanus
Typton wasini
Typtonoides (1)
Suku
Typtonoides nieli
Typtonychus (6)
Suku
Typtonychus anomalus
Typtonychus bruceorum
Typtonychus crassimanus
Typtonychus dentatus
Typtonychus dimorphus
Typtonychus infaustus
Unguicaris (4)
Suku
Unguicaris alegrias
Unguicaris novaecaledoniae
Unguicaris panglaonis
Unguicaris pilipes
Urocaridella (7)
Suku
Urocaridella antonbrunii
Urocaridella antonbruunii
Urocaridella cyrtorhyncha
Urocaridella cyrtorhyncus
Urocaridella pulchella
Urocaridella urocaridella
Urocaridella vestigialis
Urocaris (1)
Suku
Urocaris longicaudata
Veleronia (3)
Suku
Veleronia laevifrons
Veleronia serratifrons
Veleronia sympathes
Veleroniopsis (1)
Suku
Veleroniopsis kimallynae
Vir (6)
Suku
Vir colemani
Vir euphyllius
Vir longidactylusa
Vir orientalis
Vir philippinensis
Vir smiti
Waldola (1)
Suku
Waldola schmitti
Yemenicaris (1)
Suku
Yemenicaris trullicauda
Zenopontonia (1)
Suku
Zenopontonia noverca
crevette de la Mer du Nord
Crangon crangon
Crevette geante d'eau douce
Macrobrachium rosenbergii
Crevette grise
Crangon crangon
Crevette nordique
Pandalus borealis
Crevette rose
Penaeidae (29)
Heimo
Alcockpenaeopsis (1)
Suku
Alcockpenaeopsis hungerfordii
Arafurapenaeopsis (1)
Suku
Arafurapenaeopsis arafurica
Artemesia (1)
Suku
Artemesia longinaris
Atypopenaeus (5)
Suku
Atypopenaeus bicornis
Atypopenaeus compressipes
Atypopenaeus dearmatus
Atypopenaeus formosus
Atypopenaeus stenodactylus
Batepenaeopsis (2)
Suku
Batepenaeopsis tenella
Batepenaeopsis venusta
Funchalia (6)
Suku
Funchalia danae
Funchalia meridionalis
Funchalia sagamiensis
Funchalia taaningi
Funchalia villosa
Funchalia woodwardi
Ganjampenaeopsis (1)
Suku
Ganjampenaeopsis uncta
Heteropenaeus (1)
Suku
Heteropenaeus longimanus
Holthuispenaeopsis (1)
Suku
Holthuispenaeopsis atlantica
Kishinouyepenaeopsis (4)
Suku
Kishinouyepenaeopsis amicus
Kishinouyepenaeopsis cornuta
Kishinouyepenaeopsis incisa
Kishinouyepenaeopsis maxillipedo
Macropetasma (1)
Suku
Macropetasma africana
Megokris (9)
Suku
Megokris akademik
Megokris ghamrawyi
Megokris gonospinifer
Megokris granulosus
Megokris halli
Megokris manihine
Megokris motohburiorum
Megokris pescadoreensis
Megokris sedili
Metapenaeopsis (82)
Suku
Metapenaeopsis acclivis
Metapenaeopsis aegyptia
Metapenaeopsis andamanensis
Metapenaeopsis angusta
Metapenaeopsis assimilis
Metapenaeopsis barbata
Metapenaeopsis batei
Metapenaeopsis beebei
Metapenaeopsis borradailei
Metapenaeopsis ceylonica
Metapenaeopsis commensalis
Metapenaeopsis coniger
Metapenaeopsis costata
Metapenaeopsis crassissima
Metapenaeopsis dalei
Metapenaeopsis difficilis
Metapenaeopsis distincta
Metapenaeopsis dura
Metapenaeopsis erythraea
Metapenaeopsis evermanni
Metapenaeopsis faouzii
Metapenaeopsis fusca
Metapenaeopsis gaillardi
Metapenaeopsis gallensis
Metapenaeopsis gerardoi
Metapenaeopsis goodei
Metapenaeopsis hilarula
Metapenaeopsis hobbsi
Metapenaeopsis incisa
Metapenaeopsis ivanovi
Metapenaeopsis kishinouyei
Metapenaeopsis kuboi
Metapenaeopsis kyushuensis
Metapenaeopsis lamellata
Metapenaeopsis lata
Metapenaeopsis laubieri
Metapenaeopsis lindae
Metapenaeopsis liui
Metapenaeopsis mannarensis
Metapenaeopsis manningi
Metapenaeopsis marquesas
Metapenaeopsis martinella
Metapenaeopsis menoui
Metapenaeopsis miersi
Metapenaeopsis mineri
Metapenaeopsis mogiensis
Metapenaeopsis mogiensis complanata
Metapenaeopsis mogiensis consobrina
Metapenaeopsis mogiensis intermedia
Metapenaeopsis mogiensis mogiensis
Metapenaeopsis novaeguineae
Metapenaeopsis palmensis
Metapenaeopsis parahilarula
Metapenaeopsis parapalmensis
Metapenaeopsis persica
Metapenaeopsis philippii
Metapenaeopsis propinqua
Metapenaeopsis provocatoria
Metapenaeopsis provocatoria longirostris
Metapenaeopsis provocatoria owstoni
Metapenaeopsis provocatoria provocatoria
Metapenaeopsis proxima
Metapenaeopsis quadrilobata
Metapenaeopsis quinquedentata
Metapenaeopsis richeri
Metapenaeopsis rosea
Metapenaeopsis scotti
Metapenaeopsis sibogae
Metapenaeopsis sinica
Metapenaeopsis sinuosa
Metapenaeopsis smithi
Metapenaeopsis spatulata
Metapenaeopsis spiridonovi
Metapenaeopsis stokmani
Metapenaeopsis stridulans
Metapenaeopsis tarawensis
Metapenaeopsis tchekunovae
Metapenaeopsis tenella
Metapenaeopsis toloensis
Metapenaeopsis vaillanti
Metapenaeopsis velutina
Metapenaeopsis wellsi
Metapenaeus (33)
Suku
Metapenaeus affinis
Metapenaeus alcocki
Metapenaeus anchistus
Metapenaeus arabicus
Metapenaeus bennettae
Metapenaeus brevicornis
Metapenaeus conjunctus
Metapenaeus dalli
Metapenaeus demani
Metapenaeus demani demani
Metapenaeus demani stephani
Metapenaeus dobsoni
Metapenaeus eboracensis
Metapenaeus elegans
Metapenaeus endeavouri
Metapenaeus ensis
Metapenaeus insolitus
Metapenaeus intermedius
Metapenaeus joyneri
Metapenaeus joyneri formosus
Metapenaeus joyneri joyneri
Metapenaeus krishnatrii
Metapenaeus kutchensis
Metapenaeus lysianassa
Metapenaeus macleayi
Metapenaeus monoceros
Metapenaeus motohi
Metapenaeus moyebi
Metapenaeus papuensis
Metapenaeus philippinensis
Metapenaeus stebbingi
Metapenaeus suluensis
Metapenaeus tenuipes
Mierspenaeopsis (4)
Suku
Mierspenaeopsis cultrirostris
Mierspenaeopsis hardwickii
Mierspenaeopsis indica
Mierspenaeopsis sculptilis
Miyadiella (2)
Suku
Miyadiella ornata
Miyadiella podophthalmus
Parapenaeopsis (22)
Suku
Parapenaeopsis acclivirostris
Parapenaeopsis amicas
Parapenaeopsis arafurica
Parapenaeopsis aroaensis
Parapenaeopsis balli
Parapenaeopsis cornuta
Parapenaeopsis coromandelica
Parapenaeopsis cultirostris
Parapenaeopsis gracillima
Parapenaeopsis hardwickii
Parapenaeopsis hungerfordi
Parapenaeopsis incisa
Parapenaeopsis longirostris
Parapenaeopsis maxillipedo
Parapenaeopsis nana
Parapenaeopsis sculptilis
Parapenaeopsis sinica
Parapenaeopsis stylifera
Parapenaeopsis stylifera stylifera
Parapenaeopsis tenella
Parapenaeopsis uncta
Parapenaeopsis venusta
Parapenaeus (16)
Suku
Parapenaeus americanus
Parapenaeus australiensis
Parapenaeus cayrei
Parapenaeus constrictus
Parapenaeus fissuroides
Parapenaeus fissurus
Parapenaeus investigatoris
Parapenaeus kensleyi
Parapenaeus lanceolatus
Parapenaeus longipes
Parapenaeus longirostris
Parapenaeus murrayi
Parapenaeus perezfarfantae
Parapenaeus politus
Parapenaeus ruberoculatus
Parapenaeus sextuberculatus
Pelagopenaeus (1)
Suku
Pelagopenaeus balboae
Penaeopsis (7)
Suku
Penaeopsis balssi
Penaeopsis challengeri
Penaeopsis eduardoi
Penaeopsis jerryi
Penaeopsis mclaughlinae
Penaeopsis rectacuta
Penaeopsis serrata
Penaeus (32)
Suku
Penaeus aztecus
Penaeus brasiliensis
Penaeus brevirostris
Penaeus californiensis
Penaeus canaliculatus
Penaeus chinensis
Penaeus duorarum
Penaeus esculentus
Penaeus hathor
Penaeus indicus
Penaeus japonicus
Penaeus kerathurus
Penaeus konkani
Penaeus latisulcatus
Penaeus longistylus
Penaeus marginatus
Penaeus merguiensis
Penaeus monodon
Penaeus notialis
Penaeus occidentalis
Penaeus paulensis
Penaeus penicillatus
Penaeus plebejus
Penaeus pulchricaudatus
Penaeus schmitti
Penaeus semisulcatus
Penaeus setiferus
Penaeus silasi
Penaeus similis
Penaeus stylirostris
Penaeus subtilis
Penaeus vannamei
Protrachypene (1)
Suku
Protrachypene precipua
Rimapenaeus (6)
Suku
Rimapenaeus byrdi
Rimapenaeus constrictus
Rimapenaeus faoe
Rimapenaeus fuscina
Rimapenaeus pacificus
Rimapenaeus similis
Tanypenaeus (1)
Suku
Tanypenaeus caribaeus
Trachypenaeopsis (3)
Suku
Trachypenaeopsis minicoyensis
Trachypenaeopsis mobilispinis
Trachypenaeopsis richtersii
Trachypenaeus (2)
Suku
Trachypenaeus anchoralis
Trachypenaeus constrictus
Trachypeneus (1)
Suku
Trachypeneus (Trachysalambria) similis
Trachysalambria (10)
Suku
Trachysalambria albicoma
Trachysalambria aspera
Trachysalambria brevisuturae
Trachysalambria curvirostris
Trachysalambria fulva
Trachysalambria longipes
Trachysalambria malaiana
Trachysalambria nansei
Trachysalambria starobogatovi
Trachysalambria villaluzi
Xiphopenaeus (1)
Suku
Xiphopenaeus kroyeri
Edellinen sivu
1
Sivu
2
Sivu
Sivu
3
4
Sivu
5
Sivu
...
11
Sivu
Seuraava sivu
Tietolähteet
List item
Belgia - Kauppanimitykset
Jaa tämä sivu
Palautteesi auttaa meitä kehittämään sivustoa
Anna arviosi sivustosta
Sivun alkuun